1. Anasayfa
 2. Genel

Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat

Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat
0

Kuzey Marmara Otoyolu Fiyatları merak ediyor ve araştırma yapıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için güncel ve doğru Kuzey Marmara Otoyolu fiyatı ile ilgili araştırma yaptık ve ilgili kurumlardan doğru ve güncel bilgileri aldık. Ülkemizde fiyatı nedir alanında en çok araştırılan konulardan olan Kuzey Marmara Otoyolu Fiyatının da son zamlardan sonraki fiyatını araştırdık. Peki Güncel ve Zamlı Kuzey Marmara Otoyolu Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak?, Kuzey Marmara Otoyolu Fiyatı ne kadar? Yazımızda güncel Kuzey Marmara Otoyolu fiyat bilgisi yer almaktadır. Kuzey Marmara Otoyolu fiyatı 2022 yılı içerisinde güncel olarak ilgili kurumlardan bilgi alınmıştır.

kuzey marmara otoyolu ücretleri
kuzey marmara otoyolu ücretleri

Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat

Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 1
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 1
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 2
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 2
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 3
Kuzey Marmara Otoyolu Fiyat 3

Kuzey Marmara Otoyolu, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde bulunan bir karayoludur. Otoyol, İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrupa Yakası’ndan Asya Yakası’na transit geçiş sağlar. İki kıta arası transit geçiş yapacak ağır vasıtaların otoyolu kullanması ile İstanbul içindeki çevre yollarının trafik yükünün azaltılması ve Trakya’da trafik yükü yüksek olan karayolu ile Doğu Marmara’da yoğun bir trafiğe sahip olan karayoluna alternatif yolların oluşturulması hedefleniyor. İstanbul Havalimanı’na ve Osmangazi Köprüsü’ne bağlantı da sağlar.

İstanbul’un batısındaki Kınalı mevkisinden başlayıp Kocaeli ve Sakarya’yı kuzeyden geçerek Sakarya’nın Akyazı ilçesi yakınlarında sonlanan proje, 3 ana bölümden oluşuyor.

Toplam uzunluğu 398,4 kilometreyi bulan projenin tamamında, yaklaşık 12,4 milyon ton sıcak asfalt serildi, 18,8 milyon ton soğuk karışım imalatı yapıldı, 11,5 milyon metreküp beton kullanıldı.

Otoyolun Kınalı-Odayeri kesiminde 3 tünel, 14 viyadük, 96 köprü (alt geçit ve üst geçit), 118 menfez; Kurtköy-Akyazı kesiminde 5 tünel, 16 viyadük, 192 köprü (alt geçit ve üst geçit) ve 431 menfez; Odayeri-Paşaköy kesiminde 2 tünel, 39 viyadük, 121 köprü (alt geçit ve üst geçit) ile 269 menfez olmak üzere tamamında 35 bin 23 metrelik 10 tünel, 56 bin 69 metrelik 69 viyadük, 409 köprü ve 818 menfez yer alıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu‘nun Avrupa Yakası’ndaki bölümü, Silivri ilçesinin Alipaşa semtinde bulunan Kınalı kavşağında başlayıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü mevcut bağlantı yollarından başlayıp, Eyüp ilçesi Odayeri semtinde sona ermektedir.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Asya Yakası’ndaki bölümü, İstanbul’un Pendik ilçesinde Kurnaköy’den başlayıp Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki TEM Kavşağı’nda sona ermektedir.

Martı Kiralama FiyatlarıVanderhall FiyatKuzey Marmara Otoyolu Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir