1. Anasayfa
 2. Sağlık

Batikon Fiyatları

Batikon Fiyatları
Batikon Fiyatları
1

Batikon, küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemek veya tedavi etmek için kullanılan bir antiseptiktir. Povidone-iodine (Povidon-iyot) adı verilen bir kimyasal madde içerir. Batikon, eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır.

Batikon Fiyatları

eczanede batikon fiyatı
eczanede batikon fiyatı

Batikon fiyatları, ürünün boyutuna ve türüne göre değişiklik göstermektedir. 2023 yılı için Batikon fiyatları şu şekildedir:

Fiyat listemizi sürekli güncel tutmayı amaçlamaktayız. Lütfen eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiyi bizimle paylaşınız. Bu sayede yeni ve doğru bilgiye ulaşmış oluruz.

 • Dermosept ( Batikon ) – 100 ml fiyatı 28,20 TL‘dir.
 • BATİKON 100 ml fiyatı 50,00 TL‘dir.
 • Batikon 100 Ml + Oksijenli Su 100 Ml fiyatı 90,30 TL‘dir.
 • Aqua Batigon Antiseptik Çözelti Batikon 1000 ml fiyatı 95,20 TL‘dir.
 • Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 ml (1 lt) Aqua fiyatı 98,90 TL‘dir.

Batikon Nedir?

Batikon, ciltte bulunan mikropları öldürerek enfeksiyonları önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olan bir antiseptiktir. Povidon-iyot adı verilen bir kimyasal madde içerir. Povidon-iyot, mikropların hücre duvarlarını tahrip ederek çalışır.

batikon 100 ml fiyat
batikon 100 ml fiyat

Batikon Nasıl Kullanılır?

Batikon, etkilenen bölgeye doğrudan uygulanabilir. Bir pamuk veya gazlı bez ile sürülebilir veya püskürtülebilir. Batikon, yaranın üzerine ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

Batikon Yan Etkileri

Batikon genellikle güvenlidir, ancak bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler şunları içerir:

 • Kızarıklık
 • Yanma
 • Kaşıntı
 • Döküntü
 • Alerjik reaksiyon

Batikon, aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

 • Açık yaralar
 • Göz, burun veya ağıza temas
 • Alerjik reaksiyon öyküsü

Baticonol Nedir Ne İşe Yarar?

Baticonol, Batikon’un bir türüdür. Aynı aktif bileşene (Povidon-iyot) sahiptir, ancak farklı bir formda bulunur. Baticonol, bir sprey şeklindedir.

Batikon Reçetesiz Satılır mı?

Batikon, eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır.

Batikon Nereye Sürülür?

Batikon, küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların üzerine uygulanabilir. Batikon, yaranın üzerine ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

Tentürdiyot ile Batikon Arasındaki Fark Nedir?

Tentürdiyot ve Batikon, her ikisi de antiseptiktir ve küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olur. Ancak, iki ürün arasında bazı farklılıklar vardır.

Tentürdiyot, daha güçlü bir antiseptiktir. Bu, daha fazla tahrişe neden olabileceği anlamına gelir. Batikon ise daha az güçlü bir antiseptiktir. Bu, daha az tahrişe neden olabileceği anlamına gelir.

Tentürdiyot, genellikle kırmızımsı kahverengi bir renktedir. Batikon ise genellikle sarımsı renktedir.

Batikon, küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olan etkili bir antiseptiktir. Eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır.

Batikon Fiyatları

Batikon Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Batikon nedir?

Batikon, küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların enfeksiyonunu önlemek veya tedavi etmek için kullanılan bir antiseptiktir. Povidon-iyot adı verilen bir kimyasal madde içerir.

Batikon nasıl kullanılır?

Batikon, etkilenen bölgeye doğrudan uygulanabilir. Bir pamuk veya gazlı bez ile sürülebilir veya püskürtülebilir. Batikon, yaranın üzerine ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

Batikon gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bunu sağlayarak Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Batikon Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Yazılarımızın hemen altında bulunan ilgili kategoriden benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Fiyat Karşılaştırması sağlayan fiyatınedir.net 2 yılı aşkındır sizlere hizmet vermektedir. Paylaşımlarımızla beraber kendimizi geliştirme sürecimiz devam etmektedir. Çok yakında kurumsal bir hizmet ve telefon uygulaması ile hayatımıza devam edeceğiz. Bu sayede siz değerli tüketicilerin fiyat araştırma ve karşılaştırma konusunda asistanlığı bizlerin sorumluluğunda olacak. Ayrıca bizleri Google Haberler de takip edebilir ve fiyat bilgilerine anında ulaşabilirsiniz.

Güncel Eumovate Krem fiyatları
Prospan Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Ben Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Stajyer Doktor Seren Korkmaz. Sağlık alanında bilgilerimi sizlerle de paylaşmak istedim. İlaçlar, ameliyatlar ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken her adımda size yazılarımla destek olacağım. Unutmayın her hastanın tedavisi farklıdır! burada paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın denemeyin.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir