1. Anasayfa
 2. Petshop

Pug Fiyatları

Pug Fiyatları
Pug Fiyatları
0

Pug Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Pug fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde birçok ürün pandemi nedeniyle zamlandı. Petshoplar da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Pug Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Pug fiyat bilgisi yer almaktadır. Pug fiyatı 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak mağazalarından öğrenilmiştir.

pug köpek fiyatları
pug köpek fiyatları

Pug Fiyatları

 • Pug köpek fiyatı, 2022 yılında 3.750 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Pug köpek fiyatları ortalama 4500 TL’dir.

Petokulu.com sitesinde bu konuyla ilgili çok detaylı bir çalışma var, Pug cinsi köpek fiyatı, bakım ve özelliklerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz: https://petokulu.com/pug-cinsi-kopek-fiyatlari/

pug sahiplenme
pug sahiplenme

Pug fiyatı Ülkemizde rengine ve Irk özelliklerine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama sahiplenme fiyatları 3.750 TL ile 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. İnternet ortamında sahiplenme ücretleri bu ırkın normal sahiplenme değerinin altında ilanlar görebilirsiniz, verilen bu ilanların sahiplerini tam anlamı ile araştırmadan itibar edilmemesi gerekmektedir. Bu ırkın eşleşme ve doğum konularında yaşanan problemlerden dolayı fiyatları bazı diğer süs köpeği ırklarına göre yüksek seyredilmektedir.

Pug Köpek Özellikleri / Pug Fiyatları

Pug köpek ırkı özellikleri konusuna girmeden önce kısaca tarihçesine değinelim. Kökeni Çin olarak bilinen Pug köpek ırkı yaygın bir düşünceye göre MÖ 200-400 yıllarında Asya’da ortaya çıkmıştır. Kökeni konusunda hala çelişkili tartışmalar olan Pug köpek ırkı özellikleri arasında Çin hanedanları tarafından beslenmiş olmalarıda vardır.

Çin’de Lo-sze olarak bilinen Pug ırkı köpeklerin, kökeninin Asya olduğu görüşü, Pug benzeri köpeklerin kalıntılarının eski Tibet ve Japonya’da bulunması yanı sıra Çin’in ünlü “Foo Köpekleri” nin Pug ile benzerliği nedeniyle bu görüş oldukça güçlenmiştir. Bazı tarihçiler Pug ırkının Tibet Mastifi ile ilişkili olduğunu, bazı uzmanlar ise daha çok kısa tüylü Pekingese ile ilişkili olduğunu düşünmektedir. Bir teoriye göre ise küçük Bulldogların soyundan, başka bir inanışa göre ise Fransız Mastifi Dogue de Bordeaux soyundan gelmektedir.

Son yıllarda genel olarak kabul edilen görüş ise Pug ırkı köpeklerin Çin kökenli olduğu görüşüdür. Puglar, basık burunlu köpek ırkları olarak bilinen ve Çinliler tarafından yetiştirilen üç köpek ırkından biridir. Bu basık burunlu köpek ırkları; Chow chow – Çin Aslanı, Pekingese – Pekinez ve Pug ırkıdır. Ayrıca benzer olarak Shih tzu köpek ırkı da kısa burunlu olan ve Çin hanedanlarının sarayında yetiştirildiği bilinen ırklardan bir diğeridir.

Pug Köpek Fiyatları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Pug Köpek Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Pug fiyatı, köpeğin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Pug Köpek Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Pug köpek fiyatı, 2022 yılında 3.750 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Pug köpek fiyatları ortalama 4500 TL’dir.

Köpek Kulübesi Fiyatları – Maltese Terrier Fiyat – Pug Fiyatları – Hamster Fiyatları – British Shorthair Fiyatları – Muhabbet Kuşu Fiyatları – Kedi Oteli Fiyatları – Papağan Fiyatları – Kedi Aşıları FiyatlarıRöhnfried Gervit W Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir