Acun Ilıcalı Serveti

Acun Ilıcalı Serveti

2022-2023 dönemleri içerisine adım atarken Acun Ilıcalı Serveti, kendisi gibi nam olmuş ve ilerleyen bir çığ gibi büyümektedir.

Türkiye’nin en önemli iş adamlarından biri olan Acun Ilıcalı’nın hayat hikayesi ilham kaynağı olabilir. Yıllardır televizyonlar aracılığıyla milyonlarca izleyici tarafından tanınan bir isim olan Acun Ilıcalı, medya sektörüne giren ilk muhabir oldu. Acun Ilıcalı, muhabirlik yaptığı yıllarda çok sayıda önemli programa imza atarak kariyer basamaklarını hızla yükseldi.

Acun Ilıcalı Serveti

Acun Ilıcalı, ülkenin en zengin televizyon oyuncularından biridir. Öyle ki, Acun Ilıcalı Serveti dolayısıyla 2011 yılında Türkiye’nin en çok vergilendiren 62. kişisi oldu. Kurduğu platform ve kanallar sayesinde 2011 yılından bu yana vergi rekortmenleri listesinde üst sıralara yükseldi. Aynı zamanda özgün fikirleri ve dijital platformlardaki mecraları sayesinde dünyada tanınan bir isim.

Acun Ilıcalı servetinin 100 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu servete TV8, Exxen, sahibi olduğu Hull City kulübü, gayrimenkul, uçak, tekne ve sahip olduğu yatırımları da ekledikten sonra 1,5 milyar servete sahip olduğu düşünülüyor.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Başta Türkiye olmak üzere dünya çapında zenginliği ile tanınan Acun Ilıcalı Kimdir ve neden bu kazan meşhur olduğu konusunda birçok açıklama yapılmıştır.

Ali Acun Ilıcalı, Mayıs 1969’da Edirne’de dünyaya geldi. Acun Medya‘nın kurucusu ve Başkan Yardımcısıdır. Türk televizyon kanalı TV8’in de sahibidir. Acun, İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmadan ayrılarak genç yaşta çalışmaya başladı.

Acun Ilıcalı Kimdir
Acun Ilıcalı Kimdir

2004 yılında Türkiye’nin en başarılı yapım şirketlerinden biri olan yapım şirketini kurdu. Acun, yatırımlarını büyütmek için 2013 yılında TV8’i satın aldı. Ilıcalı kendi programını kuran bir spor muhabiriydi. Dünyayı gezdi ve Acun Medya’nın ilk sunucusu oldu.

Acun Ilıcalı Kariyeri

Televizyon kariyerine Show TV’de Beşiktaş muhabiri olarak başladı. 2002 yılında Acun Firarda adlı bir televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaya başladı. Acun Ilıcalı’nın yardımcılığını kameraman Feridun ve ÇaykunErtan’ın yanı sıra moda ekibinde yer alan Esat Yontunç yaptı. 2006 yılında programı sonlandırdı.

Acun Ilıcalı Kariyeri
Acun Ilıcalı Kariyeri

Çalışanlarıyla birlikte Acunn.comportalını oluşturdu. 2013 yılında Show TV’den ayrılarak Star TV’ye geçti. 3 Erkek adlı TV programının yapımcılığını üstlendi ve çalışanları ile birlikte sekiz.com giyim sitesini kurdu. 2013 yılında adı Shop90 olan MNG Shop adlı televizyon kanalına %40 ortak oldu.

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar?

Ünlü ve zengin iş adamlarından birisi olan Acun Ilıcalı serveti ne kadar olduğu herkes tarafından merak konusu olsa da resmi bir açıklama yapılmadığı için kesin rakam belirtmek oldukça güç.

Acun Ilıcalı’nın serveti bilinmiyor. Acun Ilıcalı’nın 2011 yılındaki boşanma davasında mahkemeye beyan ettiği meblağ 50 milyon TL’yi buluyor. Ancak 2020 yılına geldiğimizde Meksika ile yapılan üretim 250 milyon dolar değerindeydi.

Acun Ilıcalı Hull City

Acun Ilıcalı HullCity‘i 24 milyon Euro’ya satın aldı. Ilıcalı, Türk oyuncuları kadrosuna katmak için Acun, Ozan Tufan, AllahyarSeyyadmeneş gibi transferler de yaptı. Amacı, Hull City takımını hızlı bir şekilde Premier Lig’e çıkarmaktı.

Acun Ilıcalı Sevgilisi

Acun Ilıcalı sevgilisi olarak bilinen Seda Başbuğ eski eşi olarak bilinmektedir. Zira, Ilıcanın hayatı çalkantılı olduğu için karışık ve bir o kadar da ayrılıkları söz konusudur.

Seda Başbuğ, Acun Ilıcalı’nın ilk eşiydi. Acun boşandıktan sonra Zeynep Ilıcalı ile Şeyma Subaşı ile evlendi.Acun Ilıcalı’nın yeni sevgilisi Ayça Çağla Alunkaya’dır.

Acun Ilıcalı Hangi Okuldan Mezun?

Birçok kişi servetinden dolayı Acun Ilıcalı hangi okuldan mezunsorularını sormaktadır. Ancak sanıldığı aksine Acun Ilıcalı yüksek tahsil şartlarına uyum sağlayamadığı ve kısa dönemlerde okullardan ayrıldığı görülmektedir.

Acun Ilıcalı, ilköğrenimini Edirne’de tamamladıktan sonra liseyi İstanbul’da okudu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun oldu ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nden Ilıcalı Üniversitesi olarak mezun oldu.

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar?

Acun Ilıcalı serveti ne kadar soruları günümüzde popüler aramalardan bazıları arasında yer almaktadır.

Ünlü iş adamları veya diğer birçok firma sahiplerinin de aralarında bulunduğu Acun Ilıcalı serveti de dahil olmak üzere birçok zenginin maddiyat/servet kayıtları bilinmemektedir.

Zira birçok ünlü tarafına yöneltilen sorularda “Servetiniz Ne Kadar?” sorularına bilmediklerini, bunun sebebini ise her an artan değeri anlık olarak takip etmediklerini ya da edemediklerini beyan etmişlerdir.

Acun Ilıcalı Nereli?

Türkiye’nin yerli gururu olarak zenginliği ve şanı ile büyüyen Acun Ilıcalı nereli sorusuna Erzincanlı demek, Erzincan halkı için gururlanmasına yeterlidir.

Aslen Erzurumlu olan Acun Ilıcalı, doğumunu Edirne’de yapmıştır. Gençlik yıllarını İstanbul’da geçirmiştir. Babası ise Azerbaycan asıllıdır.

Acun Ilıcalı Kaç Yaşında?

Büyük rekortmenlik ödüllerine aday gösterilen Acun Ilıcalı kaç yaşında ve yakınları kimlerdir, gelin birlikte inceleyelim.

Gerçek ismi Acun Ilıcalı olmadığı ve Ali Acun Ilıcalı olduğunu uzun dönemler saklamıştır. Ali Acun Ilıcalı doğum tarihi29 Mayıs 1969 ile 53 yıl yaşındadır.

Kaynak: https://www.kozba.org/acun-ilicali-serveti/ 

Exxen FiyatlarıAcun Ilıcalı Serveti

Yıldız Anason FiyatlarıRanza FiyatlarıMoonday 780 WA FiyatlarıPrime Video FiyatlarıYamaha R25 FiyatlarıAcun Ilıcalı Serveti

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?