1. Anasayfa
 2. Sağlık

Kayropraktik Fiyat

Ortalama kayropraktik tedavi yöntemi fiyatı 400 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Bu rakam doktora ve bulunduğunuz konuma göre değişmektedir. Özel sağlık sigortası yada SSK anlaşmalı kurumlarda bu tutar karşılanmaktadır. Detaylar yazımızın devamında.

Kayropraktik Fiyat
Kayropraktik Fiyat
0

Kayropraktik, omurga ve eklemlerin manuel olarak düzeltilmesi yoluyla ağrı ve rahatsızlıkları tedavi eden bir alternatif tıp türüdür. Kayropraktik terapi, boyun ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, bel ağrısı ve diğer birçok rahatsızlığın tedavisinde etkili olduğu gösterilmiştir.

Türkiye’de kayropraktik fiyatları, terapistin uzmanlık düzeyine, tedavinin süresine ve kapsamına göre değişmektedir. Genel olarak, bir seans kayropraktik terapinin fiyatı 400-1000 TL arasındadır.

kayropraktik seans ücreti 2022
kayropraktik seans

Kayropraktik Fiyat

 • Ortalama kayropraktik tedavi yöntemi fiyatı 400 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Bu rakam doktora ve bulunduğunuz konuma göre değişmektedir.

Özel sağlık sigortası yada SSK anlaşmalı kurumlarda bu tutar karşılanmaktadır.

Kayropraktik Nedir?

Özellikle kas-iskelet sistemiyle alakalı problemlerde, mevcut tıbbi tedavilerin yetersiz kaldığı durumlarda, alternatif tedavi yöntemlerinin önemi daha iyi anlaşılır. Bu kapsamda uygulanan tedavi metotlarından biri kayropraktik tedavi yöntemidir. Bireyler tarafından sıkça dillendirilen “Kayropraktik nedir?” sorusunun yanıtı ve daha fazlası ile ilgili detayı yazımızda bulabilirsiniz.

kayropraktik seans ücreti
kayropraktik seans ücreti

Kayropraktik tedavi; kas-iskelet problemleri başta olmak üzere, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan ağrı şikayetinin giderilmesi yönünde çeşitli tedavi uygulamalarının yapılmasıdır. Kayropraktik yaklaşımda sıklıkla manuel terapi adı verilen el ile yapılan fiziksel tedavi uygulamalarından yararlanılır. Kayropraktik tedavide amaçlanan, vücuttaki dokuların uygun pozisyonlara getirilmesi sağlanarak, vücudun, herhangi bir ilaç veya cerrahi tedavi olmadan, kendi kendisini iyileştirmesine imkan vermektedir. Bu doğrultuda özellikle sırt ve bel ağrıları, eklem iltihaplanmalarına bağlı rahatsızlıklar, boyun ve omuz bölgesindeki hassasiyetler gibi şikayetlerin giderilmesi hedeflenir.

Günümüze kadar yürütülen çalışmalarda, belirli sağlık sorunlarına yönelik uygulanan fiziksel tıp yöntemlerinin tedavideki başarısının ortaya konulması, belirli konulara yönelen özel fiziksel tedavi metotlarının önemini artırmıştır. Bu kapsamda kayropraktik tedavi yöntemleri, günümüzde popülaritesi ve önemi gittikçe artan, geniş uygulama alanı bulunan ve üzerine yapılan bilimsel çalışmaların giderek hızlandığı bir alternatif tıp alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kayropraktik tedavi 1895 yılında David Daniel Palmer tarafından geliştirilmiştir ve günümüzde 100’den fazla ülkede yaygın olarak uygulanmaktadır. Başta omurga sorunlarına yönelik uygulanan kayropraktik yöntemler, günümüzde kadar geliştirilerek çok çeşitli sağlık sorunlarının çözümünde başarı ile tatbik edilmektedir.

Hangi hastalıklarda kayropraktik tedavi gereklidir?

 • Bel ve boyun fıtıklarında
 • Duruş bozukluğuna bağlı bel, boyun ve sırt ağrıları
 • Strese bağlı yaygın kas ağrıları
 • Myofasiyal ağrı sendromları
 • Fibromyalji
 • Spor yaralanmaları
 • Baş ağrıları

Kayropraktik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kayropraktik nedir?

Kayropraktik, omurga ve eklemlerin manuel olarak düzeltilmesi yoluyla ağrı ve rahatsızlıkları tedavi eden bir alternatif tıp türüdür. Kayropraktik terapistleri, omurga ve eklemlerin düzgün bir şekilde hizalanmasına yardımcı olmak için ellerini, parmaklarını ve hatta bazı durumlarda makineleri kullanır.

Kayropraktik terapi ne için kullanılır?

Kayropraktik terapi, boyun ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, bel ağrısı, regl ağrıları, migren, uykusuzluk, felç ve diğer birçok rahatsızlığın tedavisinde etkili olduğu gösterilmiştir.

Kayropraktik terapi nasıl yapılır?

Kayropraktik terapistler, omurga ve eklemlerin düzgün bir şekilde hizalanmasının vücudun doğal iyileşme sürecini desteklediğine inanırlar. Omurga ve eklemler düzgün bir şekilde hizalanmadığında, bu durum sinirlerin sıkışmasına ve ağrıya neden olabilir. Kayropraktik terapi, omurga ve eklemlerin düzgün bir şekilde hizalanmasına yardımcı olarak bu sıkışmayı giderir ve ağrıyı azaltır.

Kayropraktik terapi güvenli midir?

Kayropraktik terapi genellikle güvenli bir uygulamadır, ancak bazı riskler içerebilir. Kayropraktik terapi sırasında, omurga ve eklemler hafifçe hareket ettirilir ve bu durum, nadiren de olsa yaralanmalara neden olabilir. Kayropraktik terapistinden, tedaviden önce potansiyel riskler hakkında bilgi almanız önemlidir.

Kayropraktik terapi kimler için uygundur?

Kayropraktik terapi, çoğu insan için güvenli ve etkili bir tedavidir. Ancak, aşağıdaki durumlarda kayropraktik terapiden önce doktorunuza danışmanız önemlidir: Hamilelik, Omurga veya eklemlerde cerrahi geçmişi, Kanser, Otoimmün hastalıklar, Kan pıhtılaşması sorunları.

Sağlık araştırmalarını DR. Seren Korkmaz önderliğinde Fiyatı Nedir üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer araştırmalarımız;

Unutmamak gerekir ki burada paylaşılanlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık konusunda her nokta doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Ben Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Stajyer Doktor Seren Korkmaz. Sağlık alanında bilgilerimi sizlerle de paylaşmak istedim. İlaçlar, ameliyatlar ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken her adımda size yazılarımla destek olacağım. Unutmayın her hastanın tedavisi farklıdır! burada paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın denemeyin.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir