Absinthe Fiyatları

2021 Absinthe Fiyatları

Absent ortaya çıkmasıyla ilgili çeşitli hikayeler bulunmaktadır. Bu hikayelerden biri ilk kez bu içkinin Fransız Hekim Pierre Ordinaire tarafından üretildiği şeklinde olmaktadır. Doktor bu içkiyi bir ilaç olarak hazırlamış ve kazanç amaçlı üretmiştir. Bunun yanında bazı görüşlere göre de Absent ilk olarak İsviçre’de üretilmiştir. Neuchatel şehrinde Mère Henriod tarafından yapılmıştır. Bunun tarihi de 1740 olarak gösterilmektedir. Her iki hikayeye göre de Absent 18. Yüzyılın ortalarında veya sonlarında üretilmiş, keşfedilmiştir. Absinthe Fiyatlarını sizler için topladık.

 

Absinthe Fiyatları nedir
Absinthe Fiyatları nedir

2021 Absinthe Fiyatları

Absinthe fiyatları 2021’un ilk haftasında yani 3 Ocak 2019 tarihinde yapılan zamlarla artmıştır. Güncel fiyatlarında diğer alkol oranlarında olduğu gibi % 17,07 oranında artış gözlemlenmiştir. Bundan dolayı bu ürünün fiyatı yurt dışında daha ucuz olurken ülkemizde daha pahalı bir şekilde satılmaktadır. Uygulanan ÖTV artışlarından sonra birde %18 oranında Katma Değer Vergisi bulunması alkol fiyatlarının kendini ikiye katlamasına neden olmuştur. Her altı ayda bir yapılacak bu zamlar birçok kişinin alkol alamamasına neden olmakta veya onları ucuz alkollere yöneltmektedir. Bunun için Absinthe fiyatları 2021araştırması da kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.

2021 Absinthe Fiyatları
2021 Absinthe Fiyatları

2021 yılında yapılan zamlarla beraber en ucuz absinthe fiyatları 265 TL değerinde olurken en pahalı absinthe 351 TL üzerinden satılmaktadır. Burada yer alan ve paylaşılan fiyatlar farklı mağazalarda ve tekel büfelerinde farklılık gösterebilmektedir.

Absinthe Polski Fiyatları

Ürün AdıFiyat
Absinthe Polski 50 cl265.00 TL
Absinthe Polski 70 cl351.00 TL
Absinthe Fiyatları 2021
Absinthe Fiyatları 2021

Anlatılara göre Pierre Ordinaire, İsviçre üzerine yaptığı bir seyahatte yerel halktan gördüğü bu içkiyi tıbbî amaçlarından yararlanmak için kullanmaya başladı. Henriod kardeşlerin de Ordinaire’den etkilenerek reçetesini aldığı söylenmektedir. Bundan sonra Fransa bölgesinde bu kardeşlerden 1797 yılında Major Dubied adında bir şahıs formülü satın almış ve daha sonra ticarî amaçlı üretmeye başlamıştır.

güncel Absinthe Fiyatları

Absent yeşil cin olarak da bilinen alkol oranı oldukça yüksek bir içkidir. %45 ila %75 oranında alkol bulunabilmektedir. Bileşenleri içerisinde alkol, pelin otu ve yeşil anason bulunmaktadır. Anasondan dolayı kokusu rakıya da benzemektedir.

güncel Absinthe Fiyatları

Absent ülkemizde de tüketilen içkiler arasında yer almaktadır. 2021 güncel absinthe fiyatları nda ÖTV’ye yapılan zamlardan dolayı artış olmuştur. Bu artışlarla beraber pek çok alkol fiyatında olduğu gibi absent fiyatları da hızlı bir şekilde artmıştır.

Migros Bira Fiyatları

Migros Viski Fiyatları

Migros Rakı Fiyatları

 

2 thoughts on “Absinthe Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir