Almanya Et Fiyatları

Almanya Et Fiyatları

Almanya Et Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Almanya Et fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Dünya genelinde birçok ürün ve hizmet pandemi nedeniyle zamlandı. Markalar da güncel zamlardan etkilendi. Peki, Güncel ve Zamlı Almanya Et Fiyatı 2021 yılında ne kadar olacak? Bu yazımızda güncel Almanya Et fiyat bilgisi yer almaktadır. Almanya Et fiyatı 2021 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak mağazalarından öğrenilmiştir.

Almanya Et fiyatları gibi makaleleri takip ederek fiyat araştırması yapıyorsanız sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.

almanyada etin kilosu
almanyada etin kilosu

Almanya Et Fiyatları

  • Almanya et fiyat, 2021 yılında 13 Euro’dur. Almanya et fiyatları,
  • Almanya et fiyatları 2021, dana kıyma için 5 Euro’dur
  • 500 GR kuşbaşı et 4,35 Euro.
  • 1 Kg Tavuk 2,59 Euro.
  • 1 KG steak 4,75 Euro.

Fiyatlar Almanya Toptan Marketi Edaka dan alınmıştır. Buradaki Metro gibi kıyaslayabilirsiniz. Güncellenme tarihi 11 Ekim 2021 ‘dir.

Sizler için bugünkü fiyat araştırmamızda Almanya Et Fiyatları konusunu paylaştık. Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Almanya Et Fiyatları konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

almanya et fiyatları 2020
almanya et fiyatları 2020

Almanya Et Fiyatları gibi aktif fiyat araştırmaları gerçekleştiriyorsanız fiyatı nedir platformumuzu takip etmenizi öneririm. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Et Fiyatları Hangi yıla göre belirlendi?
Almanya Et fiyatları 2021 yılında araştırılıp paylaşıldı.
Almanya Et Fiyatı Neden Uygun?
Vergilendirme olmadığı ve yerli markaları olduğundan dolayı satış fiyatları uygun.
Almanya Et Türkiye’dekinden Farklımı?
Hayır, herhangi bir farkı yok sadece fiyat farkı mevcut.

 

‘Almanya’da et çok ucuz’ tartışması

Almanya’da et fabrikalarında çok sayıda korona vakası çıkması, mezbahalardaki kötü çalışma koşullarıyla et fiyatlarının çok düşük olduğu yönündeki tartışmaları alevlendirdi. Et niye ucuz ve fiyat nasıl belirleniyor?

İstatistiklere göre geçen yıl Almanya’da her vatandaş 59,5 kilogram et tüketti. Buna hayvan yemi ve benzeri alanlar da dahil edildiğinde kişi başına düşen et miktarı 87,8 kilogram olarak tespit edildi. Peki, bu miktar çok mu?

Bonn Üniversitesi öğretim üyelerinden Tarım ve Gıda Ekonomisi Araştırmaları uzmanı Dr. Johannes Simons’a göre bu konuda görüşler tamamen birbirinden ayrılıyor. DW Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Simons, “Almanya Beslenme Birliği, şimdi tükettiğimiz etin yarısının da pekala yeteceği görüşünde” diyor.

Almanya Tarım ve Gıda Bakanı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili Julia Klöckner, uzun süredir et fiyatlarının çok düşük olduğunu söyleyerek eleştiriyor. Almanya’daki bazı et fabrikalarında görülen çok sayıdaki koronavirüs vakasıyla yeniden alevlenen, et fiyatlarının aşırı düşük olduğuna dair tartışma üzerine de Bakan, “Hiçbir Avrupa ülkesinde bu kadar düşük fiyatlar yok. Et sıradan bir ürün değil, onun için hayvanlar yaşıyor ve kesiliyor” diyor ve etik açıdan da herkesi sorumluluğa davet ediyor.

Fiyatları serbest piyasa belirliyor

Bonn Üniversitesi’nden Dr. Johannes Simons, Almanya’da et fiyatlarının arz ve talep dengesine göre haftalık belirlendiğini kaydediyor. Üretici birliklerinin bir fiyat tavsiyesinde bulunduğunu, ancak mezbahalar ile fabrikalar için bunun bağlayıcılığı olmadığını aktarıyor. Basitçe açıklamak gerekirse, mezbahaların, satabilecekleri öngörüsünde bulunduğu et miktarı ile mevcut hayvan oranına bakıp, ödeyebileceklerini beyan ettikleri miktarın ete fiyat olarak saptandığını anlatıyor. Her şeyden önce Çin’e ihracat imkanı oluşuyorsa bu durumun fiyatları etkilediğini söylüyor. Ve zaman zaman mangal döneminde veya Noel’de örneğin fiyatların hafif yükselme kaydettiğini de ekliyor.

İstatistiklere göre Almanya’da kişi başına düşen sığır ve dana eti tüketimi yılda 10 kilogram. Domuz eti ise 34 kilogram. Dr. Simons, kuzu etinin ise piyasada hemen hemen hiç rol oynamadığını, genelde ithal edildiğini bildiriyor.

Almanya’da fiyatlar temelde hayvancılık yapan çiftçilerle mezbahalar arasındaki anlaşmalarla saptansa da ürünün tüketiciye ulaşan fiyatında mezbahaların elindeki et türü ve market işleten büyük gıda devleri arasındaki pazarlıkların da rol oynadığı dikkat çekiyor.

Almanya’da gıda sektörüne yön veren dört büyük şirket bulunuyor. Bunlar, Netto ucuz marketler zincirini de elinde bulunduran Edeka, Lidl ve Kaufland marketler zincirini işleten Schwarz Grubu, kendi isimleriyle marketler zinciri işleten Rewe ve Aldi. Bu marketler arasındaki yoğun rekabet son yıllarda fiyatları epeyce aşağı çekerek tüketiciyi sevindirdi. Aynı zamanda iklim koruma ve hayvanların yetiştirilme koşulları açısından da toplumda herkesin daha çok sorumluluk üstlenmesi yönündeki seslerin de artmasına neden oldu.

Haber Kaynağı: https://www.dw.com

Almanya Et Fiyatları Almanya Market FiyatlarıYanmaz Eldiven FiyatlarıVialand FiyatıAkbil FiyatıPompalı Tüfek FiyatlarıYangın Tüpü FiyatıJeneratör FiyatlarıBiber Gazı Fiyatları

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

error: