1. Anasayfa
 2. İnşaat Fiyatları

Bina Yıkım Maliyeti

Bina Yıkım Maliyeti
Bina Yıkım Maliyeti
0

Bina Yıkım Maliyeti arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Bina Yıkım Maliyet listesine ulaştık ve araştırdığımız fiyatlar doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok araştırılan maliyetler arasında yer alan Bina Yıkım Maliyeti de güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Bina Yıkım Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Bina Yıkım maliyeti, fiyat bilgisi yer almaktadır. Bina Yıkım Maliyeti 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak piyasa araştırması ile öğrenilmiştir.

bina yıkım maliyeti 2022
bina yıkım maliyeti 2022

Bina Yıkım Maliyeti

İşlemlerBirim fiyatı
Bir alanın komple yıkılması7,50 ₺ – 12,50 ₺ m 2 başına
Duvarların yıkılması 15 ₺ –  25 ₺ m 2 başına
Tek bir duvarın yıkılması 30 ₺ – m başına 40 ₺
Binanın tamamen yıkılması40 ₺ – 60 ₺ m 2 başına
Çöp konteyneri kiralamaHaftalık 25 ₺- 50 ₺

 

bina yıkım maliyeti hesaplama
bina yıkım maliyeti hesaplama
 • Hafif yıkım gerektiren inşaatlar : Yenileme sürecindeyseniz ve bir odanın, zeminin veya evin içindeki duvarların tamamen kaldırılmasını istiyorsanız, bu hafif yıkım olarak sınıflandırılır. Bu gibi hafif yıkım olarak değerlendirilen  için metrekare başına ortalama 10 ₺ ödersiniz. Bu size sahip olduğunuz alanın tamamını yeniden inşa etme fırsatı verir.
 • Duvarların yıkılması : Yeni bir oda ekletmek veya kullanılmayan bir odayı diğeriyle birleştirmek istiyorsanız, belirli duvarların ortadan kaldırılması gerekecektir. Bunun için metrekare başına ortalama 20 ₺ civarında bir maliyet ödüyorsunuz.
 • Komple yıkım: Yenilemek istediğiniz eski bir bahçe kulübeniz varsa veya üzerinde kullanmak istemediğiniz bir yapı bulunan bir arsa satın aldıysanız, temel dahil tamamen yıktırmanız gerekebilir. Bu işlem için metrekare başına ortalama 50 ₺ ödersiniz. Yıkım işlemi tamamlandıktan sonra boş kalan arsaya istediğiniz inşaatı yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız.
yıkım maliyeti
yıkım maliyeti

Bina Yıkım işlemlerinde maliyetin oluşması

Yıkım işi çok büyük ölçüde işçilik ücretinden oluşmaktadır. Çoğu zaman makine, bir konteynerin kirası ve çağrı ücretleri de toplam maliyete eklenir. Dolayısıyla fiyat yapısı şu şekildedir: İşçilik maliyetleri toplam fiyatın yüzde 75’ini, makine maliyetleri yüzde 10’unu, konteyner kiralama da yüzde 10’unu ve kalan yüzde 5’i ulaşım ve benzeri maliyetlerini oluşturuyor. Bu yüzden toplam maliyetten tasarruf etmenin en iyi yolu detay işleri kendiniz yapmaktır. Yalnızca konteyner kiralama (ve belki de alet satın alma) için ödeme yaptığınız için, yıkım işinizin toplam fiyatında yüzde 50′ ye kadar tasarruf edersiniz. Büyük bir binanın tamamen yıkılması gibi bazı ağır iş gücü gerektiren durumlarda, bu her zaman mümkün değildir, ancak genellikle dikkate alınması gereken bir seçenektir. Yukarıdaki fiyat yapısı aşağıdaki şemada bulabilirsiniz.

 

Bina Yıkım Maliyeti etkileyen seçenekler

Yıkım projenizin planlama aşamasında, toplam maliyeti arttıracak veya azalacak etkileyebilecek bir dizi seçenekle karşı karşıya kalacaksınız. Bu seçimleri akıllıca yaparak nihai maliyetten tasarruf edebilirsiniz..

 • Destek duvarlarının kaldırılması : Destek duvarlarının yıkılması, yapısal işlevi olmayan duvarların yıkılmasından çok daha pahalıdır. Belirli duvarları kaldırtmadan toplam fiyattan tasarruf edebilirsiniz.
 • Ağır iş gücü gerektiren işler : Büyük işler daha pahalı olsa da, daha büyük bir iş sunabilirseniz metrekare başına fiyat düşecektir. Çok fazla yıkım işiniz varsa, aşamalı olarak yerine hepsini bir kerede yaptırın.
 • Kendiniz yapın ya da yakınınıza yaptırın : Yukarıda gösterildiği gibi, işi tamamen ya da bir kısmını kendiniz yaparak nihai maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Boyacı Masrafları – Boyacı Fiyatları – Boya Badana Fiyatları – Bahçe Aydınlatma ve Maliyetleri – Yüzme Havuzu Maliyeti – Bina Yıkım Maliyeti – Dış Cephe Mantolama FiyatıEv Boyama Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir