1. Anasayfa
 2. İnşaat Fiyatları

Mıcır Fiyatları

Mıcır Fiyatları
Mıcır Fiyatları
0

Sipariş Vermek İçin Hemen Arayın 05324106671

Güncel fiyatları bilgi paylaşım sitemizde sizler için Mıcır Fiyatlarını hazırladık ve sunacağız. Mıcır Fiyatı son dönemlerde en çok merak edilen ve araştırılanlardan olmuştur. Mıcır tercih eden kullanıcılar uygun fiyatlardan yararlanmak için fiyat araştırması yapmaktadır. Web sitemizde Mıcır Fiyatı araştırmasını sağlayarak sizlere yardımcı olmak istemektedir. Araştırmasını gerçekleştirdiğimiz ve sizlere sunduğumuz Mıcır Fiyat listesi doğru ve güncel olarak hazırlanmıştır. Sizler için oluşturduğumuz güncel Mıcır Fiyatları listemize geçmeden önce belirtmeliyiz ki fiyatlarımız internet mecraları, ilgili kurumların destek hatları veya şubeleri gibi kanallardan araştırılarak yayınlanmaktadır. Mıcır Fiyatları gibi çok merak edilen fiyatları sizler için derleyip toparlamaktayız. Mıcır Fiyatı sürek güncel tutulmaktadır. Haftalık periyotlar halinde yazımız, listemiz düzenlenerek güncel tutulmaktadır.

Mıcır Fiyatı listemizi sizler için oluşturduk ve paylaşıyoruz. Yazımızım devamında Mıcır Fiyat Bilgisi yer almaktadır. Okumaya devam ederek Mıcır Fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede para ödemeden önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyat ile kâr edebilirsiniz. Pandemi süreci ve covid salgını maalesef ülkemizin ekonomisine de olumsuz etki etti. Mıcır Fiyatları da bu zamlardan nasibini aldı. Maalesef ki bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Yazımızın devamından Güncel Mıcır fiyatları, Mıcır fiyatı, Mıcır ne kadar? Mıcır kaç para, zamlı Mıcır fiyatları. Mıcır fiyat bilgisi, Mıcır fiyatları gibi sorularınızın yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat araştırmasını sağlayabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan  Güncel Mıcır Fiyatları listemizi paylaşalım.

Mıcır Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağaza, firmaya göre Mıcır Fiyatları farklılık gösterir.

1 M3 Kum veya Mıcır Kaç Tondur ? 1 metreküp malzemenin ağırlığı 1.5 ton – 1.7 ton arasındadır; ortalama olarak 1.6 ton kabul edilebilir. Kamyonlarımız yasal sınır olan 28 ton malzeme taşıyabilmektedir, 1 kamyon kum siparişi vermeniz durumunda 15 M3 kum satın almış olursunuz. Mıcır Taşı Fiyatları listesine ulaşıp görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mıcır Fiyatları

Son zamanlarda sıkça tercih edilen Mıcır, özellikle olumsuz ekonomi şartlarında daha fazla araştırmaya sahip olmuştur. Mıcır tercih eden tüketicilerin araştırması doğrultusunda bu yazımızı oluşturduk. Sizler için Mıcır Fiyatları listemiz güncel olarak hazırlanmıştır ve size doğru bilgili ulaştırmak istemektedir. Mıcır Fiyat bilgisine bu yazımızdan ulaşarak ucuz olarak yararlanabilmenizi ve tasarruf etmenizi amaçlamaktayız. Fiyat araştırması sağlayan sitemiz sizlere Güncel Fiyat Bilgilerini sunmayı amaçlamaktadır. Genel kategorimizde yer alan Mıcır Fiyatları gibi diğer fiyat listelerimizi de inceleyebilirsiniz.

1 ton mıcır fiyatı
1 ton mıcır fiyatı

Fiyat listemizi sürekli güncel tutmayı amaçlamaktayız. Lütfen eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiyi bizimle paylaşınız. Bu sayede yeni ve doğru bilgiye ulaşmış oluruz.

UYGUN FİYATTA MICIR ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ: 0532 410 6671

Mıcır Fiyatı Ankara Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,00 TL
Stabilize22.00 TL
Drenaj Çakılı22,00 TL
Mekanik23,00TL
Taş Tozu21,00 TL
İnce Kum21.50 TL
Duvar Taşı21,00 TL
Bahçe Toprağı
Ocak Taşı22,50 TL
Mıcır Fiyatı Silivri                       Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,00 TL
Stabilize22.00 TL
Drenaj Çakılı22,00 TL
Mekanik23,00TL
Taş Tozu21,00 TL
İnce Kum21.50 TL
Duvar Taşı21,00 TL
Bahçe Toprağı
Ocak Taşı22,50 TL
Halkalı,
Kayaşehir,
İkitelli
Küçükçekmece,
Başakşehir
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,50 TL
Stabilize25.00  TL
Drenaj Çakılı33,00 TL
Mekanik22,50 TL
Taş Tozu21,50 TL
İnce Kum25.00 TL
Duvar Taşı21.50  TL
Bahçe Toprağı
Ocak Taşı23,00 TL
Grovak(yerine Göre Bedelsiz)
Stabilize21,00 TL

UYGUN FİYATTA MICIR ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ: 0532 410 6671

Esenyurt, Avcılar
Bahçeşehir
Beylikdüzü,
Hadımköy
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır23,50 TL
Drenaj Çakılı32,00 TL
Mekanik23,50 TL
Taş Tozu23,50 TL
İnce Kum24.00 TL
Duvar Taşı23.50  TL
Bahçe Toprağı – 
Ocak Taşı22,00 TL
Stabilize25,00 TL
Grovak(yerine Göre Bedelsiz)
mıcır fiyatları :Bayrampaşa,
Gaziosmanpaşa
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır23,00 TL
Duvar Taşı23.00 TL
Drenaj Çakılı35,00 TL
Mekanik23,00 TL
Taş Tozu22,00 TL
İnce Kum27.50 TL
Stabilize23,50
Bahçe Toprağı –
Ocak Taşı(balans)22,00
Grovak (yerine Göre Bedelsiz)

UYGUN FİYATTA MICIR ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ: 0532 410 6671

Ankara Mıcır Fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Mıcır Fiyatları Ne Kadar Güncel?

Haftalık periyotlar ile Mıcır Fiyat listesi yenilenmektedir. Fiyat Listesi sizler için sürekli güncel tutularak doğru bilgiye ulaşmanız hedeflenmektedir.

Sizler için hazırlanan Mıcır Fiyat listesinde hatalı veya noksan gördüğünüz bir nokta varsa iletişim sayfamızdan veya aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Güncellenmesini, yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Mıcır gibi ürün veya hizmete para ödemeden önce ilgili incelemeler ve karşılaştırmaları sağlayarak en uygun, ucuz ve doğru olanı tercih etmenizi öneririz. Fiyat ve Performans altın kural olmalı ve para yönetimini sağlamak özellikle bu zor zamanlarda hepimizin amacı olmalı. Web sitemizi takip ederek istediğiniz her ürün veya hizmetin fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sağ üstte yer alan arama butonuna aradığınız şeyi örneğin ” Mıcır Fiyatı ” yazarak ilgili listeyi bulabilirsiniz. Aradığınız fiyat listesi sitemizde yer almıyorsa bize bildirerek çok kısa bir sürede sitemize eklenmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Mıcır Nedir?

Mıcır, çakıl ve kum, inşaat sektöründe agrega olarak da adlandırılan belirli tane sınıflarına ayrılmış, kırma ve doğal olmak üzere ikiye ayrılan, organik olmayan malzemelerdir. Bu malzeme beton, hafif beton üretiminde, yol dolgusu ve kaplamasında, inşaat sıvasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Yapı malzemesi olarak kum 0.063-2 mm tane boyutunda gevşek dokulu klastik bir sedimandır. Tane boyutu 0.063-0.25 mm arasında ince kum, 0.25-1 mm arasında orta dereceli kum 1-2 mm arasında ise kum deyimi kullanılmaktadır. Kum kuvars, feldspat taneleri, kayaç artıkları, mika ve glokoni gibi minerallerin bir karışımıdır. Tanelerin yüzey özellikleri, sertliği, kil ve silt fraksiyonlarının oranı, kumun özelliğini belirleyen önemli faktörlerdir. Bunun yanında, kalker (CaCO2) kökenli kayaçların kırılması ve sınıflandırılması ile elde edilen yapay kumlar (taş unu)da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökenleri, üretim şekilleri ve tane büyüklüklerine bağlı olarak, ülkeler ve bölgeler arasında önemli standart ayrılıkları ve isimlendirme farklılıkları mevcuttur.

Güncel Mıcır Fiyatları

Güncel olarak paylaştığımız Mıcır Fiyat listemizde,

Sizlere doğru ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Mıcır Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumlardan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili mağazalarından öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Daha erken güncellenmesini istediğiniz fiyatları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz ürün veya hizmete ait Fiyat listelerini de bizlere ulaştırabilirsiniz.

1 m3 mıcır kaç ton
1 m3 mıcır kaç ton

Mıcır Fiyatı listesini sizler için hazırladık ve paylaştık. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerinden haberdar olabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki Ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda Mıcır Fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün Fiyatını artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapmasını gerektiriyor. Fiyat karşılaştırması ve araştırması neticesinde tüketiciler Mıcır Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatı tercih etmektedir. Uygun Mıcır fiyatı? Güncel Mıcır fiyatı ve ucuz Mıcır Fiyat bilgisi gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyat araştırması yapmak cimrilik gibi algılanmamalı. Alacağınız bir ürünün veya hizmetin uygun fiyatlısı varsa neden fazla para veresiniz ki? Bununla beraber günümüzde internetinde hayatımızın her anına girmesiyle birlikte bu gibi durumlar daha doğal hale gelmektedir. Bağlantılı olarak firmalar yayınladıkları fiyatlar arasındaki uçurum farkları kapatmak zorunda kalacaklardır.

Mıcır Hakkında Sık Sorulan Sorular?
 • Mıcır Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet paylaştığımız Mıcır Fiyat Listesi günceldir ve haftalık olarak güncellenerek sizlere en güncel hali sunulmaktadır.

 • Mıcır Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Hazırladığımız fiyat listesini Mıcır hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar, firmalar veya çağrı merkezlerinden temin edilerek direk kurumdan öğrenilen bilgi paylaşılmaktadır. Zaman zaman kendimiz giderek, yerinde görerek de fiyat listelerine ulaşmaktayız.

Okumanızı Önerdiğimiz İçerik: Güncel Kilit Taşı Fiyatı

Mıcır gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bunu sağlayarak Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Mıcır Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Yazılarımızın hemen altında bulunan ilgili kategoriden benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Fiyat Karşılaştırması sağlayan fiyatınedir.net 2 yılı aşkındır sizlere hizmet vermektedir. Paylaşımlarımızla beraber kendimizi geliştirme sürecimiz devam etmektedir. Çok yakında kurumsal bir hizmet ve telefon uygulaması ile hayatımıza devam edeceğiz. Bu sayede siz değerli tüketicilerin fiyat araştırma ve karşılaştırma konusunda asistanlığı bizlerin sorumluluğunda olacak.

Mıcır Boyutları
 • 1 numara mıcır 5-12mm,
 • 2 numara mıcır 12-22mm,
 • 3 numara mıcır 22-32mm,
 • 4 numara mıcır 32-38mm boyutlarındadır.

Mıcır taşlarının yapısı çıkarıldığı bölgeye göre değiştiği için bu malzeme bazalt(kireç taşı) ve diğer kayaçların yapısında olabilmektedir. Mıcırda uygun cinsi seçmek için yapılması gereken iş ihtiyacı belirleyip,  maliyeti ve kabul kriterlerini oluşturmaktır. Örneğin iş yapılan bölgede bazalt bulunmadığında bazalt kullanılmak istenirse nakliye giderleri artacak ve ekstra bir maliyet ortaya çıkacaktır. Bu anlamda malzeme seçimi ve değerlendirmenin minimum sınırlar içerisinde yapılması veya ekstra maliyetlerin göz önüne alınması gerekmektedir.

Mıcır Çeşitleri
1-Çıkarıldıkları Yere Göre Mıcırlar

a) Dere mıcırları

Akarsu yatağında depolanan kum ve çakılları içerir. Bu tür yataklardan elde edilen mıcırlar; en çok rastlanan ve genellikle en çok arzu edilen kaynaklardır. Suyun akış gücü ile zayıf parçalar ortamdan uzaklaşırken daha güçlü ve sağlam parçalar yerinde kalır. Taşınma sırasında meydana gelen aşınmalar nedeniyle taneler iyi veya kötü yuvarlaklık gösterirler. Çakıl boyu, dere boyunca uzun alanlarda dereceli olarak azalır.

Derelerden çıkartılan karışık mıcırların yüzey nemleri kesinlikle hassas bir biçimde belirlenerek, beton üretimi için kullanılacak su miktarı ayarlanmalıdır. Ticari ürünler kum ve çakılın uygun karışımlarının elde edilebildiği yerlerle ilgilidir. Birçok derenin kullanılabilir kısımları, nüfus yoğunluğunun yakınında, yatay olarak uzanan alanlardır. Madencilik işlemleri genellikle basittir. Uygun mıcırın elde edimi için yıkama ve eleme yapılmaz. Sıkışa bilirlikleri (kompasiteleri) yüksek olduğundan beton dayanımına etkileri fazladır.

b) Deniz mıcırları

Bu tür mıcırlar genellikle ince taneli malzemelerdir. Deniz mıcırlarının kullanımında midye, istiridye kabukları gibi istenmeyen kavkıların varlığı nedeniyle sorunlarla karşılaşılabilir. Bu tür malzemeler kopma ve ayrışmalara neden olduğu için, beton dayammını düşüren malzemelerdir.

c) Teras mıcırları

Dik ve yüksek yamaçlardan kayan ve kopan kaya parçalarının, alt kısımlarda birikmeleri ile meydana gelen yamaç molozlandır.

d) Buzul mıcırları

Bu tür malzemeler kuzey paralel dereceleri ile yüksek rakımlarda bulunurlar. Gerçek ve nehir buzul çökelleri olmak üzere ikiye ayrılırlar. Gerçek buzul çökelleri çok fazla tek ömeldilik ( üniformluk ) gösterdiklerinden, beton üretimine elverişli değillerdir. Nehir buzulu çökellerinden ise, genellikle uygun malzemeler elde edilebilir.

Yüzey Dokularına Göre Mıcırlar

Beton üretiminde; mıcırlar ile çimento hamuru arasında büyük bir yapışma (aderans ) dayanımının bulunması, betonun mekanik dayanımının yüksek bir değer almasmı sağlar. Mıcır tanelerinin yüzey pürüzlülüğü, yapışma dayanımı konusunda önemli etkiye sahiptir. Pürüzlülüğün büyük olması yani köşeli tanelerin çoğunlukta bulunması durumunda, çimento hamuru ile mıcır taneleri arasındaki temas yüzeyi artar. Mıcır tanelerinin yüzeyindeki girinti ve çıkıntılar çimento hamuru ile dolar ve pürüzsüz yüzeyli mıcırlara göre daha iyi bağlanırlar. Kırmataşlann yapışma dayanımı doğal çakıllara göre daha iyidir .

Mıcırların yüzey dokularına göre sınıflandırması

Grup No -Yüzey Karakteri
1-Camsı
2-Düzgün
3-Taneli (Granüller)
4-Pürüzlü
5-Kristalli
6-Çok boşluklu

Mıcır fiyatları sürekli değişkenlik göstermektedir Mıcır fiyatı yazımızdan fiyat takibini yapabilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir