1. Anasayfa
 2. Maaş

Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar

Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar
Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar
0

Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar

yılında merak edilen konular arasında yer alan Anestezi teknikeri maaşı ne kadar gibi konulardır. Özelde çalışan ve devlet hastanelerinde çalışan anestezi teknikerlerinin maaşları ve ne kadar ek ödemeler aldığı konusunda tüm bilgileri ve özellikle mesai ve nöbet ücretleri gibi tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Anestezi teknikeri maaşı  yılında merak edilen konular arasına girmeyi başardı. Devlette çalışan ve özelde çalışan Anestezi teknikerlerinin maaşları birbirinden farklı olacaktır. Özel sektörde çalışan bir anestezi teknikeri ile devlette çalışan teknikerin maaşlarının birbiri ile aynı olmasını beklemek doğru olmaz. Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar

Bu durumda biz de her iki sektörde çalışan anestezi teknikerinin maaşlarını inceledik ve zamlı oranları ile size aktardık. Bunun yanı sıra maaşı etkileyen faktörler, ek ödemeler, nöbet ücretleri ve diğer tüm ödenekler hakkında bilgi yazının devamında.

Anestezi Teknikeri Maaşı
Anestezi Teknikeri Maaşı

Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Anestezi teknikerliği özenli çalışma ve dikkat gerektiren bir meslektir. Yaptıkları iş ile birçok kişinin hayatına dokunarak onların iyi bir tedavi geçirmeleri için önemli bir rol oynarlar. Hastane içerisindeki ameliyathane odalarında, hasta ameliyata alınmadan alerjik reaksiyon oluşturacak noktaların araştırmasını yaparak hastanın, normal bir şekilde ameliyata girmesine yardımcı olur.

Hasta ameliyata alınırken uygun ilaçlar verilerek hastanın uyutulmasını sağlayan kişi de Anestezi Teknikeri’ dir. Ayrıca herhangi oluşacak olan komplikasyonlara karşı da önlem alınabilmesi için ameliyat boyunca ameliyathanede nöbet tutarak, gerekli görülen işlemleri yerine getirmektedir.

Anestezi teknikeri güncel maaşları her hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Kadrolu olarak devlete atanan teknikerler ile özel hastanede çalışan teknikerlerin maaşı da aynı olmaz. Kategorilerine göre de değişiklik gösteren bu maaşlar tutulan nöbet sayısına, çocuk sayısına ve birçok farklı nedenlere göre değişiklikler meydana getirmektedir. Yani bekar bir kişi ile evli ve çocuklu bir kişinin aldığı maaş arasında bir fark gözlemlenebilir.

Bu kategoriler ve Anestezi Teknikerlerinin aldıkları maaş;

Anestezi Teknikeri Özel Sektör Maaşları

 • Yeni başlayan anestezi teknikeri: 2900 – 3500 arası,
 • 1-5 yıl arası çalışan tekniker: 3500 – 4300 arası,
 • 5-10 yıl arası çalışan tekniker: 4300 – 5200 arası,
 • 10 yıl ve daha fazla çalışan tekniker: 5200 – 6300 arası,

Belirtilen tecrübeler ile yıllara göre de değişken olan maaşlar yazılan ücretler arasındadır. Ayrıca bu ücret tamamen özel hastanelerin insiyatifine göre farklı olarak bir artışta gösterebilir. Yapılan iş göz önüne alındığında da, yaptığınız işin zorluğuna ve yoğunluğuna göre prim ya da ek ücret gibi ücretlendirmeler ile bu rakamlar daha da artış gösterebilir. Aynı zamanda ilave ek ödenekler ile de bu maaş artış gösterebiliyor.

Anestezi Teknikeri
Anestezi Teknikeri

Anestezi Teknikeri Devlet Kamu Maaşları

Kademelere göre ve başka etkenlere göre değişiklik gösteren maaşlar şu şekildedir;

Yeni mezun olan bir Anestezi Teknikeri devlette 4600 TL maaş alırken, artık bu işe yıllarını vermiş ve tecrübe etmiş Anestezi Teknikeri maaşları; döner sermaye, tutulan nöbetler ve belirtilen diğer unsurlar ile birlikte bu maaş 6500 TL’ye kadar yükselerek artış göstermektedir.

Genellikle halk arasında da bilindiği üzere memur olan kişiler, özel sektörde çalışan kişilere göre daha fazla maaş alabilmektedir. Fakat bu durumun her zaman böyle olmadığını da göz önünde bulunduralım. Eğer Özel sektörde çalıştığınız yerde sevilen bir kişi olursanız, farklı alanlarda da çalışarak bu ücretin daha fazla artmasını sağlayabilirsiniz. Genelde sizinde bildiğiniz üzere yeni başlayan kişiler, bu iş de yeni oldukları için diğer çalışan meslektaşlarına göre daha düşük bir ücret ile başlarlar. Tecrübe arttıkça, aktif olarak çalıştığınız yıl da arttıkça buna bağlı olarak maaşınızda bir artış görülecektir.

Anestezi Teknikeri Maaşı Nelere Göre Belirlenir?

 • Nöbet Ücretleri: 10,53 TL
 • Bayram Ücretleri: 18 TL
 • Acil Servis, Yoğun Bakım Nöbet Ücretleri: 16 TL
 • Çalışmayan eş için ek ücret: 280 TL
 • 0 – 6 yaş arası çocuğu olan Tekniker için ek ücret: 65,28
 • 6 yaşından büyük çocuklar için ek ücret: 32,64 TL

Belirtilen yazılarda da görüldüğü üzere farklı farklı etkenlerden dolayı değişiklik gösteren yani sabit olmayan Anestezi Teknikeri Maaşları bu şekildedir. Ayrıca şu da bilinmelidir ki, nöbet tutarak alacağınız maaşınızın, brüt olan maaşınız ile arasında gözle görülür bir fark olacağını söylemek gerekir. Özel hastane için fiyatlar çok fazla değişiklik göstermekte olup pozisyona göre, hastaneye göre, yapılan işe göre maaşınızı alırsınız. Tecrübeye ve yapılan işe göre de ek olarak daha fazla ücret alabilme olasılığı da mümkün bir durumdur.

Anestezi Teknikeri İş İlanlarına buradan bakabilirsiniz.

 

Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar

Bekçi Maaşı Ne kadar

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir