1. Anasayfa
 2. Bilgilendirme

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar
Para Kazandıran Oyunlar
0

Günümüzde oyun oynayarak para kazanmak mümkündür. Oyun oynamak, birçok kişi için müthiş bir zevk. Fakat oyunları artık para kazanmak için de oynayabilirsiniz! Para kazandıran oyunlar ile bunu sağlayabilmeniz mümkün. 

2022 yılında oyun endüstrisinin değeri 40 milyar $ civarındadır. Endüstri geliştikçe piyasaya para kazanabileceğiniz daha fazla oyun sürülüyor. Oyun tutkunuzu yan gelir sağlayacağınız bir hobiye dönüştürebilirsiniz. Para kazandıran online oyunlar ve uygulamalar sayesinde ciddi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Ne Kadar Kazanılabilir?

Twitch kanallarını izlerken mutlaka görmüşsünüzdür. İnsanlar oyun oynarken bir yandan da para kazanıyor. Peki, oyun oynayarak ne kadar para kazanılabilir? 

Burada oynadığınız oyunun türü ve kaç saat oyun oynadığınıza göre bir değişiklik söz konusudur. Ancak döviz kazancı elde edebileceğiniz oyunlar ile daha fazla kazanabilmeniz mümkündür! Zamanınız varsa ve oyun oynamayı seviyorsanız, ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. Az bir zaman ayırarak oyunlardan günlük 10 $ kazanılabilir. Tabi bu rakam oynadığınız saate göre ve oyun türüne göre değişiklik gösterecektir. 

Gerçek para kazanma uygulamalar: Para Kazandıran Uygulamalar

Oyun Oynayarak Ne Kadar Kazanılabilir
Oyun Oynayarak Ne Kadar Kazanılabilir

Para Kazandıran Oyunlar

Para kazandıran oyunlar aslında burada bahsedeceğimizden çok daha fazla. Ancak para kazanabileceğiniz en popüler oyunlardan burada bahsedeceğim. Para kazandıran oyunlar listesi şu şekilde;

1- Team Fortress 2

Tem Fortress 2, aksiyon oyunları içerisinde tüm zamanların en iyilerinden birisidir. Para kazanmak için de tercih edebilirsiniz. Haritalar, ekipmanlar, yeni oyun modları vb. sürekli olarak güncellenmektedir. Valve oyunları arasında olan bu oyun, para kazanmak için müthiş bir fırsattır. Oyun içerisinde düşecek değerli eşyaları gerçek para karşılığında satıp para kazanabiliyorsunuz. Ekip olarak oynadığınızda daha fazla kazanabilmeniz mümkün. Steam pazar incelendiğinde 3.000 $’a kadar eşyaların satıldığını görüyoruz.

Reklam izleyerek para kazanmak ister misiniz? Detaylar için okuyunuz: Reklam izleyerek para kazanma

2- Second Life

Second Life, 2003 yılında Linden Research firması tarafından piyasaya sunuldu. Second Life, para kazandıran oyunlar içerisinde web tabanlı büyük bir sanal dünya vadediyor. Oyunun yaklaşık olarak 2 milyon üyesi bulunmakta. Oyun içerisinde Linden Doları adında bir para birimi bulunuyor. 

Yeni başlayanlar için camping para kazanma sistemi tercih edilebilir. Özellikle oyunu öğrenmek ve ufkunuzu genişletmek için camping bölgelerine karakterinizi bırakarak 10 – 15 dakika içerisinde 1 – 3 L$ kazanabilirsiniz. Bu başlarda sizi tatmin etmeyecektir. Ancak istikrarlı olduğunuzda güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Şansınız varsa, oyunda tecrübe edindikten sonra şans oyunlarını deneyebilirsiniz. Aynı şekilde tombalaya benzer Bingo oynamayı da tercih edebilirsiniz.

3- Exodus 3000

Exodus 3000, strateji ağırlıklı oynanabilen para kazandıran oyunlar arasındadır. Dolar kazandıran oyunlar arasında güzel bir seçenek olabilir. Oyun içerisinde volkanları patlatarak, yıkıntıları arayarak, diğer oyunculara saldırarak para kazanabilmeniz mümkündür. Oyunda Mars Doları para birimi kullanılıyor. Gerçek para ile karşılaştırmanız için şu örneği verebilirim. 3000 Mars Doları, gerçekte 20 $ değerindedir.

4- Entropia Universe

Entropia Universe, İsveç merkezli yazılım şirketi MindArk tarafından tasarlanmıştır. Çok oyunculu devasa bir sanal evrendir. Entropia Universe oyununu sermayesiz para kazanma yöntemlerinden birisi olarak değerlendirebilirsiniz. Para kazandıran oyunlar içerisinde özel bir yeri bulunuyor. 

Oyun içerisinde farklı çeşitlerde görev bulunuyor. Avlanmak, üretmek ve inşa etmek bunlardan başlıcaları. 

Görevleri yerine getirdikçe oyunun para birimi olan Project Entropia Dollars (PED) kazanırsınız. Oyun içerisinde kazandığınız tutarları banka hesabınıza talep edebiliyorsunuz. Para kazançları 10:1 şeklinde değerlendirilir. Yani 10 PED 1$ olacak şekilde işlem görür. 

5- Counter-Strike Go

CS GO, çok oyunculu ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Counter-Strike serisine ait dördüncü oyundur. Oyunda teröristler ve anti-teröristler olmak üzere iki grup yer alıyor. Bu gruplar karşı karşıya geliyor. 

Oyun içerisinde skin alım satımıyla kazanç sağlayabilirsiniz. Para kazandıran oyunlar denilince akla ilk gelen oyunlardan birisi olan CS GO için para kazanabileceğiniz ilk yöntem budur.

Eşya düşürerek de para kazanabilmeniz mümkün. Yani skin alıp satacak kadar yeterli bütçeniz yoksa eşya düşürmeyi deneyebilirsiniz. Oyunu belirli sürelerin üstünde oynadığınızda her hafta 1 adet skin ya da grafiti ve iki defa da kasa düşürürsünüz. Bu tür eşyalar genel olarak düşük tutarlıdır. Ancak nadiren de olsa 10 – 100 dolar arasında eşyalar düşürebilmeniz mümkün.

CS GO oyununda kasa açarak da para kazanabilirsiniz. Anahtar satın alarak kasa açabilir ve 1 TL ile 10.000 TL arasında değişen tutarlarda skin düşürebilirsiniz. 

6- PUBG

Para kazandıran oyunlar içerisinde en popüler olan oyun belki de PUBG’dir. Hızlı para kazandıran oyunlar içerisinde sayabiliriz. Oyun içerisinde turnuvalara katılarak, eşya satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca canlı yayın açarak da para kazanabilmeniz mümkündür. 

Para kazanabileceğiniz oyunlar bu kadarla sınırlı değil. League of Legends, Dota 2, Hearthstone da dâhil olmak üzere diğer para kazandıran oyunlar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Para Kazandıran Oyunlarİnternetten Para Kazanma

Resimli Doğum Günü Pastası FiyatlarıPara Kazandıran OyunlarMüze Kart FiyatlarıIkea Çadır FiyatlarıSu Saati Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir