1. Anasayfa
 2. Sağlık

Prozac Fiyatları

Prozac Fiyatları
Prozac Fiyatları
0

Prozac, yaygın olarak depresyon tedavisinde kullanılan bir antidepresandır. Fluoksetin etken maddesini içeren Prozac, seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubuna dahildir. Prozac, beyinde serotonin adı verilen bir nörotransmitterin miktarını artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uyku düzenini ve iştahı düzenleyen bir nörotransmitterdir.

Prozac, eczanelerde reçeteli olarak satılmaktadır. Prozac fiyatları, eczaneler ve ilaç firmaları arasında farklılık gösterebilir. Ancak, genel olarak Prozac fiyatları şu şekildedir:

prozac 20 mg fiyat
prozac 20 mg fiyat

Prozac Fiyatları

 • 20 mg Prozac 28 tablet: 148TL
 • 40 mg Prozac 28 tablet: 238 TL
 • 60 mg Prozac 28 tablet: 325 TL

Prozac fiyatları, ilaç firmalarının fiyat politikalarına ve eczanelerin kar marjlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, Prozac almadan önce farklı eczanelerden fiyat karşılaştırması yapmak faydalı olacaktır.

Prozac, depresyon dışında anksiyete bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), yeme bozuklukları ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi çeşitli ruhsal sağlık sorunlarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Prozac kullanımı ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, doktorunuza veya bir psikiyatriste danışmanız önerilir.

Prozac’ın Yan Etkileri

Prozac’ın en yaygın yan etkileri şunlardır:

 • Baş ağrısı
 • İştah artışı
 • Uykusuzluk
 • Yorgunluk
 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Sinirlilik
 • Seksüel işlev bozukluğu

Prozac’ın daha ciddi yan etkileri arasında şunlar yer alır:

 • Manik dönem
 • İntihar düşünceleri
 • Şiddetli alerjik reaksiyon
 • Karaciğer hasarı

Prozac kullanan kişilerde bu yan etkilerden herhangi biri görülürse, hemen doktorla iletişime geçilmelidir.

Prozac

Prozac, fluoksetin etken maddesini içeren bir antidepresandır. Seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubuna dahildir. Prozac, beyinde serotonin adı verilen bir nörotransmitterin miktarını artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uyku düzenini ve iştahı düzenleyen bir nörotransmitterdir. Hadi sıkça merak edilenlerden bahsedelim biraz;

 • Lilly Prozac; Prozac, Lilly İlaç firması tarafından üretilen bir antidepresandır. Prozac’ın diğer marka isimleri arasında Sarafem ve Fluoxetine yer alır.
 • Prozac Online Satış; Prozac, Türkiye’de sadece reçeteli olarak satılmaktadır. Ancak, bazı internet sitelerinde reçetesiz olarak Prozac satışı yapıldığı bilinmektedir. Prozac’ı internetten satın almadan önce, ürünün orijinal olup olmadığından ve güvenilir bir satıcıdan satın alındığından emin olmak önemlidir.
 • Prozac Serotonina; Prozac, beyinde serotonin adı verilen bir nörotransmitterin miktarını artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uyku düzenini ve iştahı düzenleyen bir nörotransmitterdir. Prozac’ın serotonin düzeylerini artırması, depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), yeme bozuklukları ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi çeşitli ruhsal sağlık sorunlarının tedavisinde etkili olmasını sağlar.
 • Prozac Doz; Prozac’ın dozu, kişinin yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre değişir. Yetişkinlerde, depresyon tedavisinde genellikle günde 20-60 mg Prozac kullanılır. OKB tedavisinde ise günde 40-80 mg Prozac kullanılabilir.
 • Prozac, Lilly İlaç firması tarafından üretilen bir antidepresandır. Prozac’ın diğer marka isimleri arasında Sarafem ve Fluoxetine yer alır.
 • Premenstrüel disforik bozukluk (PMDS), adet döngüsünün belli dönemlerinde görülen ruh hali değişiklikleri, fiziksel belirtiler ve davranış değişiklikleri ile karakterize bir durumdur. Prozac, PMDS tedavisinde etkili olduğu gösterilmiştir.
 • Prozac, Lilly İlaç firması tarafından üretilen bir antidepresandır. Prozac’ın diğer marka isimleri arasında Sarafem ve Fluoxetine yer alır.
 • Prozacı Bırakmak; Prozac’ı aniden bırakmak, bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler arasında baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı ve sinirlilik yer alır. Prozac’ı bırakmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir.
 • Prozac Liquido; Prozac, tablet, kapsül ve şurup formunda mevcuttur. Prozac Liquido, Prozac’ın sıvı formudur. Prozac Liquido, özellikle yutma güçlüğü çeken kişiler için uygun bir seçenektir.

Prozac Hakkında Sık Sorulan Sorular?

 • Prozac Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet paylaştığımız Prozac Fiyat Listesi günceldir ve haftalık olarak güncellenerek sizlere en güncel hali sunulmaktadır.

 • Prozac Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Hazırladığımız fiyat listesini Prozac hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar, firmalar veya çağrı merkezlerinden temin edilerek direk kurumdan öğrenilen bilgi paylaşılmaktadır. Zaman zaman kendimiz giderek, yerinde görerek de fiyat listelerine ulaşmaktayız.

 • Güncel ve Zamlı Prozac Fiyatları Ne kadar?

Yukarıda bulunan fiyat listesinde fiyat bilgilerini paylaştık. Ulaşabilirsiniz.

Prozac nedir?

Prozac, fluoksetin etken maddesini içeren bir antidepresandır. Seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubuna dahildir. Prozac, beyinde serotonin adı verilen bir nörotransmitterin miktarını artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uyku düzenini ve iştahı düzenleyen bir nörotransmitterdir.

Prozac ne için kullanılır?

Prozac, depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), yeme bozuklukları ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi çeşitli ruhsal sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılır.

Prozac nasıl kullanılır?

Prozac, tablet, kapsül ve şurup formunda mevcuttur. Prozac’ın dozu, kişinin yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre değişir. Yetişkinlerde, depresyon tedavisinde genellikle günde 20-60 mg Prozac kullanılır. OKB tedavisinde ise günde 40-80 mg Prozac kullanılabilir.

Prozac’ın yan etkileri nelerdir?

Prozac’ın en yaygın yan etkileri şunlardır: Baş ağrısı, İştah artışı, Uykusuzluk, Yorgunluk, Mide bulantısı, İshal
Sinirlilik, Seksüel işlev bozukluğu, Prozac’ın daha ciddi yan etkileri arasında şunlar yer alır: Manik dönem, İntihar düşünceleri, Şiddetli alerjik reaksiyon, Karaciğer hasarı

Prozac’ı kimler kullanamaz?

Prozac, aşağıdaki durumlardaki kişilerde kullanılmamalıdır: Prozac’a veya Prozac’ın içindeki herhangi bir bileşene alerjisi olanlar, Hamile veya emziren kadınlar, MAO inhibitörü adı verilen bir ilaç kullananlar, Karaciğer veya böbrek yetmezliği olan kişiler

Dr. Seren KORKMAZ: Burada sizlerle paylaştığım bilgiler genel bilgilerdir, Durumlar, yan etkiler kişiye ve hastalığa göre değişebilir. Doktorunuza danışmadan hiç bir takviye, ilaç kullanmayın sağlığınızı riske atmayın!

Prozac Fiyatları

Prozac gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bu neticede Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırmış olursunuz. Daha sonrasında karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Prozac Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz.

Sağlık Fiyatları listemizden güncel fiyatları aktif olarak takip edebiliriz. Fiyatı Nedir sizlere her şeyin güncel fiyatını sunar!

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Ben Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Stajyer Doktor Seren Korkmaz. Sağlık alanında bilgilerimi sizlerle de paylaşmak istedim. İlaçlar, ameliyatlar ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken her adımda size yazılarımla destek olacağım. Unutmayın her hastanın tedavisi farklıdır! burada paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın denemeyin.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir