1. Anasayfa
 2. Sağlık

Memethol Fiyatı

Memethol Fiyatı
Memethol Fiyatı Nedir
3

Memethol 10 ml Hemoroid Bariyer Sprey eczanelerde 458,27 TL fiyat ile satılmaktadır. Yıl başına 259 TL fiyat ile başlayan Memethol 10 ml artık 458,27 TL fiyata satılmaktadır. Memethol kullanımı, yan etkileri, fiyat detayları ve daha fazlasını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Memethol Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Memethol Fiyat bilgisi, güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağazaya göre farklılık göstermektedir.

MemeThol Bariyer Sprey, anal bölgeye haricen sprey edilerek uygulanan, hemoroid ve anal fissürlerin semptomik tedavisine yarayan; farmakolojik, immünolojik veya metabolik etkileşimlerde bulunmayan bir ürün olup Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve  93/42/EEC’ye göre IIa Sınıfında bir Tıbbi Cihazdır.

Memethol Hemoroid Bariyer Sprey

memethol fiyatı 2022
memethol fiyatı

MemeThol Bariyer Sprey, Almediko Health Care ve Hacettepe Üniversitesi’nin Ar-Ge işbirliği sonucunda geliştirilmiş bir üründür. Bu ürün, bio-uyumluluk analizleri yapılarak titizlikle test edilmiş ve hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki üniversitelerde gerçekleştirilen klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmıştır. Bu bilimsel çalışmalar sonucunda ürünle ilgili makaleler yayınlanmıştır.

MemeThol Bariyer Sprey, 2019 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi’nde üretilmiş ve ürünün kalite kontrol analizleri hala üniversite tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ürün, ülkemizdeki ecza depoları ve eczanelerde mevcuttur. Ayrıca, MemeThol’ün etkinliği ve güvenilirliği sayesinde ülkemizi temsil etmek amacıyla MemeThol adı altında yaklaşık 50 ülkede bulunmaktadır.

Memethol Ne İşe Yarar?

MemeThol Bariyer Spreyi, anal fıssür ve hemoroid hastalarının rahatsızlıklarını hafifletmek ve ortadan kaldırmak amacıyla Hacettepe Üniversitesi Laboratuvarları tarafından geliştirilmiş ve Sağlık Bakanlığı onayı almış son derece etkili bir üründür. Bu ürünle ilgili tüm önemli detaylar aşağıda sıralanmıştır:

Memethol İçindekiler

(lR,2S,5R)-2-isopropyl-5-methylcyclo- hexanol. sodium hydrogen carbonate, 7-(dimethy- lamino) phenothiazin-3-ylidene]-dimethylazanium; chloride, 1.2-propanediol, deiyonized water.

Saklama Koşulları

 • Çocuklann erişemeyeceği yerde saklayınız.
 • Doğrudan ışığa ve ısıya maruz kalmamalıdır.
 • Tavsiye edilen saklama sıcaklığı 25 derecedir.
 • Kutusunda ve Serin ortamda muhafaza ediniz.

Memethol Endikasyonları

MEMETHOL, hemoroidin temel semptomları olan ağrı ve kaşıntıyı farmakolojik olmayan bir yaklaşımla hafifletmekte ve tedavi etmektedir. Bir ilaç değil, cilt üzerine uygulanan bir üründür.

MEMETHOL, cildin en dış tabakasında mekanik bir bariyer oluşturarak tahriş olmuş anal bölgeyi mikrobiyal etkenlere karşı korur. Bu, bir film tabakası oluşturarak ürünün epidermise yapışmasını sağlar.

Tedavi süreci boyunca, hemoroidlerin her geçen gün küçülmesi ve gözle görülmeyecek boyutlara inmesi beklenir.

Ürünün pH değeri anal bölge ile uyumlu olarak formüle edilmiştir.

MEMETHOL kullanımı ile anal yara (fıssür) ve hemoroid hastalarının ağrı, kaşıntı, şişlik ve hijyen sorunları çözülerek günlük yaşam kaliteleri iyileştirilir.

Memethol Kontrendikasyonları

Sadece teşhis edilmiş hemoroid hastaları tarafından kullanılmalıdır. Rektum prolapsusu, anorektal varisler vb. gibi diğer anorektal rahatsızlıkları olan hastalar kullanmamalıdır.

Ürün, sadece hemoroid kaynaklı ağrılarda etkili olabilir. Anorektal apse hastalarının ağrılarında iyileşme gözlenmeyebilir.

Hamileler, emziren bayanlar ve 15 yaş altı çocuklar ürünü kullanmamalıdır.

Ürünün içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Kalıcı Bir Tedavi için Uyulması Gerekenler

 • Keskin ve baharatlı yiyeceklerden kaçının.
 • Alkol tüketiminden kaçının.
 • Tuvalet ihtiyacınızı giderirken bölgeye aşırı zorlama yapmaktan kaçının, ıkınmayın.
 • Tuvaleti rahatça kullanabilmek için yeterince su içmeye özen gösterin.
 • Kabızlığa neden olabileceği bilinen gıdalardan kaçının.
 • Günlük bir kivi tüketmek, tuvalet ihtiyacınızı daha rahat karşılamanıza yardımcı olabilir.
 • Normal ekmek yerine kepek ekmeği tercih edebilirsiniz.

Memethol Yan Etkileri

Ürünün bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

MemeThol Bariyer Spreyi, kortizon ve benzeri hormon türevlerini, paraben türevlerini içermemektedir. Ciltle uyumluluğu yapılan analizlerle doğrulanmıştır.

Bu kullanım kılavuzu EN ISO 62366:2008 standardına uygun olarak hazırlanmış olup, 0117.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Memethol Nasıl Kullanılır?

 1. Ürünü kullanmadan önce, hemoroidli bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun.
 2. Ürünü kutusundan çıkardıktan sonra, şişeyi iyice çalkalayın.
 3. Ürünü uygulamak için rahat bir pozisyon alın, böylece hemoroidli bölgeye kolayca erişebilirsiniz.
 4. Şişeyi ters çevirerek, hemoroidin tam üstüne gelecek şekilde en az 7-8 kez püskürtün. Dikkat edin, genital bölgelere uygulamaktan kaçının.
 5. Spreyleme işleminden sonra ürünün akıtmaması için 1-2 dakika oturarak beklemeniz tavsiye edilir.
 6. Bekleme süresi sonrasında rahatça çamaşır giyebilirsiniz. Ancak dikkat edin, çamaşırlarınızı hemen giyerseniz ürün çamaşırlarınızı lekeleyebilir, bu yüzden birkaç dakika beklemek önemlidir.
 7. Eğer ürün elinize bulaştıysa veya başka bir yere sıçradıysa, ellerinizi veya bulaşan bölgeleri bol sabun ve suyla yıkayın.
 8. Ürünü günde bir kez, belirtilen şekilde, şişe bitene kadar aralıksız olarak kullanmaya özen gösterin.

Uygulama Sıklığı

 • Ürünü günde sadece bir defa kullanınız.
 • Şikayetlerinizin ürün şişesi bitmeden iyileşmesi durumunda, bölgenin tedavisi için şişe bitene kadar günde bir defa kullanmaya devam ediniz.
 • İlk şişenin bitiminde iyileşme gözlenmez veya tamamlanmaz ise hiç ara vermeden ikinci şişeyi kullanmaya başlayınız.(Ağır vakalarda direkt iki şişe kullanmanız tavsiye edilir; özellikle 3. ve 4. evre hastalar için).

Kullanım Uyarıları

 • Şişe her kullanımdan önce mutlaka
 • ÇALKALANMALIDIR.
 • Şişe bitene kadar hergün tarif edilen şekilde ve miktarda
 • ARA VERMEDEN kullanılmalıdır.

Memethol Güvenlik Uyarıları

 • Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.
 • İçmeyiniz.
 • Ağız, burun veya hemoroidli bölge dışında herhangi bir yere uygulamayınız.
 • Elinize, gözünüze, ağzınıza veya başka bir yere temas etmesi durumunda derhal bol su ile yıkayınız.
 • Eşyalarınıza ve giysilerinize sıçratmaktan kaçınınız.

Memethol Yanlış Kullanıldığında ne yapılır? sonuçları neler?

 • Ağıza. buruna, göze bulaşması durumunda bulaşan yerde yanma hissi yaşanabilir. Hemen bol su ile yıkayınız.
 • Tavsiye edilen kullanım şekline uyulmaması veya sprey miktarından fazla kullanılması halinde kaşıntı, deride tahriş, irritasyon yapabilir.
 • Ürün oda ısısında saklanmalıdır.

İlk Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk kullanımdan önce mutlaka kullanım kılavuzu okunmalıdır. Uygulamadan önce ve uygulama sırasın­da uyarıları dikkate alrız. Ürünü ilk kullanımınızdan sonra alerji oluşması durumunda kullanmayı kesiniz.

Memethol Fiyatı Nedir

MemeThol Bariyer Spreyi Ar-Ge ve Klinik değerlendirme çalışmaları Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile birlikte yürütülmüştür.

Ürünlerin kalite kontrol analizleri Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Çözelti Laboratuvarı tarafından Avrupa Farmakopesi kaynak alınarak Akademisyen kadro tarafından yapılmaktadır.

MemeThol Bariyer Spreyi Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İlaç Fabrikasının ekipman ve personeli ile üretilmektedir.

MemeThol Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

MemeThol sprey işe yarıyor mu?

MemeThol sprey, genellikle cilt tahrişlerini önlemeye ve rahatlatmaya yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir üründür. Ancak, her bireyin tepkisi farklı olabilir. Bazı insanlar MemeThol spreyin rahatlama sağladığını bildirirken, diğerleri etkisini daha az veya farklı şekillerde hissedebilir. Eğer belirli bir sorununuz varsa ve MemeThol spreyi kullanmak istiyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmanız önerilir.

MemeThol kimler kullanamaz?

MemeThol ürünlerini kullanmadan önce bazı durumları göz önünde bulundurmanız önemlidir. Hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz veya ciddi bir cilt rahatsızlığınız varsa, MemeThol kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca, ürünün içerdiği bileşenlere alerjiniz varsa veya hassas bir cilt tipiniz varsa, kullanmadan önce dikkatli olmanız gerekebilir.

MemeThol hangi eczanede var?

MemeThol ürünlerini satın alabileceğiniz birçok eczane bulunmaktadır. Özellikle büyük eczane zincirleri veya online eczane siteleri, genellikle MemeThol ürünlerini stoklarında bulundururlar. MemeThol ürünlerinin bulunduğu bir eczaneyi tespit etmek için yerel eczaneleri veya online eczane platformlarını araştırabilirsiniz.

MemeThol iç hemoroide iyi gelir mi?

MemeThol sprey veya kremi, iç hemoroidlerin tedavisi için kullanılan bir ürün değildir. İç hemoroidler, rektumun içinde bulunan damarların şişmesiyle oluşan bir durumdur ve genellikle tedavi gerektirebilir. İç hemoroid tedavisi için önerilerde bulunmak veya spesifik bir ürün tavsiye etmek yerine, bu durumu yaşayan kişilerin bir doktora başvurması daha uygun olacaktır.

En iyi hemoroid kremi hangisi?

Hangi hemoroid kremi veya tedavi yönteminin en iyi olduğu, kişiden kişiye değişebilir. Her bireyin durumu farklı olabileceğinden, en iyi hemoroid kremi veya tedavi seçeneği kişiye özgü olmalıdır. Hemoroid sorunu yaşayan kişiler, doktorlarıyla görüşerek durumlarına uygun en iyi tedavi seçeneğini belirlemeleri önemlidir.

Basur memelerine ne iyi gelir?

Basur (hemoroid) rahatsızlığında, genellikle semptomların hafiflemesine yardımcı olabilecek bazı önlemler alınabilir. Kabızlığı önlemek için lifli besinler tüketmek, düzenli egzersiz yapmak, yeterli su içmek, oturma banyoları yapmak ve yumuşak tuvalet kağıdı kullanmak gibi adımlar almak faydalı olabilir. Bununla birlikte, ileri durumlarda veya şiddetli semptomlar varsa, bir doktora danışmak önemlidir.

Basur memeleri nasıl yok edilir?

Basur (hemoroid) sorunu olan kişilerde, semptomları hafifletmek veya durumu iyileştirmek için bazı tedavi seçenekleri vardır. Bu seçenekler, yaşanan semptomlara ve durumun şiddetine bağlı olarak değişebilir. Tedavi seçenekleri arasında ilaçlar, kremler, lavmanlar, cerrahi müdahale veya diğer tedavi yöntemleri bulunabilir. Basur sorunu yaşayan kişiler, bir proktoloji uzmanına danışarak en uygun tedavi seçeneğini belirlemelidir.

Memethol Sprey nasıl kullanılır?

MemeThol spreyin kullanımı genellikle ürünün etiketinde açıklanır. Ancak, genel olarak spreyi uygulamadan önce etkilenen bölgeyi temizlemek ve kurulamak önemlidir. Sprey şişesini dik konumda tutarak, etkilenen bölgeye spreyi püskürtmek gerekir. Ürünün etiketinde belirtilen talimatlara ve dozaj yönergelerine uymak önemlidir. Eğer daha detaylı bir kullanım talimatı almak isterseniz, ürünün üretici firmasının resmi web sitesini veya ürün ambalajını kontrol etmeniz önerilir.

Memethol bitkisel mi?

MemeThol ürünlerinin içeriklerine bağlı olarak, bazı bitkisel bileşenler içerebilirler. Ancak, tam olarak bitkisel bir ürün olduğunu söylemek için, ürünün içerik listesine veya üretici tarafından sağlanan bilgilere bakmak önemlidir. Herhangi bir ürünü kullanmadan önce, içeriklere veya bitkisel özelliklere dair bilgileri kontrol etmek ve alerji riskini değerlendirmek önemlidir.

Memethol Kullanımı Hakkında DR. Seren KORKMAZ Yorumu

Değerli okurum. Her hastalığın tedavi süreci farklı ilerler. Bu yüzden her ilaç ve takviyeyi kesinlikle doktor kontrolünde kullanın. Sizler için paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavilerin bünyeniz doğrultusunda nasıl etki edeceğini en iyi sizi tedavi eden doktor bilir.

Memethol Bariyer Sprey, hemoroid sorunu yaşayan hastalar için etkili bir çözüm sunan bir ürün olarak dikkat çekiyor. Özellikle ağrı, kaşıntı ve rahatsızlık gibi rahatsız edici semptomların hafifletilmesine yardımcı olması, hastalar için büyük bir rahatlama sağlayabilir. Ürünün içeriğinin kortizon gibi hormonlar veya paraben gibi potansiyel cilt tahrişine yol açabilecek maddeler içermediğini bilmek, kullanıcılar için güvenilirlik açısından önemlidir. Ayrıca, kullanım kılavuzundaki talimatlara uyarak ürünü düzgün bir şekilde kullanmak, olumlu sonuçlar elde etmek için önemlidir. Memethol Bariyer Sprey, hemoroid sorunuyla yaşayan insanlar için yaşam kalitesini artırıcı bir ürün olarak görünüyor.

Dr.seren korkmaz

İlgili Bağlantılar:

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Ben Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Stajyer Doktor Seren Korkmaz. Sağlık alanında bilgilerimi sizlerle de paylaşmak istedim. İlaçlar, ameliyatlar ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken her adımda size yazılarımla destek olacağım. Unutmayın her hastanın tedavisi farklıdır! burada paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın denemeyin.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Bu ürünü kullanarak olumlu sonuçlar aldım, özellikle ağrıları hafifletiyor. Ancak, dikkate almanız gereken birkaç husus var. İlk olarak, prospektüsünde bu ürünün bir ilaç olmadığını belirtiliyor. İkincisi, ürün içeriği oldukça fazla mentol içeriyor gibi görünüyor. Kullanım talimatlarına göre günde bir defa 6-7 kez kullanılması öneriliyor, ancak ben sadece 1-2 kez kullanıyorum. Ancak bu miktar bile oldukça yoğun bir yanma hissi yaratıyor, dayanılması güç bir acıya neden oluyor. Bu ürünü yatmadan önce kullanırsam, uykudan bile uyandırabiliyor. Dolayısıyla bu ürünü kullanmayı düşünenler, bu tür yan etkileri göz önünde bulundurmalılar.

 2. Kullandığım ürünün etkilerini faydalı buluyorum, özellikle ağrıları hafifletiyor. Ancak prospektüsünde “ilaç değildir” ibaresi bulunuyor ve ürünün içeriğinde fazla miktarda mentol olduğunu söyleyebilirim. Talimatlar günde bir defa 6-7 kez kullanmayı öneriyor, ancak ben sadece 1-2 kez kullanıyorum. Ancak bu miktar bile oldukça yoğun bir yanma hissi yaratıyor, neredeyse dayanılmaz bir acı oluyor. Oturmak veya yürümek imkansız hale geliyor. Ayrıca, bu ürünü yatmadan önce kullanırsam uykumdan bile uyandırıyor. Bu nedenle bu ürünü kullanmayı düşünenlere bu tür yan etkileri göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim.

 3. Basura tek çözüm memetholdür. Memethol fiyatıda öyle çokta pahalı değil. Tedavi bedava olmaz arkadaşlar zorlamayın alın sürün geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir