1. Anasayfa
 2. Restoran ve Lokanta

Memoş Tantuni Menü Fiyatları

Memoş Tantuni Menü Fiyatları
Memoş Tantuni 2022 Menü Fiyatları
1

Memoş Tantuni Menü Fiyatları güncel olarak sizler için hazırlandı.

Vizyon

Mersin’in bu özel lezzetini gerek yurt genelinde gerekse yurt dışında tanıtmak, tattırtmak ve markalaştırıp sektörümüzun en iyi markaları arasında yer almak.

Misyon

Misafirlerimizle lezzeti ve kaliteyi, çalışanlarımızla takım oyununu ve mutluluğu, iş ortaklarımızla da başarı ve karlılığı paylaşmak.

Tantuni nedir? Memoş Tantuni Menü Fiyatları

Tantuni, Mersin’e has bir dürüm çeşididir.

Bugün tüketilen tantuni iki çeşit etle yapılır. Sadece et içeren dürüme biftek, hem et hem de kuyruk yağı içeren dürüme ise tantuni denir. Bu fark özellikler tantunicilerde öğün ısmarlarken önem kazanmaktadır. Ayrıca son dönemlerde yoğurtlu tantuni de tantuni dükkanlarında satışa sunulmaktadır.

Yapılışı ise normal tantuniyi lokma halinde dilimleyip üzerine isteğe göre süzme yahut normal yoğurt dökerek toz biberli kızarmış yağı ekleyip servis etmektir.

Tantuni nasıl yapılır?

Çok küçük kuşbaşı doğranmış et haşlanır. Sac kızdırılarak yağ ve toz biber eklenir. Önceden haşlanmış et bu yağda çevrilir. Pişirme sırasında saca arada bir su eklenir. Amaç, hem sacın sıcaklığını kontrol etmek, hem de tantuninin sarılacağı ekmeği yumuşatmak için buhar sağlamaktır.

Pişen et sumaklı ve maydanozlu soğan piyazı, domates ve çeşitli baharatlar ile ekmek arası ya da dürüm yapılır. Genelde kullanılan çeşitler somun, açık ekmek ve lavaştır. Limon ve acı biber turşusu ile servis edilir.

Tantuni ustadan ustaya çok değişiklik gösterir. Tantuniye eklenen baharatlar ve otlar, malzemenin dürüm ya da somun içindeki katmanlaması, buhar ve yağ oranı, pişme süresi, saca toz biber yanında katılan diğer malzemeler bu değişikliklerden sadece birkaçıdır.

Memoş Tantuni 2022 Güncel Menü Fiyatları

Memoş Tantuni Menü Fiyatları

En Çok Tercih Edilenler

Yemeksepeti kullanıcıları tarafından en çok sipariş edilen ve en çok favori olarak belirtilen ürünler.

Domates, maydanoz, soğan, nane, isteğe göre acı. Limon, turşu ile
16,00 TL
Domates, maydanoz, soğan, nane, isteğe göre acı. Limon, turşu ile
11,00 TL
Domates, maydanoz, soğan, nane, isteğe göre acı. Limon, turşu ile
17,00 TL
Domates, maydanoz, soğan, nane, isteğe göre acı. Limon, turşu ile
16,00 TL
Domates, maydanoz, soğan, nane, isteğe göre acı. Limon, turşu ile
13,00 TL

Buraya tıklayarak Memoş Tantuni web sitesine ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayarak diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

Komagene Çiğ Köfte Menü Fiyatları

Memoş Tantuni Menü Fiyatları

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir