Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşları, popüler evcil hayvanlardandır. Bu nedenle, tüm dünyada birçok kişi tarafından beslenirler. Ülkemizde muhabbet kuşu besleyenlerin sayısı oldukça fazladır. Peki, muhabbet kuşu fiyatları ne kadar? Bu makalede, Ülkemizde muhabbet kuşu fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Muhabbet Kuşu Fiyatı sürek güncel tutulmaktadır. Haftalık periyotlar halinde yazımız, listemiz düzenlenerek güncel tutulmaktadır. Muhabbet kuşları evlerimizde en sık tercih edilen dostlarımızdır. Konuşma eğitimi, ele alıştırma gibi konularda kolaylık olması ve sosyal olduklarından dolayı cana yakın davranmaları insanların çokça tercih etmesini sağlıyor. Buda Muhabbet Kuşu Fiyatları araştırmasını doğuruyor.

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Yerli muhabbet kuşu fiyatları ve Yabancı muhabbet kuşu fiyatları başta olmak üzere Tün cins ve tür muhabbet kuşu fiyatları listesine yer vermekteyiz. Öncelikle genel ve özet bir fiyat bilgisi verelim Genel Muhabbet Kuşu Fiyatları Listesi;

Muhabbet Kuşu CinsiFiyat Aralığı
Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları100 TL ile 200 TL
Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları375 TL ile 1600 TL
Albino (Beyaz) Muhabbet Kuşu Fiyatları200 TL ile 400 TL
Yerli Muhabbet Kuşu Fiyatları120 TL ile 170 TL
Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatları300 TL ile 1600 TL
Muhabbet Kuşu Fiyatları Listesi

Muhabbet Kuşu Türleri ve Fiyatları

Muhabbet kuşları farklı türlere ayrılır ve bu türlerin fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Türkiye’de en yaygın olarak bulunan muhabbet kuşu türleri şunlardır:

 1. Tek renkli muhabbet kuşları: Tek renkli muhabbet kuşları genellikle beyaz, sarı veya mavi renklidir. Fiyatları diğer türlere göre daha ucuzdur. Genellikle 50-100 TL arasında bir fiyata satın alınabilirler.
 2. Karekterli muhabbet kuşları: Bu tür muhabbet kuşları, renklerinin yanı sıra özellikle karakteristik özellikleri ile de dikkat çekerler. Bazıları konuşkan, bazıları ise daha sakin ve sakin yapılıdır. Bu tür muhabbet kuşlarının fiyatları, 150-300 TL arasında değişebilir.
 3. Albino muhabbet kuşları: Albino muhabbet kuşları beyaz tüylere sahip olup, kırmızı gözleri vardır. Nadir oldukları için fiyatları diğer türlere göre daha yüksektir. Genellikle 300-500 TL arasında bir fiyata satın alınabilirler.
 4. Eşli muhabbet kuşları: Bu tür muhabbet kuşları, çift olarak satılır. Fiyatları tekli muhabbet kuşlarından daha yüksektir, ancak evde bir eşle birlikte beslemek isteyenler için idealdir. Eşli muhabbet kuşlarının fiyatları 200-400 TL arasında değişebilir.
Muhabbet Kuşu Fiyatı
Muhabbet Kuşu Fiyatı

İlgili İçerik: Hollanda Muhabbet Kuşu Fiyatları

Bir Adet Muhabbet Kuşu kaç TL?

Muhabbet kuşu fiyatları cinsleri ve yaşlarına göre farklılık göstermektedir. En ucuz muhabbet kuşu 75 lira ile başlarken bu miktar muhabbet kuşu türlerine göre 2.500 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Albino muhabbet kuşu fiyatları 200-400 TL bandındadır.

Kuşkonmaz Fiyatları

Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Aşağıdaki yavru muhabbet kuşu fiyatı listesi, internetteki pet listeleme sitelerinden alınmıştır ve gerçek ilan fiyatlarıdır.

Muhabbet Kuşu TürüYaşıCinsiyetFiyatı
Yerli yavru konuşturmalık1 AylıkDişi170TL
Evde yetiştirilen ele alışkın rainbow yavru kuşlar1 AylıkÇift220TL
Ev üretimi yavru muhabbet kuşu1 AylıkErkek140TL
Yeni Yeme Düşmüş yavru muhabbet kuşları1 AylıkKarışık170TL
Yavru Muhabbetler1 AylıkErkek150TL
Yavru Muhabbet Kuşları1 AylıkErkek150TL
6 Renk güzeli yavru1 AylıkErkek150TL
Sakallı Show Jumbo Yavru1 AylıkErkek220TL
Yeni Yeme Düşmüş Renk Renk Yavrular1 AylıkKarışık185TL
Yavru Muhabbet Kuşları seç beğen al sağlıklı1 AylıkErkek175TL
Yavru Muhabbet Kuşu Fiyat Listesi
satılık muhabbet kuşu
satılık muhabbet kuşu

Muhabbet kuşu hangi tür alınmalı?

Dişi muhabbet kuşları erkek muhabbet kuşlarına göre daha sessiz ve sakindir (Kızgınlık dönemleri Hariç). Konuşmaya yatkınlığı ve insan canlısı olması ile de bilinen açık yeşil (Genelde Yerli Tür) muhabbet kuşları muhabbet kuşu türleri arasında en doğru seçim olacaktır. Ne olursa olsun muhabbet kuşunun yavru formdayken alınması ciddi anlamda rahat şekilde eğitmeyi ve bağlılığı sağlayacaktır.

Sülün Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu kafesi nasıl olmalı?

Muhabbet kuşu Fiyatları merak edildiği gibi kafes fiyatı ve nasıl olmalı sorusu da sorulmaktadır. Muhabbet kuşunun kafesi kuşun cinsi ve boyutuna göre ayarlanmalıdır. Ferah ve temiz tutulmalı ve gereksiz aksesuarlardan arındırmalıdır. Özellikle demir bağlantısı olan aksesuarlara dikkat edilmeli, hayvanın kendine zarar verebileceğini düşünmeliyiz.

Muhabbet kuşları kafesine ayna kesinlikle KONULMAMALIDIR.

Kafes içerisinde ayna olması hayvanın psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir.

Muhabbet kuşları papağan güllerden gelen kuş cinsidir. Özellikle mavi yeşil gibi birbirinden güzel göz alıcı renkleri insanı etkileyen taraflarından bir tanesidir. Eğer sizde evde muhabbet kuşu bakmayı planlıyor iseniz yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz.

İlgili İçerik: Kanarya Fiyatları

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Aşağıdaki albino muhabbet kuşu fiyat listesi, internetteki pet listeleme sitelerinden alınmıştır ve gerçek ilan fiyatlarıdır.

CinsiYaşCinsiyetFiyat
Albino muhabbet kuşu2 AylıkErkek200TL
Albino muhabbet kuşu4 AylıkErkek230TL
Albino muhabbet kuşu3 AylıkDişi300TL
Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları Listesi

Muhabbet Kuşu Özellikleri

 • Muhabbet kuşlarının boyları yaklaşık olarak aşağı yukarı 18-19 cm ye kadar ulaşabilmektedir.
 • Boyuna arkasında bulunan farklı renklerdeki kuyrukların uzunları da dahil edilerek hesaplanır.
 • Muhabbet kuşları kendilerine ilgi gösterilmesini çok severler.
 • Kaliteli ilgi verildiğinde konuşmayı kolaylıkla öğretebilirsiniz.
 • Bu kuşlar hassas olmalarıyla bilinmektedir.
 • İki açık cam arasında cereyanda kalmaları durumunda çok kolay hasta olurlar.
 • Daha önce söylediğimiz gibi hassas olmalarıyla bilinen bu kuşlar yalnızlığı sevmemektedirler.
 • Yalnız ve ilgisiz kalmaları durumunda stres olup hastalanırlar ve bu hastalık ölüme kadar gidebilir.
 • Eğer konuşması için bir çabanız olacak ise tek kuş almalısınız. Çift olarak alınan kuşlar konuşma eğiliminde olmazlar.
 • Konuşması için uğraşacak iseniz mutlaka erkek kuş almalısınız. Çünkü erkek olan kuşlar dişilere göre daha çok ve çabuk konuşurlar.
 • Muhabbet kuşları öğretme yetinize göre aşağı yukarı ortalama 30-40 kelime konuşabilirler.
 • Son olarak ağırlıkları 35-40 gramdır.

Muhabbet Kuşu Bakımı

 • Kafeslerinde mutlaka ama mutlaka suluk, yemlik, banyoluk, oyuncak gibi eşyaları bulunmalıdır.
 • Eğer kuşları eş olarak aldıysanız çiftleşmeleri için kafeslerine bağlı çiftleşme yuvası bulunmalıdır.
 • Bu kuş türleri oyun oynamayı ve ilgiyi çok severler. Bu sebeple mutlaka kafese oyuncaklar almalısınız.
 • Yemleri mutlaka kontrol edilmeli, sulukları ise mutlaka her gün taze su ile değiştirilmelidir.
 • Sularına konulan büyüme destekleyici ve konuşma ilerletici vitaminler unutulmamalıdır.
 • Özellikle kıvırcık ve marul gibi yeşil yapraklı sebzeler muhabbet kuşlarında ishale neden olmaktadır. Bu sebeple ya hiç verilmemeli ya da çok az verilmelidir.

Muhabbet kuşu bakımı oldukça önemlidir. Muhabbet kuşunuz için en doğru bakımları yaptığınızdan emin olmalısınız. Bu, sağlık için gereklidir. Muhabbet kuşu bakımları kuşların yaşlarına göre farklılaşabilmektedir. Bu aşamada evcil hayvanınız için en uygun bakım rutinleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Muhabbet kuşu bakımı nasıl yapılır öğrenmelisiniz.

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Yavru Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Olur?

Muhabbet kuşu bakımı yavru olduğunda değişecektir. Onlara vereceğiniz yiyecek miktarı yaşlarına bağlı olacaktır. Altı haftanın altındaysa, her iki saatte bir besleyin; altı haftanın üzerindeyse, günde üç kez besleyin. Altı aylıktan büyüklerse ve hala kendi başlarına yemeyi öğrenmemişlerse, kendi başlarına yemeyi öğrenene kadar günde dört kez beslemelisiniz.

Kafesinizin kuşunuz için yeterli alana sahip olduğundan emin olun, böylece bir yere sıkışmadan veya başka bir kafesten kaçmaya çalışırken kendilerine zarar vermeden özgürce hareket edebilirler. Arada bir ılık su ve sabunla yıkayarak kafesi temiz tutun. Bu, kuşunuzun zamanla birikebilecek mikroplar nedeniyle hastalanmasını önleyecek ve kuşunuzun sık sık oturduğu veya durduğu yüzeylerde (tünekler gibi) mantar oluşumunu engelleyecektir. Yemek ve su kaplarını bulaşık deterjanı ile karıştırılmış ılık su kullanarak gün aşırı en az bir kez yıkayarak temiz tutun. Bu, zamanla tüketilmesi halinde kuşunuzu hasta edebilecek bakterilerin bu kapların içinde büyümesini önleyecektir.

Muhabbet Kuşu Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhabbet kuşu bakımı nasıl olur sorusunun yanında kuşların karakterini bilmek de önemlidir. Muhabbet kuşları Avustralyada yaşamaktadırlar. Bununla birlikte, çeşitli renk ve desenlerde olabilirler. Muhabbet kuşlarının birçok farklı kişiliği vardır ve bazıları diğerlerinden daha sosyaldir. Sağlıklı kalmalarını istiyorsanız bu kuşlara nasıl bakacağınızı bilmeniz önemlidir.

Muhabbet kuşu bakımı, kuşu barındırmak, beslemek ve ona ilgi göstermek gibi birçok şeyi içerir. Sağlıklı bir kuş mutlu ve aktif olurken, sağlıksız bir kuş uyuşuk veya sahibine ya da evdeki diğer evcil hayvanlara karşı saldırgan olacaktır. Ayrıca muhabbet kuşunuzun hastalanmaması için neyle beslememeniz gerektiğini de bilmelisiniz.

Muhabbet kuşları, renkli görünümleri ve hoş sesleri nedeniyle evcil hayvan sahiplerinin favorisidir. Ancak, küçük dostlarınızın yaşamları boyunca sağlıklı ve mutlu olmaları için onlara nasıl bakacağınızı bilmeniz önemlidir. Muhabbet kuşu bakımı için gereken malzemeler arasında şunlar yer alır; kuş kafesi muhabbet kuşlarının uygun bir ortamda yaşamaları için gereklidir. Kafesin boyutu kuşun büyüklüğüne ve sayısına göre değişebilir. Muhabbet kuşlarının kuyruklarının kopmasını önlemek için kuyruk tasması kullanılabilir.

Bakımı kısmında Kaynak: Trendyol Blog

Muhabbet Kuşu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Muhabbet kuşu fiyatları, farklı faktörlerden etkilenebilir. Bazı faktörler şunlardır:

 1. Yaş: Yaşlı muhabbet kuşları, genç kuşlara göre daha pahalı olabilir.
 2. Cinsiyet: Erkek muhabbet kuşları dişilere göre daha pahalı olabilir.
 3. Evcil Hayvan Mağazaları: Farklı mağazalar farklı fiyatlar sunabilir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Hakkında Merak Edilenler

Muhabbet kuşu fiyatları hakkında sıkça sorulan sorular ve merak edilenleri sizler için derledik;

1 muhabbet kuşu kaç lira?

En ucuz muhabbet kuşu 75 lira ile başlarken bu miktar muhabbet kuşu türlerine göre 1.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Hangi muhabbet kuşu konuşur?

Tüm muhabbet kuşları konuşabilir. Nasıl ki insanlar da konuşma kabiliyeti var ise muhabbet kuşlarında da bu kabiliyet vardır. Yavrudan büyütmek çok daha kolay konuşmasına yol açar.

1 aylık yavru muhabbet kuşu ne yer?

Bebek bisküvisini süt ile ezerek şırınga yardımı veya çay kaşığı yardımı ile yavru muhabbet kuşlarını besleyebilirsiniz. Gagalarını elinizle tutup beslemek sizi rahatlatacaktır. Yavru muhabbet kuşu Ekmek ve suyu karıştırarakta beslenebilir.

3 aylık muhabbet kuşu nasıl olur?

Muhabbet kuşlarının yaşları göz çevrelerindeki beyazlık, gaga renkleri ve yanaklarındaki beneklerden anlaşılır. 3 aylık muhabbet kuşunun gözleri simsiyah olur ve etrafında beyaz çizgi oluşmaz. Ayrıca kafasındaki çizgiler gagasına kadar uzanıyorsa buda yavru olduğunu göstermektedir.

Kuşlar ne zaman konuşmaya başlar?

Muhabbet kuşları genelde 4 aylıkken konuşmaya başlarlar.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?