1. Anasayfa
 2. Market Fiyatları

Almanya Et Fiyatları

Almanya Et Fiyatları
Almanya Et Fiyatları
1

Almanya Et Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Almanya Et fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Almanya da et tüketimi azalmaktadır. Son yıllarda sağlık ve çevre konularına duyarlılık arttıkça, birçok insan bitki temelli beslenme yoluna gitmeyi ve et tüketimini azaltmayı tercih etmektedir.

Almanya Et fiyatları gibi makaleleri takip ederek fiyat araştırması yapıyorsanız sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.

almanyada etin kilosu
almanyada etin kilosu

Almanya Et Fiyatları

 • 1 Kg But Almanya et fiyatı: 18,99 €
 • 1 Kg Hamburger Almanya et fiyatı: 21,50 €
 • 1 Kg Antrikot Almanya et fiyatı: 27,99 €
 • 1 Kg Kuzu Pirzola Almanya et fiyatı: 21,88 €
 • 1 Kg Kontrafile/Rosto/Nuar et fiyatı: 19,99 €
 • 1 Kg Bonfile Almanya et fiyatı: 33,00 €
 • 600 Gr T-Bone Steak: 29,99 €
 • 700 Gr Dana Dil: 14,99 €
 • 5 Kg Almanya Kıyma fiyatı: 58,00 €
 • 1 Kg Az Yağlı Kıyma Almanya fiyatı: 14,50 €
 • 1 Kg Yağlı Kıyma Almanya fiyatı: 13,50 €
 • 1 Kg Biftek fiyatı: 17,99 €

Tablo şeklinde Türk lirası ile karşılaştırmak isteyenler için hazırladığımız Almanya Et Fiyatları tablosu aşağıdaki gibidir;

ÜrünFiyat (EUR)Fiyat (TL)
1 Kg But18,99 €562,82 ₺
1 Kg Hamburger21,50 €637,05 ₺
1 Kg Antrikot27,99 €831,82 ₺
1 Kg Kuzu Pirzola21,88 €649,71 ₺
1 Kg Kontrafile/Rosto/Nuar19,99 €593,26 ₺
1 Kg Bonfile33,00 €978,06 ₺
600 Gr T-Bone Steak29,99 €891,70 ₺
700 Gr Dana Dil14,99 €445,85 ₺
5 Kg Almanya Kıyma58,00 €1.720,06 ₺
1 Kg Az Yağlı Kıyma14,50 €430,02 ₺
1 Kg Yağlı Kıyma13,50 €400,05 ₺
1 Kg Biftek17,99 €534,36 ₺
Almanya Et Fiyatları TL ve Euro karşılaştırması

Fiyatlar Almanya Toptan Marketi Edaka dan alınmıştır. Buradaki Metro gibi kıyaslayabilirsiniz.

Almanya da Marketlerde de et ürünleri bulunur fakat genellikle daha geniş bir ürün yelpazesinde sunulur ve daha düşük fiyatlarla satılır. Örneğin Almanya’da 1 Kg Bonfile 33,00 € iken, 1 Kg biftek fiyatı 17,99 Euro’dur.

 • Sığır eti: ortalama 13-23 EUR
 • Kuzu eti: ortalama 18-28 EUR
 • Tavuk eti: ortalama 6-9 EUR
 • Domuz eti: ortalama 9-13 EUR

Sizler için bugünkü fiyat araştırmamızda Almanya Et Fiyatları konusunu paylaştık. Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Almanya Et Fiyatları konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

kıyas almanya et fiyatları 2022
kıyas Almanya et fiyatları

Almanya Et Fiyatları gibi aktif fiyat araştırmaları gerçekleştiriyorsanız fiyatı nedir platformumuzu takip etmenizi öneririm. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Et Fiyatları

Almanya Et Fiyatları Hangi yıla göre belirlendi?

Almanya Et fiyatları 2023 yılında araştırılıp paylaşıldı.
Almanya Et Fiyatı Neden Uygun?
Vergilendirme olmadığı ve yerli markaları olduğundan dolayı satış fiyatları uygun.
Almanya Et Türkiye’dekinden Farklımı?
Hayır, herhangi bir farkı yok sadece fiyat farkı mevcut.

‘Almanya’da et çok ucuz’ tartışması

Almanya’da et fabrikalarında çok sayıda korona vakası çıkması, mezbahalardaki kötü çalışma koşullarıyla et fiyatlarının çok düşük olduğu yönündeki tartışmaları alevlendirdi. Et niye ucuz ve fiyat nasıl belirleniyor?

İstatistiklere göre geçen yıl Almanya’da her vatandaş 59,5 kilogram et tüketti. Buna hayvan yemi ve benzeri alanlar da dahil edildiğinde kişi başına düşen et miktarı 87,8 kilogram olarak tespit edildi. Peki, bu miktar çok mu?

Bonn Üniversitesi öğretim üyelerinden Tarım ve Gıda Ekonomisi Araştırmaları uzmanı Dr. Johannes Simons’a göre bu konuda görüşler tamamen birbirinden ayrılıyor. DW Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Simons, “Almanya Beslenme Birliği, şimdi tükettiğimiz etin yarısının da pekala yeteceği görüşünde” diyor.

Almanya Tarım ve Gıda Bakanı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili Julia Klöckner, uzun süredir et fiyatlarının çok düşük olduğunu söyleyerek eleştiriyor. Almanya’daki bazı et fabrikalarında görülen çok sayıdaki koronavirüs vakasıyla yeniden alevlenen, et fiyatlarının aşırı düşük olduğuna dair tartışma üzerine de Bakan, “Hiçbir Avrupa ülkesinde bu kadar düşük fiyatlar yok. Et sıradan bir ürün değil, onun için hayvanlar yaşıyor ve kesiliyor” diyor ve etik açıdan da herkesi sorumluluğa davet ediyor.

Fiyatları serbest piyasa belirliyor

Bonn Üniversitesi’nden Dr. Johannes Simons, Almanya’da et fiyatlarının arz ve talep dengesine göre haftalık belirlendiğini kaydediyor. Üretici birliklerinin bir fiyat tavsiyesinde bulunduğunu, ancak mezbahalar ile fabrikalar için bunun bağlayıcılığı olmadığını aktarıyor. Basitçe açıklamak gerekirse, mezbahaların, satabilecekleri öngörüsünde bulunduğu et miktarı ile mevcut hayvan oranına bakıp, ödeyebileceklerini beyan ettikleri miktarın ete fiyat olarak saptandığını anlatıyor. Her şeyden önce Çin’e ihracat imkanı oluşuyorsa bu durumun fiyatları etkilediğini söylüyor. Ve zaman zaman mangal döneminde veya Noel’de örneğin fiyatların hafif yükselme kaydettiğini de ekliyor.

İstatistiklere göre Almanya’da kişi başına düşen sığır ve dana eti tüketimi yılda 10 kilogram. Domuz eti ise 34 kilogram. Dr. Simons, kuzu etinin ise piyasada hemen hemen hiç rol oynamadığını, genelde ithal edildiğini bildiriyor.

Almanya’da fiyatlar temelde hayvancılık yapan çiftçilerle mezbahalar arasındaki anlaşmalarla saptansa da ürünün tüketiciye ulaşan fiyatında mezbahaların elindeki et türü ve market işleten büyük gıda devleri arasındaki pazarlıkların da rol oynadığı dikkat çekiyor.

Almanya’da gıda sektörüne yön veren dört büyük şirket bulunuyor. Bunlar, Netto ucuz marketler zincirini de elinde bulunduran Edeka, Lidl ve Kaufland marketler zincirini işleten Schwarz Grubu, kendi isimleriyle marketler zinciri işleten Rewe ve Aldi. Bu marketler arasındaki yoğun rekabet son yıllarda fiyatları epeyce aşağı çekerek tüketiciyi sevindirdi. Aynı zamanda iklim koruma ve hayvanların yetiştirilme koşulları açısından da toplumda herkesin daha çok sorumluluk üstlenmesi yönündeki seslerin de artmasına neden oldu.

Haber Kaynağı: https://www.dw.com

Almanya Et Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Almanya da et fiyatları hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorulara yer verdik. Sizlerde merak ettiklerinizi yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Almanya’da 1 kilo dana eti kaç para?

Almanya’da dana etinin 1 kilosu 8,99 Euro‘dur.

Almanya’da asgari ücretle kaç kilo et alınır?

FAO ve OECD verilerine göre asgari ücretle en fazla etin alındığı ülke 188 kg et ile İrlanda, 185 kg ile İngiltere, 140 kg ile Almanya, 116 kg ile Belçika ve 115 kg ile Lüksemburg yer alıyor.

Almanya’da ne kadar maaş yeterli?

Almanya’da bir kişinin zengin sayılabilmesi için aylık 3700 Euro net kazanması gerekiyor. Çiftlerde bu rakam 5500 Euro. En zengin yüzde 1 arasına girebilmek için aylık gelirin net 7190 Euro olması şart. Bu arada, yeni yılda maaşlara ortalama yüzde 5 zam geliyor.

Almanya’da 1 kilo et kaç euro?

Almanya’da 1 Kg Rosto ve Nuar et fiyatı 16,99 Euro, 1 Kg biftek fiyatı 14,99 Euro’dur.

Almanyada 200 euroya kaç kilo et alınır?

Almanyada 200 Euroya 22 Kilo et alınmaktadır.

Almanya’da 1 ekmek ne kadar?

Almanya’da 1 adet ekmek 1,24 €‘dur.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. almanya bizi kıskanıyor sloganları atanlar, Almanya da yaşayan bir kişinin asgari ücretle kaç kg et aldığına baksın sonra bir de ülkemize baksın öyle konuşsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir