1. Anasayfa
 2. Araba

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları
Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları
1

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları, Tüvtürk Araç Muayene, Tüvtürk Muayene fiyatları, Tüvtürk fiyat, Tüvtürk ücret gibi merak edilen konuları gidermek amacıyla bu yazıyı sizler için hazırladık.

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları

Hangi Araçlar Ne Kadar Zamanda Muayene Edilir?

Araç muayene periyodları araçların yapısına göre farklılıklar gösterir. Resmi amaçla kullanılan veya bireysel otomobillerin 2 yılda bir kontrolden geçmesi gerekir. Bu tür araçların periyodik bakım için iki veya üç yaşını doldurmuş olması gerekir. Traktörler (lastik tekerli) ise iki üç yıl süre sonra, üç yılda bir muayeneden geçmelidir. Kamyon, otobüs veya taksi araçları ise yılda bir kontrol edilir. Bu tip araçlarda ve römorklarda bir yaşından sonra bakım zorunluluğu vardır. İki yılda bir muayene zorunluluğu olan diğer araçlar ise iki ve üç tekerlekli taşıtlardır.

Araç Muayene Fiyatları

TÜVTÜRK Araç Muayene Fiyatları Ne Kadardır?

 • Motorlu Bisiklet 189,98 TL
 • Motosiklet 189,98 TL
 • Römorklu Traktör 189,98 TL
 • Römorksuz Traktör 189,98 TL
 • Kamyon ve Çekici Araçlar 503, 86 TL
 • Otobüsler 503, 86 TL
 • Binek Otomobil 372, 88 TL
 • Minibüsler ve Kamyonetler 372, 88 TL
 • Özel Amaçlı Taşıtlar 372, 88 TL
 • Arazi Taşıtları 372, 88 TL
 • Özel Amaçlı Araçlar 372, 88 TL
Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları
Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları

TÜVTÜRK araç muayenesi nedir? Güncel TÜVTÜRK araç muayene fiyatları ne kadardır? Hangi araçlar için ne kadar süre ile muayene yapılması gerekir? Sürücülerimizin merak ettiği önemli soruların yanıtlarını bu yazımızda vermeye çalışıyoruz.

TÜVTÜRK Nedir?

TÜVTÜRK araç muayenesinde yetkili, uluslararası düzeyde teknik hizmet veren öncü kuruluşlardan biridir. TÜVTÜRK araç muayenesi konusunda birçok hizmeti kapsayan bir kuruluş olarak bilinmektedir.  Kuruluşun sunduğu muayene hizmetleri arasında, yola elverişlilik muayenesi, zorunlu muayene, periyodik araç muayenesitadilat sonrası muayene ve egzoz gazının emisyon ölçümü bulunmaktadır.

Tüvtürk Araç fiyat listesi
Tüvtürk Araç fiyat listesi

TÜVTÜRK dünya standartlarına uygun periyodik araç muayenesinde ülkemizde yetkili tek kuruluş olma özelliğine sahiptir. TS EN ISO 17020 standardına sahip kuruluş düzenli olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TÜRKAK tarafından denetlenmektedir. Ülkemizde araç muayenesi zorunlu olarak yapılması gerekilen bir uygulamadır. Muayeneler “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu” kapsamında periyodik olarak uygulanır. Trafikte sürücülerin güvenliğini arttırmanın yanında yapılan muayene işlemleri kullanılan araçların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Zorunlu araç muayenesi konusunda yetkili olan TÜVTÜRK kuruluşundan randevu olarak araç muayenenizi yaptırabilirsiniz. Periyodik araç bakımları aracınızın uygunluğunun kontrol edilmesi amacıyla yapılır. Trafiğe çıkmaya uygun olan araçlara kuruluş tarafından onay verilir. Kurallara uygun olmayan araçlar ise muayene istasyonlarından onay raporu alamamaktadır. TÜVTÜRK periyodik araç muayenesi sonrasında onay olamayan araçların bakım ve onarımı gerekli görülebilir. Bu işlemlerin ardından aracın ikinci bir muayeneden geçmesi gerekir.

TÜVTÜRK Araç Muayenesi Süreci Nasıl İşler?

Araç muayenesi kullandığınız motorlu veya motorsuz taşıtın teknik olarak elverişli olup olmadığına bakılarak yapılır. TÜVTÜRK muayene istasyonlarında konusunda uzman olan kişilerce aracınıza onay verilir. Periyodik araç muayenesi yaptırdığınız tarihe bakılarak size bir sonraki muayene tarihi verilir. Dileyen araç sahipleri belirtilen süre dolmadan muayene için kuruluşa başvuru yapabilir. Periyodik bakımda tek yetkili olan kuruluş muayene ücretini işlem sonrası sizden tahsil edecektir. Araç kontrolleriniz TÜVTÜRK randevu sistemi üzerinden randevunuzu alabilir, belirtilen süre içinde aracınızı ilgili istasyonlara teslim edebilirsiniz.

TÜVTÜRK Muayene Onayı Alamayan Araçlar İçin Süreç Nasıl İşler?

Kuruluşun yetkili istasyonlarında muayene edilen aracınız eğer belirli teknik özelliklere sahip değilse muayenenin yenilenmesi için ortalama 30 gün süre verilecektir. Belirtilen süre içinde tekrar incelemeye alınan araçlar için ücret talep edilmez. Ancak 30 gün süresini geçen araçlar için muayene ücreti yeniden talep edilir. Onay alamayan araçların daha önce muayene yapılan istasyona gitmesi zorunlu değildir. Bulunduğunuz şehirdeki diğer istasyonlara giderek tekrar muayene hakkınızı kullanabilirsiniz.

Araç muayene randevu

Fit Brokoli Nedir?

Ravencoin Nedir?

Reboa Nedir?

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir