1. Anasayfa
 2. İnşaat Fiyatları

Boya Badana Fiyatları

Boya Badana Fiyatları
Boya Badana Fiyatları
1

Boya Badana Fiyatları

Merhaba! kimi zaman yenilenmesi için kimi zamanda tamirat tadilat için hepimiz evimize boya badana yaptırmaktayız. Boya badana yaptırmak istediğimiz zaman Boya Badana Fiyatları, Boyacı Fiyatları, Boya Fiyatları, Boya Ustası fiyatları gibi aramaları internette araştırmaktayız. Bizlerde sizin için Boya Badana Fiyatlarını araştırdık.

Boya Badana Fiyatları

Ortalama olarak hesapladığımızda

Daire TipiBoş Daire-Boya DahilEşyalı Daire-Boya Dahil
1+0750-850TL950-1100
1+1 900-1.100TL1.200-1350TL
2+1 900-1.350 TL1.450-2.000 TL
3+1 1.350-1.750 TL1.850-2.400 TL
Boya ve badana fiyatları
Boya ve badana fiyatları

Güncel Boya Badana Fiyatları

Evinizin büyüklüğü ve fazladan tamir işleri fiyatları etkilemektedir.

BOYA BADANA NEDİR?

Boya badana nedir sorusunu yanıtlayabilmemiz için evvela boya nedir ve badana nedir sorularını yanıtlayalım.

BOYA NEDİR?

Boya, eşyalara ve cisimlere renk vermek ve dış etkenlere karşı koruma amacı ile sürülen kimyasal maddelerin karıştırılması ile elde edilen maddeye boya denir.

2022 Boya Badana
2022 Boya Badana

BADANA NEDİR?

Duvar boyamak için boyanın içerisine su veya solvent eklenerek boyama işine badana denir. Badana kelimesi Fransızca badigeonne kelimesinden gelir.

Ev veya iş yerlerimizde renk değiştirme veya eskiyen boyanın yenilenmesi amacı ile satın almış olduğumuz boyanın su ve solventle karıştırılıp inceltilmesi ile beraber, rulo ya da fırça vasıtası ile duvara sürme işlemine boya badana denir.

 

BOYA BADANA NASIL YAPILIR?

Ev veya iş yerinizde boya badana yaptırmayı düşünüyorsanız, boya badananın ne şekilde yapılması gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Bunun için evinizi boyam öncesinde bilmeniz gerekenler yazımızı okumanızda yarar vardır. Daha sonra da eviniz için boya rengini nasıl seçmelisiniz yazımız sizin için yararlı olacaktır. Kullanmayı düşündüğünüz boya çeşidi içinde Boya Badana Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken En Son Boya Teknolojileri Nelerdir yazımızla de boya türüne karar vermelisiniz. Şimdi de sırada boya badanayı kimin yapması gerektiğine ilişkin hazırladığımız Profesyonel Boya Ustası Ve Kaliteli Boya İle Evlerde Neler Değişir yazımızla de boyacı ustası kararı vermelisiniz.

Bu yazılarımızı okuduktan sonra kısaca sizlere boya badana nasıl yapılır ın cevabını verelim.

Kaliteli ve Sorunsuz Boya Badana Nasıl Yapılır?

Evinizde hangi odada ne renk boya ve boyanın çeşidine karar vermelisiniz.

Boya badana yapacak ustayı doğru bir biçimde seçmelisiniz.

Anlaştığınız boyacı ustası veya uzman boya badana firması ile protokol imzalamalısınız. Sözleşmede anlaştığınız boya badana bedeli, başlama ve bitirme tarihleri mutlaka olmalıdır. Kullanılacak olan boya markası da bu protokolde yer almalıdır.

 

Boya badana yapacak olan usta veya uzman firma evinizde keşif yapmalıdır. Gerekli bütün ihtiyaçları belirlemelidir.

Sözleştiğiniz tarih boyunca evinize gelen ustalar evvela eşyalarınızı boya yapmaya engel olmayacak şekilde toplamlıdır. Daha sonra üzerine koruma naylonu sermelidir. Bu sayede fırça veya rulodan gelecek olan boyaların zararlarını eşyalarınızdan korumuş olursunuz.

Daha sonra zeminleri korum naylonu ile örtmelidirler.

Süpürgelik kenarlarına kağıt bantla naylon yapıştırılmalıdır.

 

Boyaya başlamadan evvel duvarlardaki çatlaklar doldurulmalıdır. Kalkan eski boyalar yine spatula vasıtası ile kaldırılmalı ve macun vasıtası ile bu kısımlar düzeltilmelidir.

 

Tavan ve duvarlardaki tamir işleri bitince astar boyanın duvarlara uygulanmasına başlanmalıdır. Astar boya kuruyunca tercih ettiğiniz boya iki kat halinde rulo ve fırçalar vasıtası ile tavan ve duvara sürülmelidir.
Tüm evdeki boya badana işi bitince, eşyalarınızın ve yerlere serilen koruma naylonları kaldırılmalı, temizlik tamamlanmış olarak ev sahibine teslim edilmelidir.

Armuttan Boya Badana Teklifi Almak İçin Tıklayın

Prefabrik Ev Fiyatları

Boyacı Masrafları – Boyacı Fiyatları – Boya Badana Fiyatları – Bahçe Aydınlatma ve Maliyetleri – Yüzme Havuzu Maliyeti – Bina Yıkım Maliyeti – Dış Cephe Mantolama FiyatıEv Boyama Fiyatları

2022 Güncel İzocam Fiyatı2022 Boya Badana Fiyatlarını

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Defolu ffanyasllari hangi subenizden gorebiliriz istanbul Gunesli subede yok bilgilendrirseniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir