Arveles Fiyatları

Güncel Arveles Fiyatları

Arveles Fiyatları araştırması yapıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizlere Arveles ağrı kesici fiyatları ile ilgili araştırma yaptık ve eczanelerden bilgi aldık.

Ülkemizde çok tüketilen ağrı kesici ilaçlardan olan Arveles da zamlardan kısmetini aldı. Peki Güncel Zamlı Arveles Fiyatları nasıl olacak ? Yazımızda güncel Arveles fiyatları yer almaktadır. Arveles fiyatını güncel olarak eczanelerden bilgi ile alınmıştır.

Arveles Fiyatları

  • Arveles fiyatları  2021 yılında Haziran ayında 17.10 TL olmuştur. Şuan arveles fiyatı 17.10 TL’dir.
alvares fiyat
alvares fiyat

Arveles Adeti Keser Mi ?

Özellikle diş ağrısı gibi şiddetli ağrılarda kullanılan Arveles, kadınlar arasında sık kullanılan bir ağrı kesicidir. Ancak kimileri tarafından adet kanamasını azaltması ya da kesmesi endişesi ile kullanımında tereddüt edilmektedir. Bununla birlikte ilaç prospektüsünde bu yönde bir uyarı yapılmamıştır. Adet kanamasını kestiği ya da azalttığı yönünde bilimsel bir çalışma yoktur. Yine de kullanacak olanların kontrollü olarak kullanması tavsiye edilmektedir.

arveles 25 mg fiyat
arveles 25 mg fiyat

Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir Mi ?

Özellikle tablet formu olan Arveles 25 mg diş apselerine bağlı ağrılarda reçete edilebilmektedir. Diş hekimlerince diş tedavilerine destek olarak verildiği görülmektedir. Çünkü etken maddesi ile vücutta ağrı ve iltihap oluşumuna engel olmak üzere işlev görmektedir. Diş ağrısının şiddetine göre günde üç tabletten fazla kullanılmamalıdır. Çabuk rahatlama beklemeniz durumunda yemekten yarım saat önce almanız emilimi hızlandıracaktır.

arveles ağrı kesici fiyatı
arveles ağrı kesici fiyatı

Arveles Endikasyonları

İlaç, içeriğindeki etken maddeler sayesinde vücutta ağrı ve/veya iltihaba neden olan hormonlar ile mücadele eder. Bu nedenle ana görevi ağrı kesici ve iltihap giderici etki göstermektir. Özellikle şiddetli ağrıya sebep olan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Örneğin; osteoartrit yani kireçlenme, romatoid artrit, gut hastalığı ile gelişen eklem iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisine eşlik etmektedir. Yine baş ağrısı, diş ağrısı, adet ağrısı gibi kısa süreli tedavilerde kullanılmaktadır.

arveles ilaç fiyatı
arveles ilaç fiyatı

Arveles Ateş Düşürürmü ?

Arveles etken madde bilgilerine baktığımızda asıl bileşenin ağrı kesici tedavisi için kullanıldığı görülmektedir. İlacın prospektüsünde de ağrı kesici grubu olduğu aktarılmıştır. Özellikle de baş ağrısı ve diş ağrısı gibi sıklıkla karşılaşılan ağrı türlerinde kullanılır. Ancak ilacın endikasyon bilgilerinde ateş düşürücü özelliği olduğu da söylenmektedir. Bu nedenle özellikle ateş düşürücü bir tedavi uygulamak istenildiğinde farklı seçenekler değerlendirilebilecektir.

arveles kaç tl
arveles kaç tl

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi ?

Arveles ağrı kesici grubunda yer alan bir ilaç olduğundan baş ağrısı için de kullanılmaktadır. Özellikle etken maddesi nedeniyle vücutta görülen iskelet sistemi ağrıları ve baş ağrılarında sıkça tercih edilmektedir. Ancak ilaç kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır. Bu nedenler kronik ve uzun süren baş ağrılarında dikkatli kullanmalısınız. Hatta böyle bir durumda öncelikle doktorunuza başvurmalısınız.

Arveles Etken Madde

Bu ilacın etken maddesi deksketoprofendir. Deksketoprofen ise siklo oksijenaz[COX] enzimleri ismini taşıyan doğal kimyasallara ait etkiyi bloke etmektedir. COX enzimleri, vücutta oluşan hasarlar sonrası ağrı ve/veya iltihaba neden olan bileşenlerin üretilmesine katılırlar. Bu nedenle arveles etken madde içeriği ile COX enzimlerinin etkilerini azaltarak iltihap ve/veya ağrı üretimi kontrol altona almayı hedefler.

Sağlık Kategorimize Buradan bakabilirsiniz.

Arveles Fiyatları

Gaviscon Şurup fiyatı

Contractubex Krem Fiyatı

Enterogermina Fiyatı Nedir

Memethol Fiyatı Nedir

 

3 thoughts on “Arveles Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir