1. Anasayfa
 2. Bilgilendirme

Kim Milyoner Olmak İster Ödülü Artık 5 Milyon!

Kim Milyoner Olmak İster Ödülü Artık 5 Milyon!
Kim Milyoner Olmak İster Ödülü Artık 5 Milyon!
0

Büyük ödül komik bir rakama dönüştü eleştirisiyle gündemden düşmeyen Kim Milyoner Olmak İster, büyük ödülü 5 Milyon TL’ye çıkardı! Geçtiğimiz günlerde Rabia BİRSEN adlı mükemmel bir yarışmacıyı konuk eden Milyoner yarışmasının büyük ödülü bildiğiniz gibi günümüz ekonomi şartlarında komik bir rakam pozisyonundaydı.

Büyük Ödül Artık 5.000.000 TL!

Sunuculuğu Kenan İMİRZALIOĞLU’nun üstlendiği Kim Milyoner Olmak İster? programının yeni büyük ödülü 5 Milyon TL olarak açıklandı. Günümüz ekonomik şartlarında büyük ödülün bu rakamlara gelmesi çokta şaşırılacak bir durum değil hatta yetersiz bile. Gelir ve gider düzeyini daha detaylı takip etmek isterseniz “Yıllara Göre Asgari Ücret” ve “Yıllara Göre Ekmek Fiyatları” yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster?

Senelerdir devam etmesine rağmen programı bilmeyenler için özet geçelim. Kim Milyoner Olmak İster?, atv kanalında yayınlanan bilgi içerikli Türk yarışma programıdır ve 2 Ağustos 2011’den beri izleyicilerle buluşmaktadır. Programın şu anki sunucusu Kenan İmirzalıoğlu‘dur ve her Pazar akşamı saat 20.00’de ekranlarda yer alır. Sera Film Services tarafından hazırlanmaktadır. Milyoner programının başlangıcındaki müzik “Who Whants To Be A Millionaire” olarak youtube platformunda bulunur. Millionaire programından esinlenen Milyoner 10. Sezonuyla yayın hayatına devam etmektedir.

Kim milyoner olmak ister? Hangi Gün ve Saat Yayında

Milyoner programı Türk televizyonunun vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Her Pazar akşamı saat 20.00’de ekranlara gelen “Kim Milyoner Olmak İster?“, Sera Film Services tarafından hazırlanmaktadır ve izleyicilere hem eğlence hem de öğrenme fırsatı sunmaktadır. Toplamda 140 Dakika yayında kalan Milyoner programı bugüne kadar 1058 Bölüm sunmuştur.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu: https://www.atv.com.tr/milyoner/form

Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları

Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları
Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları

Başladığı günden bu güne Kim Milyoner olmak ister sunucuları aşağıdaki gibidir;

 1. Kenan Işık: Programın Türkiye’deki ilk sunucusu olan Kenan Işık, 2 Ağustos 2011 tarihinde başlayan yeni versiyonunun sunucusuydu ve 2014 yılına kadar bu görevi sürdürdü.
 2. Selçuk Yöntem: Kenan Işık’tan sonra sunucu olarak göreve başlayan Selçuk Yöntem, 2014 yılında sunucu koltuğunu devraldı ve 2017 yılına kadar programı sundu.
 3. Murat Yıldırım: 2017 yılında Selçuk Yöntem’den sonra programın sunucusu olan Murat Yıldırım, 2019 yılına kadar programı sunmaya devam etti.
 4. Kenan İmirzalıoğlu: 5 Ekim 2019 tarihinden itibaren Kenan İmirzalıoğlu, “Kim Milyoner Olmak İster?” programının sunuculuğunu yapmaktadır ve programın sunucusu olarak günümüzde devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Milyonerin büyük ödülünü eleştiren Fatih Altaylı, Youtube Kanalında “Sunuculuk için ilk bana teklif gelmişti” diye belirtmiştir.

Kim Milyoner Olmak İster Eski Program İsimleri

“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programının eski isimleri ve sunucuları şunlardır:

 1. Kim Beş Yüz Milyar İster? (2000-2004): Programın Türkiye’deki ilk versiyonunun adı bu şekildeydi.
 2. Kim Beş Yüz Bin İster? (2005-2007): 2005 yılında Türk Lirası’ndan altı adet sıfırın atılmasından sonra programın adı bu şekilde değiştirildi.
 3. Kim 1 Milyon İster? (2007-2008): Program, Star TV’de “Kim 1 Milyon İster?” adıyla yayınlandı.

Yukarıdaki isimler, programın Türkiye’deki farklı versiyonlarını ve zaman içindeki isim değişikliklerini temsil eder. Daha sonrasında 2011 yılında “Kim Milyoner Olmak İster?” adıyla tekrar başlatılan program, günümüzde hala aynı adla yayınlanmaktadır.

Programın adı “Kim Milyoner Olmak İster?” olarak uzun bir süre devam etmiş, ancak sunucuları değişmiştir. Her sunucu kendi döneminde programı sunmuş ve izleyicilerle buluşmuştur. Bu sunucular, programın farklı dönemlerinde farklı tarzlarıyla ve sunumlarıyla tanınmışlardır.

Kim Milyoner Olmak İster Joker Hakları

Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programının joker hakları, yarışmacılara yardımcı olmak için kullanılan özel haklardır. Jokerler, yarışmacılara soruları yanıtlamak için ekstra bilgi veya destek sağlar. Programın joker hakları şu şekildedir:

 1. Seyirciye Sorma Jokeri: Yarışma stüdyosunda bulunan seyircilerin ellerindeki bir cihaz yardımıyla 10 saniye içinde cevap verip yarışmacıya yardımcı olduğu jokerdir. Seyirciye sorulan soruya yanıt veren seyircilerin çoğunluğunun yanıtı genellikle doğru olur.
 2. Telefon Jokeri: Yarışmacı, başvuru sırasında adını verdiği üç arkadaşından birini arayıp 30 saniye içerisinde soru hakkında fikir alışverişinde bulunabilir. Telefon jokeri, yarışmacının çevresindeki insanlardan yardım almasını sağlar.
 3. Yarı Yarıya Jokeri (50:50): Bilgisayar, yanlış olan iki seçeneği rastgele çıkarır. Bu jokeri kullanan yarışmacı, dört seçenek yerine sadece iki seçenek arasından seçim yapar.
 4. Çift Cevap Jokeri: Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya iki defa yanıt verilebilir, ancak jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. sorudan sonra kullanılır.

1 Milyon TL Değerindeki Soruyu Açtıran Yarışmacılar (Büyük Ödül Sorusunu Görenler)

“Kim Milyoner Olmak İster?” programında 1 Milyon TL değerindeki soruyu açtıran ve büyük ödülü kazanan yarışmacılar şunlardır:

 1. Şeyma Özin: 2011 yılında programın yeni versiyonunda büyük ödülü kazanan ilk yarışmacıdır.
 2. Çağdaş İrfan Yıldırım: Şeyma Özin’den sonra büyük ödülü kazanan yarışmacılardan biridir.
 3. Arda Ayten: 2019 yılında büyük ödülü kazanan yarışmacıdır ve yeni versiyonun ilk 1 milyon TL kazananıdır.
 4. Batu Alıcı: Arda Ayten’den sonra büyük ödülü kazanan yarışmacılardan biridir.
 5. Oktay Kaynarca: 2023 yılbaşı özel bölümünde büyük ödülü kazanan yarışmacıdır.
 6. Rabia Birsen Göğercin: 2023 yılında büyük ödülü kazanan yarışmacıdır ve yeni versiyonun ikinci 1 milyon TL kazananıdır.
Rabia Birsen Göğercin
Rabia Birsen Göğercin

Bu yarışmacılar, programın zorlu sorularını yanıtlayarak büyük ödülü kazanmışlardır. “Kim Milyoner Olmak İster?” programında 1 milyon TL’yi kazanmak, büyük bir bilgi ve strateji gerektiren büyük bir başarıdır.

Milyoner Hangi Ülkelerde Yayında

“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışması dünya genelinde farklı ülkelerde yayınlanmış ve farklı isimlerle bilinir. İşte bazı ülkelerdeki program isimleri ve yayınlandığı ülkelerin bir listesi:

 1. Amerika Birleşik Devletleri (ABD): “Who Wants to Be a Millionaire?”
 2. Almanya: “Wer wird Millionär?”
 3. Arnavutluk: “Kush do të bëhet Milioner?”
 4. Avustralya: “Who Wants To Be A Millionaire? Hot Seat”
 5. Avusturya: “Die Millionenshow”
 6. Azerbaycan: “Milyonçu”
 7. Birleşik Krallık (Birleşik Krallık): “Who Wants to Be a Millionaire?”
 8. Bulgaristan: “Стани Богат” (Stanı Bogat)
 9. Finlandiya: “Haluatko miljonääriksi?”
 10. Fransa: “Qui veut gagner des millions?” (Kim milyoner olmak ister?)
 11. Güney Afrika Cumhuriyeti: “Who Wants To Be A Millionaire?”
 12. Hırvatistan: “Tko želi biti miljunaš?” (Kim milyoner olmak ister?)
 13. Hindistan: “Kaun Banega Crorepati?” (Kim bir milyoner olmak ister?)
 14. Hollanda: “BankGiro Miljonairs” (Önce: Lotto Weekend Miljonairs)
 15. İsrail: “?מי רוצה להיות מיליונר” (Mi Rotze Lehiyot Milyoner?)
 16. İsviçre: “Wer wird Millionär?”
 17. İtalya: “Chi vuol essere milionario?” (Kim milyoner olmak ister?)
 18. Polonya: “Milionerzy”
 19. Portekiz: “Quem Quer Ser Millionário?” (Kim milyoner olmak ister?)
 20. Rusya: “Кто хочет стать миллионером?” (Kto Khochet Stat’ Millionerom?)
 21. Sırbistan: “Želite li da postanete Milioner?” (Milyoner olmak ister misiniz?)
 22. Vietnam: “Ai Là Triệu Phu?” (Kim bir milyoner olmak ister?)

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir