Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Şahap Kavcıoğlu Kimdir, Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir, merkez bankası başkanı kimdir, şahap kavcıoğlu, Yeni merkez bankası başkanı, merkez bankasına kim atandı, Prof. Dr. Şahap Kimdir gibi sorularınızı yanıtlamak için araştırdık.

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

Merkez bankasında görevden alınan Naci ALBAĞ yerine 20.03.2022 tarihinde göreve atanan Şahap KAVCIOĞLU’nu yakından tanıyalım.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevinden alınarak, yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı. Peki, Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir? Uzmanlık alanları neler? Kariyerinde hangi görevlerde bulundu? 
Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir
Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu kimdir

PROF. DR. ŞAHAP KAVCIOĞLU KİMDİR?

Prof. Dr. Kavcıoğlu’nin hesabında biyografisi ile ilgili şu bilgiler yer alıyor: 1967 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Prof. Dr. Kavcıoğlu, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra İngiltere Hastings College’ta 1988-1990 yılları arasında İşletmecilik üzerine eğitim görmüştür. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış ve 2014 yılında Doçent, 2019 yılında Profesör unvanını almıştır.

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu
Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu

İş hayatına 1991 yılında Esbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev almıştır. Aynı bankada sırasıyla Perakende Bankacılık’tan, Esnaf-KOBİ Bankacılığı’ndan, Kredi Politikaları’ndan, İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 2015 yılı Kasım ayına kadar çalışmıştır. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem Bayburt Milletvekili olarak seçilmiştir. Bu görevi süresince TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

 

10 yıl süreyle Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı’nda Başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği üyesidir.

“Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi”, “Sektörlere Göre Finansal Tabloların Karşılaştırmalı Analizi”; “Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi” ve “Dünyada ve Türkiye’de Faizsiz Finansın Gelişimi” adlı yayımlanmış 4 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Şahap Kavcıoğlu
Şahap Kavcıoğlu

14 Ağustos 2018 – 12 Haziran 2020 yılları arasında Vakıf Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra Kredi Komitesi, Denetim Komitesi Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi’nde üyelik görevlerini yürüten Kavcıoğlu, Vakıf Bank iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi sayfasında köşe yazarlığına devam eden Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Şahap KAVCIOĞLU

Kimdir? kategorisine Buradan Bakabilirsiniz.

Oktay Kaynarca Kimdir

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?