A101 Antifriz Fiyatları

A101 Antifriz Fiyatları

Güncel A101 Antifriz Fiyatları

A101 Antifriz Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel A101 Antifriz fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok tüketilen ürünler arasında yer alan A101 Antifriz de güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı A101 Antifriz Fiyatı ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel A101 Antifriz fiyat bilgisi yer almaktadır. A101 Antifriz fiyatları güncel ve doğru olarak A101 mağazalarından öğrenilmiştir.

a101 antifriz yorum
a101 antifriz yorum

A101 Antifriz Fiyatları

A101 AntifrizFiyatları
Radyatör Antifrizi -37 Derece 3 L Fiyatı67,95 TL
Botogen Radyatör Antifirizi -37 Derece 3 L Fiyatı69,95 TL
Radyatör Antifirizi 1 Lt Fiyatı17,95 TL
A101 Antifriz Fiyatları

A101 Antifriz

Yaz aylarında da kullanılabilen antifiriz, motorların radyatörlerine eklendiği zaman korozyon, paslanma ve aşınma gibi problemleri önlemeye destek sağlar. Araç motorları için hayat kurtarıcı olan antifiriz soğutma suyuna eklendiği zaman kaynama noktasını yükseltir ve donma noktasını düşürür. Antifiriz, soğutma sisteminde bulunan lastik hortumlarına ya da metallere herhangi bir zarar vermez.

a101 antifriz
a101 antifriz

Antifiriz, soğutma suyuna %35 oranda eklendiği zaman karışımın donma noktası -19 dereceye kadar inmektedir. %50 oranda antifiriz eklendiği zaman ise ortalama olarak -38 dereceye kadar motor suyunun donma riski ortadan kaldırılmış olur. İçerisinde yer alınan iklim şartlarına göre de antifirizi belirli oranlarda radyatöre karıştırabilirsiniz. Şeffaf renkte olan antifirizin normal suyun renginden ayırt edilebilmesi için içerisine bir miktar renklendirici katılmaktadır.

A101 Antifiriz Nasıl Kullanılır?

Radyatör suyuna A101 antifiriz eklemek çok karmaşık bir işlem değildir. Aracınızın belirli parçalarının hangi bölgede olduğunu biliyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek antifiriz ekleme işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

  • İlk olarak güvenliği sağlamak için motorun soğuduğundan tamamen emin olmalısınız.
  • Araç kaputunu açtıktan sonra ızgaraya benzeyen radyatörü bulmalı ve daha sonra yedek su kapağı ile birlikte radyatör kapağını da açmalısınız.
  • Radyatörün alt kısmında bulunan tahliye kapağını açtıktan sonra içerideki tüm suyu boşaltmak gerekmektedir. Boşaltma işleminden sonra kapağı sıkıca kapatmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Antifirizi içeriye dökmeye başlayabilirsiniz.
  • Döktüğünüz antifirizin üzerine karışım yapabilmek için saf su ekleyebilirsiniz.
  • Radyatör bölümünün tamamen dolduğu andan sonra aracınızın motorunu çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Motor çalışır haldeyken kaputun başına tekrar geçmeli ve çalışan motor sebebiyle radyatörde oluşabilecek su kayıplarını dengelemek için su eklemeye devam etmelisiniz.
  • Suyun normal seviyelere geldiğini gördüğünüz an su ekleme işlemini mutlaka sonlandırın.
  • Radyatör kapağını tekrar kapatıp, antifiriz işlemini tamamlayabilirsiniz.

A101 Antifriz Fiyat ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

A101 Antifriz Fiyatları yeni yılda Ne Kadar?

A101 antifriz fiyatları, yeni yılda 69.95 TL’dir.

A101de satılan Antifriz Kaç LT?

A101 antifrizi 3 LT’dir.

A101 Şampuan Fiyatları

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?