1. Anasayfa
 2. Sağlık

Tetanoz Aşısı Fiyatları

Tetanoz Aşısı Fiyatları
Tetanoz Aşısı Fiyatları
0

Tetanoz Aşısı Fiyat arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Tetanoz Aşısı fiyatı bilgisine ulaştık ve piyasadan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde birçok ürün ve hizmet pandemi ve döviz fiyatlarındaki artış nedeniyle fazlasıyla zamlandı. Tetanoz Aşısı Fiyatı da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Tetanoz Aşısı fiyatları 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Tetanoz Aşısı fiyatı bilgisi yer almaktadır. Tetanoz Aşısı Fiyatları 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak piyasadan detaylı bir şekilde öğrenilmiştir. Yazımızdan sürekli güncel Tetanoz Aşısı fiyatı, anlık Tetanoz Aşısı fiyatı bilgisine ulaşabilirsiniz. Tetanoz Aşısı tedavisi içerisinde yer alan Tetanoz Aşısı Fiyatları sorunuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

tetanoz aşısı fiyatı 2020
tetanoz aşısı fiyatı 2020

Tetanoz Aşısı Fiyatları

 • Tetraxim Tetanoz Aşısı: 156,34₺
 • Tetavax Tetanoz Aşısı: 30,70₺

Tetanoz Nedir?

Tetanos ya da kazıklı humma, gram-pozitif, anaerobik bir basil olan Clostridium tetani bakterisinden ileri gelen ve çizgili kaslarda uzun süreli sertleşme ve kasılmayla belirginleşen toksik ve ölümcül bir enfeksiyon hastalığıdır.

Bakteri, toprakta spor şeklinde bulunur. Ne zaman ki anaerob bir yara içine girebilirse germinasyon oluşturur. Basilin klasik görünümü davul tokmağını andıran basil şeklindedir. Terminal sporu, basile tipik ” davul tokmağı” görünümü verir. Toprakta yaşayan Clostridium tetani sporları, derideki bir yara, çizik vb (portantre) aracılığıyla organizmaya girmesinden kaynaklanan hastalıkta, giriş noktasında üreyen basilin çıkardığı toksinlerin organizmanın her yanına dağılması sonucunda 2-12 gün süren kuluçka döneminin ardından, önce çene kaslarında görülen ağrılı kas kasılmaları (çene kilitlenmesi) bütün vücuda yayılır. Tedavi edilmezse çok ağrılı kasılma nöbetleriyle sürer ve ölümle sonuçlanır.

tetanoz aşısı ücreti
tetanoz aşısı ücreti

Kaynak: Wikipedia

Tetanoz Nasıl Bulaşır?

Tetanoz bakterisi toprakta bulunur. Herhangi bir kesilme, derideki yaralar vasıtası ile vücuda girebilir. Bakteri vücuda girdikten sonra 2-12 gün kuluçka döneminde kalır. Hastalığın başlamasından sonra semptomlar kendini göstermeye başlar ve tedavi edilmezse, hastalık ölümcül olur.

Tetanozun başlıca belirtileri şunlardır; Ateş, terleme, yutkunma zorluğu, hipertansiyon, karın kaslarında sertliktir. Hastalık sürecinde, çok ağrılı kasılma nöbetlerine neden olan bakteriden korumak için en etkili yol Tetanoz Aşısı yapılmasıdır.

Antikor Testi Fiyatları – Bekunis Fiyatları – Nurofen Fiyatları – Rota Aşısı Fiyatları – Tetanoz Aşısı Fiyatları – Menenjit Aşısı Fiyatları – Grip Aşısı Fiyat – Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir