1. Anasayfa
 2. Restoran ve Lokanta

MMY Tantuni Menü Fiyatları

MMY Tantuni Menü Fiyatları
MMY Tantuni Menü Fiyatları
1

MMY Tantuni Menü Fiyatları araştırması için sitemize geldiyseniz doğru yerdesiniz. Güncel fiyat bilgileri, fiyat listeleri paylaşımı yaparak sizlere hizmet verdiğimiz fiyat araştırma sitemizde bugün sizler için yine çok merak edilen MMY Tantuni Menü ile ilgili çalışma gerçekleştirdik. Araştırmalarımızı MMY Tantuni Menü Fiyatları, Güncel MMY Tantuni Menü Fiyatı üzerinde sağladık. Fiyat takibini yapmak istediğiniz MMY Tantuni Menü için güncel listeyi hazırlayıp sizlerle paylaşıyoruz. Sıkça tercih edilen MMY Tantuni Menü son zamanlarda fiyat araştırmasında ciddi artış göstermektedir. Kullanıcıların MMY Tantuni Menü Fiyatları araştırmasını daha rahat sağlayabilmesi adına bu yazımızda Güncel MMY Tantuni Menü Fiyatları bilgisini hazırladık. MMY Tantuni Menü fiyatı listesini oluştururken fiyat ve performans durumunu göz önüne alarak “en uyun ve kaliteli” durumunu baz aldık. MMY Tantuni Menü ile ilgili bu yazımızda ülkemizde en çok araştırılan konulardan biri olan MMY Tantuni Menü Fiyatları yer almaktadır. Son zamlardan da etkilenen MMY Tantuni Menü, fiyat artışlarıyla ister istemez takip etmemiz gereken noktadadır. MMY Tantuni Menü fiyatları araştırmasında ilgili kurumlardan en güncel fiyat bilgilerini alarak sizlere sunmaktayız.

MMY Tantuni Menü tercih eden kullanıcılar uygun fiyatlardan yararlanmak için fiyat araştırması yapmaktadır. Web sitemizde MMY Tantuni Menü Fiyatı araştırmasını sağlayarak sizlere yardımcı olmak istemektedir. Araştırmasını gerçekleştirdiğimiz ve sizlere sunduğumuz MMY Tantuni Menü Fiyat listesi Güncel ve Doğru olarak oluşturulmuştur. Sizler için hazırladığımız güncel MMY Tantuni Menü Fiyatları listemize geçmeden önce belirtmeliyiz ki;

Fiyatlarımız internet mecraları, ilgili kurumların destek hatları veya şubeleri gibi kanallardan araştırılarak yayınlanmaktadır. Doğru ve güncel MMY Tantuni Menü Fiyatları gibi çok merak edilen fiyatları sizler için derleyip toparlamaktayız. Hazırladığımız MMY Tantuni Menü Fiyatı sürek güncel tutulmaktadır. Bu yazımızda ki gibi yani MMY Tantuni Menü fiyatı gibi güncelliğini takip gerektiren yazılarımız Haftalık periyotlar halinde düzenlenerek güncel tutulmaktadır.

MMY Tantuni Menü

M.M.Y. Mevlüt Şimşek’in çocukları Muhammet, Mert ve Yağmur’un baş harflerinden geliyor.

Mevlüt Bey 1987’de Hakkâri’den Mersin’e gelmesiyle başlayan bir başarı öyküsünün kahramanı. Tantuniyi mesleki tecrübesi ve bilgisiyle bütünleştirerek 1998 yılında İstanbul’da MMY Tantuni adıyla marka haline getiriyor. Mevlüt Bey bulaşık yıkayarak başladığı sektörün her sahasında çalışarak mesleğinin tüm inceliklerini öğrendiğini ve öğrendiklerini şimdi MMY Tantuni markasıyla 6 şubesinde 60 kişilik personeline aktararak hizmet verdiğini dile getiriyor.

MMY Tantuni markasının asıl amacının insan sağlığını ön planda tutarak tantuniyi Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmak olarak açıklayan Mevlüt Bey, MMY’nin en önemli özelliğinin gelen müşterilerini kendi aile bireyleri gibikabullenmeleri olduğunu söylüyor. Her tarafın iyi ve kötü kebap dürümcü ve dönercilerle dolduğu bir şehirde tantuni değişiklik arayanlara iyi bir alternatif.

Tantuni, değişiklik arayanlara iyi bir alternatif.

MMY Tantuni Menü Fiyatları

MMY Tantuni Menü Fiyatları

ÇORBA
Çorba Çeşitleri 10 TL
TANTUNİ
Tantuni Ekmek Arası 18 TL
Tantuni Dürüm 18 TL
Yoğurtlu Tantuni 28 TL
KEBAP IZGARALAR
Ciğer Şiş 40 TL
Kuzu Şiş 40 TL
TATLI
Tatlı Çeşitleri 18 TL

Tantuni nedir?

Tantuni, Mersin’e has bir dürüm çeşididir.

Bugün tüketilen tantuni iki çeşit etle yapılır. Sadece et içeren dürüme biftek, hem et hem de kuyruk yağı içeren dürüme ise tantuni denir. Bu fark özellikler tantunicilerde öğün ısmarlarken önem kazanmaktadır. Ayrıca son dönemlerde yoğurtlu tantuni de tantuni dükkanlarında satışa sunulmaktadır.

Yapılışı ise normal tantuniyi lokma halinde dilimleyip üzerine isteğe göre süzme yahut normal yoğurt dökerek toz biberli kızarmış yağı ekleyip servis etmektir.

 

Tantuni nasıl yapılır?

Çok küçük kuşbaşı doğranmış et haşlanır. Sac kızdırılarak yağ ve toz biber eklenir. Önceden haşlanmış et bu yağda çevrilir. Pişirme sırasında saca arada bir su eklenir. Amaç, hem sacın sıcaklığını kontrol etmek, hem de tantuninin sarılacağı ekmeği yumuşatmak için buhar sağlamaktır.

Pişen et sumaklı ve maydanozlu soğan piyazı, domates ve çeşitli baharatlar ile ekmek arası ya da dürüm yapılır. Genelde kullanılan çeşitler somun, açık ekmek ve lavaştır. Limon ve acı biber turşusu ile servis edilir.

Tantuni ustadan ustaya çok değişiklik gösterir. Tantuniye eklenen baharatlar ve otlar, malzemenin dürüm ya da somun içindeki katmanlaması, buhar ve yağ oranı, pişme süresi, saca toz biber yanında katılan diğer malzemeler bu değişikliklerden sadece birkaçıdır.

 

Dönerci Celal Usta Menü Fiyatları

Memnun Bursa İskender Menü Fiyatları

Buraya tıklayarak MMY Tantuni web sitesine ulaşabilirsiniz.

 

 

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir