Bim Eldiven Fiyatları

Bim Eldiven Fiyatları

Bim Eldiven Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Bim Eldiven Fiyatları bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok tüketilen ürünler arasında yer alan Bim Eldiven Fiyatlarıda güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Bim Eldiven Fiyatı ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Bim Eldiven Fiyat bilgisi yer almaktadır. Bim Eldiven Fiyatları güncel ve doğru olarak Bim mağazalarından öğrenilmiştir.

bim doktor eldiven fiyatı
bim doktor eldiven fiyatı

Bim Eldiven Fiyatları

  • Bim Lateks eldiven fiyatları  22.50 TL’dir. 50 adet Bim Lateks eldiven fiyatı 22.50 TL’dir.
  • Mr. Green çok amaçlı pudralı lateks eldiven fiyatı 22.50 TL’dir.
bim eldiven 50 li fiyat
bim eldiven 50 li fiyat

Bim Eldiven Çeşitleri

LATEKS (LATEX) ELDİVENLER

Lateks eldivenler olarak satış kanallarında gördüğünüz eldivenler, özellikle sağlık çalışanları için üretilmiş olup, bir diğer adı muayene eldivenleridir. Lateks, doğada bulunan bitkilerin salgıladığı bir sıvı olup, bu öz hava ile karşılaştığında katılaşarak sütlü bir köpük halini alır. Çoğunlukla kauçuk bitkisinin özünden elde edilen bu sıvı, bu formundayken kağıt yüzeylere yapışır ancak kuruduğunda kağıt ile temasında yüzeye tutunma yapmaz. Bu maddeye doğal plastik de denir. Evde temizlik esnasında, hastanelerde hastaya temas esnasında ve gıda üretim sektöründe gıdaya temas esnasında sıklıkla kullanılan lateks eldivenler hastalık, kir, mikrop, bakteri vb. her türlü zararlı maddenin kullanıcıya bulaşmasını önler. Şeffaf naylondan üretilen eldivenlere göre kullanımı daha kolay, dokunsallık hissini daha çok veren, el üzerine maksimum tutunan ve daha dayanıklı olan lateks eldivenler, hem ucuz hem pratik bir kullanım deneyimi sunar. Lateks maddesinin bazı ciltlerde alerjiye sebebiyet vermesi nedeniyle, alerjiyi önleyen pudralı lateks eldivenlerin de kullanımı yaygınlaşmıştır. Eğer alerjik bir cildiniz var ise pudralı lateks eldivenlerin kullanımı önerilir. Lateks eldivenlerin en yaygın kullanım alanı sağlık ve gıda sektörü olup, doktorlar, hemşireler ve veterinerler tarafından kullanılır ve tek kullanımlık olup, her hasta temasında yenisiyle değiştirilir. Aynı şekilde gıda ile temas eden kişilerin de (gıda üretim fabrikaları, gıda ambalajlama birimi çalışanları, restoran çalışanları, fırınlarda çalışan elemanlar vb.) sıklıkla kullanıldığı lateks eldivenler gıda ve kullanıcı hijyeni açısında büyük önem arz etmektedir. Bir defa kullanılan lateks eldiven bir daha kullanımı kesinlikle yapılmamalıdır. Gıda sektörü çalışanlarının ise gün içinde sıklıkla değiştirmesi önerilir.
Lateks eldiven alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar;
• Eldiveni satın aldığınız kanalın güvenilir olmasına,
• Anti alerjik olmasına,
• Protein alerjisi olanların (lateks maddesi protein ihtiva eder) protein oranı düşük olan lateks eldivenler tercih ediyor olmasına,
• Vitril ve nitril maddelerden üretilen lateks eldivenlerin, bu ürünlere alerjisi olanların tercih etmemesine,
• Satın aldığınız eldivenin bilek kısmınızı tam kavramasına, gevşek ya da çok dar olmamasına,
• Ürünün geçirgen olmamasına,
• Ve kendinize en doğru bedende satın alım yapılmasına (Small (S), Medium (M) ve Large (L) olmak üzere üç bedeni bulunur.) dikkat edilmelidir.

NİTRİL (NITRILE) ELDİVENLER

Doğal kauçuk özütünün ihtiva ettiği proteine alerjisi olan kişilerin lateks eldiven yerine Nitril Eldiven kullanması tavsiye edilir. Nitril eldivenler bir çeşit suni latekstir ve yapımında doğal lateks kullanılmaz. Hammaddesi sentetik bir ko-polimer olan akrilonitril butadien’ dir. Nitril eldivenler pudrasız olup, cildi pudra hassasiyeti/alerjisi bulunanlar için tercih edilir. Diğer yandan kullanım alanında pudra olmaması tercih edilen iş sahalarında da sıklıkla kullanılır. Lateks eldivenlere göre 2-3 kat daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yırtılma/delinmelere karşı çok daha dayanıklı olup, parmak uçlarındaki pütürler sayesinde dokunduğu yeri daha iyi kavrar ve kayma yapmaz. Ayrıca geniş bir spektrumdaki kimyasallara karşı Lateks eldivenlere göre daha dirençli olup çalışma ortamında kimyasallarla teması sık olan kişilerin tercih ettiği eldivenlerdir. Mavi, turuncu, siyah alternatifleri bulunmaktadır. Mavi nitril eldiven çoğunlukla sağlık sektörü çalışanları tarafından, siyah nitril eldiven gıda sektörü profesyonelleri tarafından, turuncu nitril eldiven kimya sektörü çalışanları tarafından tercih edilir. Özellikle laboratuvarlarda kullanılan bu eldivenlerin satın alımı aşamasında dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

• EN Klavuzuna göre kompleks tasarımlı eldiven grubunda olmalıdır.
• CE 0493 uygunluk işareti taşımalı, EN 420:2003 ve EN 374:2003 standartlarını karşılamalı, KATEGORİ III sınıfında olmalıdır.
• Ambalajı üzerinde TS veya uluslararası standartları gösteren semboller bulunmalıdır.
• Eldivenler % 100 nitril malzemeden üretilmeli ve pudrasız olmalıdır.
• Ambalajı üzerinde AQL değeri 1.5 olmalıdır.
• Eldivenler EN 374/2, EN 374/3 standartlarında olmalıdır.

VİNİL (VINYL) ELDİVENLER

Vinil eldivenler, tıpkı nitril eldivenler gibi doğal lateksten üretilmediği için protein ihtiva etmez ve alerjik cilt tipleri için uygundur. Hammaddesi PVC (Poli Vinyl Klorür)’dür. Nitril eldivene göre daha az dayanıklı, lateks eldivene göre alerjen içermez. Kimyasal madde ile teması bulunan kişilerin tercih etmemesi gerekir. Nitril ve lateks eldivenlere göre maliyeti daha düşük olup, beyaz renktedir. Hijyen, temizlik, gıda, paketleme, ambalaj, üretim, süt ve süt işleri, et kombinaları için idealdir. Pudrasız olup, pudra alerjisini de önler. Lateks eldivenler kadar elastikiyet içermez ancak dayanıklılığı daha fazladır.

 

Bim Eldiven Fiyatları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Bim Eldiven Fiyatı yeni yılda Ne Kadar?

Bim Lateks eldiven fiyatı yeni yılda 22.50 TL’dir.

Bim Mr.Green Eldiven Fiyatı yeni yılda yılında Ne Kadar?

Mr. Green  lateks eldiven fiyatı yeni yılda 22.50 TL’dir.  Pakette 50 adet bulunmaktadır.

A101 Doktor Eldiveni Fiyatları

Bim Biryağ Fiyatları – Bim Nutella Fiyatları – Bim Bebek Bezi Fiyatları – Bim Televizyon Fiyatları – Bim Pirinç Fiyatları – Bim Eldiven Fiyatları – Bim Pastırma Fiyatı – Bim Kahve Fiyatları – Bim Telefon Fiyatları – Bim Ekmek FiyatlarıBim Garnitür FiyatlarıBim Deterjan Fiyatları

Yazımızda paylaştığımız gibi güncel Bim Ürün Fiyatları listemize bu kategorimizden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Market alışverişlerinden önce fiyat araştırması yapmayı seviyor ve gerekli görüyorsanız Fiyatı Nedir sitemiz tamda sizler için hizmet vermektedir. Güncel Market fiyatlarını ve detaylarını sizlerle paylaşmaktadır. Bim ürünlerinin güncel fiyatlarına ulaştığınız gibi diğer marketlerinde güncel ürün fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz fiyat listesi olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?