Bim Pirinç Fiyatları

Bim Pirinç Fiyatları

Bim Pirinç Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Bim Pirinç Fiyatları bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok tüketilen ürünler arasında yer alan Bim Pirinç Fiyatları da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Bim Pirinç Fiyatı yeni yılda ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Bim Pirinç Fiyat bilgisi yer almaktadır. Bim Pirinç Fiyatları güncel ve doğru olarak Bim mağazalarından öğrenilmiştir.

bim pirinç
bim pirinç

Bim Pirinç Fiyatları

  • 1 kg Efsane baldo pirinç fiyatı 11.90 TL’dir.
  • Efsane Osmancık Pirinç fiyat 10.95 TL’dir.
  • Efsane Pilavlık pirinç fiyatı 8 TL’dir.
  • Efsane Yasemin pirinç fiyatı 12.50 TL’dir.
  • Efsane Baldo pirinç 2.5 kg fiyatı 27.50 TL’dir.
bim baldo pirinç
bim baldo pirinç

Bim Pirinç Faydaları

Pirinç hemen hemen her evde sıklıkla tüketilen bir besindir. Genel olarak pirincin sağlıksız olduğundan bahsedilse de birçok yararı da bulunmaktadır. Peki, pirincin yararları nelerdir? Pirinçte bol bulunan B grubu vitaminleri yönünden yetersiz beslenen bireylerde kansere yakalanma, alzheimer çok daha sıklıkla görülebiliyor

Pirinç suda yetişen tek tahıldır. Yetişebilmesi için verimli topraklara ihtiyaç duyması bileşiminde vitamin ve minerallerin artmasını sağlar. 100 gr pişmiş pirinç yaklaşık olarak 100 kalori civarındadır. 25 gr protein ve 250 gr karbonhidrat içerirken yağ oranı yoktur. Uzman diyetisyenlerin verdiği bilgilere göre pirinç;

Özellikle B grubu vitaminleri açısından zengin. B vitaminleri bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve kansere karşı vücudun savunma gücünün artmasını sağlarken beyin sağlığı için de çok önemli. B grubundan yetersiz beslenen bireylerde kansere yakalanma, Alzheimer oranı ve depresyon çok daha sıklıkla görülüyor.

Pirinç kalsiyum, fosfor ve D vitamini için iyi birer kaynak. Bu nedenle de kemik gelişimi, cilt ve tırnak sağlığı için faydalı. Pirinç hazımsızlığı önler ve özellikle ishal durumunda en etkili besinlerden birisi. İshal bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen bir problem. Pirinç tüketimi ishal olmayı engellerken vücudun sıvı dengesinin de korunmasını sağlar.

Laktoz ve glüten gibi alerjik bileşenleri olmadığı için sindirim ve bağırsak sistemi üzerine hiçbir olumsuz etkisi yok. İnek ve soya sütüne kıyasla pirinç proteinlerinin amino asit bileşimi anne sütündekilere daha yakın.

Pirinç bir aminoasit olan lösin yönünden de zengindir. Lösin kan şekerini düzenleyerek enerji üretimine destek verir, büyüme hormonu üretiminde kullanılır yağların enerjiye çevrilmesine yardım eder ve yaraların iyileşmesinde önemi etkisi var. Folik asit eksikliği kolon kanseri, rahim kanseri ve göğüs kanseri gibi pek çok kanser türünün oluşmasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra folik asit eksikliği Alzheimer hastalığına da davetiye çıkartabilir. USA Rice Federation verilerine göre 100 gr. haşlanmış pirinçte 2 mcg folik asit bulunmakta. Folik asitin önemli kaynağı olan pirinç bu özelliği ile kanser ve beyin kanamasının önlenmesinde ve ilerde Alzheimer’a yakalanma riskinin azalmasında etkili olabilmekte.

Bim Pirinç Fiyat ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Bim Pirinç Fiyatları Ne Kadar?

Bim Pirinç fiyatı 11.90 TL’dir. 1 kg Efsane baldo pirinç fiyatı 11.90 TL’dir.

Bim Osmancık Pirinç Fiyatı yeni yıldaNe Kadar?

Efsane Osmancık Pirinç fiyatı yeni yılda 10.95 TL’dir.

Bim Baldo Pirinç 2.5 Kg Fiyatı yeni yılda Ne Kadar?

Bim Efsane Baldo pirinç 2.5 kg fiyatı yeni yılda 27.50 TL’dir.

Bim Pastırma Fiyatı

Bim Kahve Fiyatları

A101 8 Temmuz 2022 Aktüel – Bengay Fiyatları – Bim Pirinç FiyatlarıA101 Zula Altını Fiyatları,

Bim Biryağ Fiyatları – Bim Nutella Fiyatları – Bim Bebek Bezi Fiyatları – Bim Televizyon Fiyatları – Bim Pirinç Fiyatları – Bim Eldiven Fiyatları – Bim Pastırma Fiyatı – Bim Kahve Fiyatları – Bim Telefon Fiyatları – Bim Ekmek FiyatlarıBim Garnitür FiyatlarıBim Deterjan Fiyatları

Yazımızda paylaştığımız gibi güncel Bim Ürün Fiyatları listemize bu kategorimizden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Market alışverişlerinden önce fiyat araştırması yapmayı seviyor ve gerekli görüyorsanız Fiyatı Nedir sitemiz tamda sizler için hizmet vermektedir. Güncel Market fiyatlarını ve detaylarını sizlerle paylaşmaktadır. Bim ürünlerinin güncel fiyatlarına ulaştığınız gibi diğer marketlerinde güncel ürün fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz fiyat listesi olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

error: