1. Anasayfa
 2. Araba

Katalizör Fiyatları

Katalizör Fiyatları
Katalizör Fiyatları
0

Katalizör Fiyatı merak eden kullanıcılar, Katalizör Fiyatları veya Katalizör Fiyat araştırması yapmaktadır. Bu araştırmanız doğrultusunda Fiyat Araştırması sitemize ulaştıysanız doğru adrestesiniz. Sizler için Güncel Katalizör Fiyatı, Zamlı Katalizör Fiyatı gibi araştırmalarımızı sağlayıp ilgili kurumlardan güncel bilgileri alarak bu yazımızda toparladık. Güncel ve detaylı Katalizör Fiyatı araştırması için yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Katalizör Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Katalizör Fiyat bilgisi, güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağazaya göre farklılık göstermektedir.

Güncel Katalizör Fiyatı yazımızın devamında yer almaktadır. Yazımızı takip ederek Katalizör Fiyatı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Katalizör Fiyatları

Ülkemizde fiyatı en çok araştırılan Katalizör Fiyatı da son zamlardan etkilendi. Güncel ve zamlı Katalizör Fiyatı 2022 Yılında ne kadar olacak? Bu Yazımızda güncek Katalizör Fiyatı yer almaktadır.

katalitik konvertör fiyat
katalitik konvertör fiyat

Peki, bu zam durumu Katalizör fiyatına nasıl yansıdı? Güncel Katalizör Fiyatı ne kadar? Zamlı Katalizör fiyatı gibi sorularınızın hepsini bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

 • Katalizör Euro 4 Kaliteli Ürün Ingiliz Malı 1.5 Üstü Araçlar Için Önerilir fiyatı 626,00₺ tutarındadır.
 • Katalizör Tüv Türk Onaylı Katalizör fiyatı 523,40₺ tutarındadır.
 • Katalitik Kontektör Tüv Türk Egzoz Emisyon Geçme Garantili fiyatı 525,00₺ tutarındadır.
 • Katalizör ( Katalitik Konvektör ) fiyatı 550,00₺ tutarındadır.
 • Opel Vectra C Kasa Orjinal Katalizör fiyatı 1.370,00₺ tutarındadır.

Paylaştığımız Katalizör Fiyat listesinde eksik veya hatalı bir durum söz konusu ise bizlere iletişim sayfamızdan veya bu yazımızın yorumlar kısmından bildire bilir, değişmesini veya güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Katalizör Fiyatları Hakkında

Detaylı olarak paylaştığımız fiyat listemizde, sizlere doğru ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Katalizör Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumlardan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili mağazalarından öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Daha erken güncellenmesini istediğiniz fiyatları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz Fiyat listelerini de bizlere ulaştırabilirsiniz.

Katalizör Fiyatı listesini sizler için hazırladık ve paylaştık. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerinden haberdar olabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki Ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda Katalizör Fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün fiyatları artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapmasını gerektiriyor. Fiyat karşılaştırması ve araştırması neticesinde tüketiciler Katalizör Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatları tercih etmektedir. Uygun Katalizör fiyatı? Güncel Katalizör fiyatı ve ucuz Katalizör Fiyat bilgisi gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Katalizör Hakkında Sık Sorulan Sorular?

 • Katalizör Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet, Paylaştığımız Katalizör fiyat bilgisi günceldir ve haftalık olarak güncellenmektedir.

 • Katalizör Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Paylaştığımız Katalizör hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmi web sitesi, mağazalar ve çağrı merkezlerinden temin edilmektedir.

Katalizör Nedir?

Kader’i zor araçların motor bölümünde yer alan bir sistemdir. Özellikle egzoz vasıtasıyla çevreye yayılan havanın daha az zararlı olabilmesi için bir katalitik konvertör olduğunu söylemek mümkün. Böylece egzoz üzerinden çıkan gaz çıkışı ile beraber, atmosfere salınacak olan gaz ve hava daha az miktara düşüyor. Bu sebepten dolayı birçok farklı marka ve modeldeki araçlarda katalizör sistemi yer alır.

Katalizör Ne İşe Yarar?

Egzozdan çıkan zararlı gazların emisyonu ile beraber zararlarının minimum seviyeye çekilmesi konusunda katalizör kullanılır. Bu doğrultuda karbonmonoksit, hidroksit ile beraber hidrokarbonlar çevreye daha az yayılım göstererek atmosferi koruma imkanı elde edilir. Özellikle bu konuda yüzbinlerce ve hatta milyonlarca araç söz konusu olduğunda çevrenin etkin bir şekilde korunduğunu dile getirmek mümkün.

Araçlarda Katalizör Sistemi Arızası Neye Sebebiyet Verir?

Katalizör arızası ile beraber en başta şüphesiz çevreye yayılacak olan zararlı gazların artışı ortaya çıkar. Aynı zamanda arıza ile beraber birtakım belirtiler yaşanır.

– Egzozdan kötü koku gelmeye başlar.

– Yüksek emisyon değerleri oluşur.

– Araç muayeneden geçemez.

– Yakıt artışı ila %20 arasında değişkenlik gösterir.

– Motorun performansı önemli oranda düşer.

– Katalizör kısmından kıtır kıtır sesler duymaya başlanır.

Katalizör temizleme nedir?

Yetkili servislerde bu mümkün olmasa bile oto sanayi sitelerinde oldukça yoğun olarak kullanılan bir yöntem. Katalizör temizliğini yapıyorlar fakat bundan ne kadarlık bir verim alabileceğiniz tartışılır…

Katalizör temizleme işlemi katalitik konvektör sökülerek kullanılan kimyasallar vasıtası ile temizlenmesidir. Bu kimyasallar içerideki tıkanıklığı kısmı oranda ortadan kaldırabilir. Fakat bir süre sonra aynı sorun tekrar baş gösterecektir. Olayı şöyle düşünebilirsiniz. Ağzı su dolu bir sürahiye az bir şey su eklerseniz taşacaktır. Fakat içinden bir bardak su alır daha sonra su eklemeye kalkarsanız aldığınız su oranında ekleyinceye kadar taşma olmaz. Katalizörde de bu mantık var. Kullanılan kimyasallar ile yapılan temizlik içinde tamamen bir temizleme oluşturmaz. Belki biraz üst kısımdaki kurumları temizlemede işe yarayabilir. Bu o anlık arıza lambanızın sönmesine neden olsa da aracınızı biraz kullandıktan sonra katalizör tekrar dolacak ve arıza lambanızı yine yakacaktır.

Bu nedenle katalizör temizliği çokta tavsiye ettiğimiz bir yöntem değil. Eğer katalizörümüz tıkanmadı ve içindeki porselenlerde sorun var derseniz sizler için o konuya da değinelim.

Katalizör tamiri

Katalizörün tamirinde en çok kullanılan yöntem sökülerek içindeki seramik plakaların kontrol edilmesidir. Bu plakalar zaman içinde yıpranıp çatlama ya da kırılma gibi farklı sorunlar ortaya çıkarabilir. Katalizörü sökerek içinde zarar görmüş plakaların değişimi yapılıyor. Temizliği dışında kullanılabilecek daha makul bir yöntem. Burada kullanılan malzemeni kalitesi, aracınıza uyumu gibi farklı parametreler devreye girebiliyor. Bu parametrelerde çok olumlu bir istatistik oluştuğu söylenemez. Sök-tak yapıldığı için genelde olumlu bir performans göstermiyor. Biz gerek tıkanma gerekse de plakalarda aşınma durumlarında onarımdan ziyade değişimini tavsiye ediyoruz. Tamirini yaptırmaktansa yenisini takalım diye düşünebilirsiniz, sizler için fiyatlarında da bahsedelim.

Katalizör değişimi nasıl yapılır? 

Katalizörün değişimi profesyoneller tarafından yapılmalı. Amatör bir kullanıcının kendi başına yapabileceği bir işlem değil. Bunun için ne yeterli bir derecede bilginiz ne de kullanacağınız teknik ekipmanları tedarikiniz pek mümkün değil. Parayla takımları satın alsanız bile devamlı yapacağınız bir işlem olmayacağı için onlara harcayanınız parayla katalizörünüzü profesyonel bir şekilde değiştirebilirsiniz. Değişimi yapılırken araç tamamen soğuduğunda katalizör üzerinden bulunan 6 adet yaylı vida sökülerek katalizör çıkarılır daha sonra da yerine yeni katalizör takılır.

Katalizör arızası oluştuğunda bu parçayı onarmak ya da değiştirmek yerine tamamen iptal eden bazı teknisyenlerde var. Bu da tavsiye etmediğimiz alternatif bir yöntem.  Peki iptalini nasıl yapıyorlar, Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Katalizör iptali nedir

Katalizör iptali piyasa şartlarında iki şekilde yapılır. Birisinde katalizöre bir delik açarak kurum oluşumunu engelleme yöntemi. Katalizörde kimyasal bir etkileşim olmayacağı için gelen gaz sanki orada hiçbir parça yokmuş gibi bir etkileşim içine girmeyecek ve olduğu gibi dışarıya çıkmış olacaktır. İptalin ikinci bir yöntemi ise katalizörün sökülüp atılması. Söküm işleminde egzoz sisteminde birtakım değişiklikler yapmak zorundasınız. Söküp atarsanız ortada bir boşluk oluşur. Bu boşluk egzozcular tarafından orta bölgeye yani katalizörün olduğu boşluğa bir susturucu takılarak doldurulur. Yanmış gazlar paralel bir şekilde bir tepkime içine girmezler ve dışarıya tahliyeleri tamamlanmış olur.

Katalizör iptalinde tek olumlu sonuç aracınızın performansından kısmen de olsa bir artış olması olur. Egzoz gazları daha rahat tahliye edileceğinden ve bir tepkime içine girmeye uğraşılmayacağından cüzi bir miktarda performansında bir artış gözlemlenebilir. Katkısı bu kadar küçük ama zararı oldukça fazla.

Katalizörü tamamen iptal ederseniz olay hem çevre açısından hem de aracınız açısından oldukça vahim bir hal alır. İptal etmeniz durumunda  aracının hem Tuv Türk tarafından gerçekleştirilen periyodik muayeneden geçemeyecek hem de emisyon pulunu alamayacaktır. Gazlar dışarıya direk atacağı içinde doğa kirlenecek. Düşünsenize her kesin katalizörü söktürüp gezdiğini. Alacağımız oksijen bile egzoz dumanı olur. Yalnızca benim aracımdan ne olacak düşüncesi içine sakın kapılmayın. Kaldı ki aracınız bu zararların dışında normalden daha fazla yakıt tüketir. Motorun sesinde de değişiklik gözlemlenir. Egzozdan çıkan gazda egzoz delikmiş gibi gürültülü bir şekilde tahliye edilir.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir