1. Anasayfa
 2. Genel

Antep Fıstığı Fiyatı Nedir?

Antep Fıstığı Fiyatı Nedir?
Taze-Antep-Fıstığı
1

Antep Fıstığı Güncel Fiyatı Nedir?

Antep fıstığı; şeker hastalığına iyi gelmesi, kilo vermeye yardım etmesi, kalbi koruması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi gibi birçok faydası olan ve çok sevilen kuruyemiştir. Genellikle Akdeniz bölgesinde yetişen bir yemiştir. Kabuklu olarak satıldığı gibi, kabuksuz ve tuzlanmış olarak satılır. Ülkemizde özellikle Antep yöresinde yetiştiği için adını Antep Fıstığı olarak almıştır.

Pek bilinmez ama piyasada İran, Siirt gibi Asla Antep mahsulüyle rekabet edemeyecek  çeşitleri vardır. Bazı çevreler tarafından ucuza mal edilip Antep ürünü diyerekten pazarlanmaktadır. Fiyatları, biraz uygun olmasından dolayı, kendilerine daima alıcı bulmaktadırlar. Bu sebep ile Sayfamızda bulunduğunuz için çok şanslısınız. En başta ana çatlak dediğimiz ucu açık olması lazımdır, rengi siyahlaşmış olanlara dikkat etmeliyiz, büyüklük (irilik-ufaklık) Fıstık kalitesini etkileyen en temel unsurlardandır. Sitemizde satışa sunduğumuz besin 1. sınıf olmakla beraber en kaliteli olma niteliğindedir. Antep Fıstığı Fiyatları;

 

 

Antep Fıstığı Fiyat

Antep fıstığı faydaları nelerdir?

 

Birçok farklı faydası bulunan Antep fıstığının faydaları şöyle sıralayabiliriz:

 

 • Farklı Vitaminleri Barındırır:A vitamini, C vitamini ve E vitamini içeriği düşük olsa da önemli miktarda B vitamini vardır. Bir bardak fıstık yenildiğinde günlük B6 vitamininin %40’ını sağlar. B6 vitamini sayesinde birçok rahatsızlık önlenebilir.
 • Önemli Mineralleri Vücudunuza Almanızı Sağlar:Bir fincan Antep fıstığı, kırmızı kan hücresi, kemik ve kollajen yapı için gerekli olan günlük bakır minerali ihtiyacının %44’ünü karşılar. Aynı zamanda manganez ihtiyacının %15’inden fazlasını ve fosfor ihtiyacının %20’sinden fazlasını, potasyum ve magnezyum ihtiyacının %10’dan fazlasını karşılar. Fosfor enerji depolanmasını sağlarken, manganez kemik oluşumu için önemli bir mineraldir.
 • İyi Bir Antioksidan Kaynağıdır:Antioksidan içermesi sebebiyle yaşlılığa bağlı bazı hastalıklara yakalanma riskini düşürür.
 • Kalbe Dosttur: Araştırmalara göre; kötü kolesterol seviyesini düşürerek kalbi korur. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlar, doymamış yağ asitleri de kalbi korur.
 • Sindirim Sisteminizi Rahatlatır:Yüksek lif içeriği olması nedeniyle; sindirimi rahatlatır, hazımsızlığı önler. Sindirim sistemine iyi gelmesi antep fıstığının faydaları arasındadır.

Antep Fıstığı Fiyatı Nedir?

 • Antep Fıstığı kilosu ne kadar? en hakiki antep fıstığı fiyatı ” 129 TL”
 • Antep fıstığı ağacı hangi iklimde yetişir? Özellikle Antep yöresinde yetişen antep fıstığı bi tür meyve olmakla beraber yazın en sıcak aylarında yetişmektedir.
 • Antep Fıstığı Nasıl Kavrulur? Bir çok yöntem (fırında, sos vb.) ile kavrulan antep fıstığı en iyi şekilde tava içerisinde tuzla karıştırılıp kavurarak istediğiniz kıvama gelecektir.
 • Antep Fıstığı çeşitleri nelerdir? Kabuklu, çekilmiş, baklavalık, ben fıstık çıtlak vb gibi bir çok şekilde antep fıstığının türü vardır.
 • Antep Fıstığı Ne zaman olur? Antep bölgesinde ağustos başlarında öncelikle baklavalık için boz fıstık toplanır akabinde ağustos ortasından eylül ortasına kadar çerezlik diye hitap ettiğimiz antep fıstığı yetişir.

Sizler için antep fıstığı fiyatlarını inceledik.

Buraya tıklayarak diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

A101 Süt Fiyatları

Bim Tavuk Fiyatları

Antep Fıstığı Fiyatı Nedir?

Bim Patates Fiyatı

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir