1. Anasayfa
 2. Vergisiz Fiyatı

Togg’un Vergisiz Fiyatı ve Elektrikli Araç Vergileri

Togg’un Vergisiz Fiyatı ve Elektrikli Araç Vergileri
Togg'un Vergisiz Fiyatı
2

Türkiye’nin milli ve elektrikli otomobili Togg, otomobil tutkunları tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Ancak, Togg’un vergisiz fiyatı ve elektrikli araçlarda uygulanan vergi politikaları, potansiyel alıcıların dikkatini çeken konular arasında. İşte Togg’un vergisiz fiyatı ve elektrikli araçlardaki vergi durumu hakkında detaylar:

Togg’un Vergisiz Fiyatı Ne Kadar?

Togg, Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili olarak 2023 yılında satışa sunuldu. Togg’un vergisiz fiyatı, 700 bin TL’yi aşmadığı için yüzde 10 ÖTV dilimine girmektedir. Bu durum, Togg’un vergisiz fiyatının 953 bin TL olduğu anlamına gelmektedir. Vergisiz araba fiyatları, aracın motor gücü ve vergisiz fiyatı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Elektrikli Araç Vergi Politikaları
Elektrikli Araç Vergi Politikaları

Elektrikli Araç Vergi Politikaları

Elektrikli araçlar Türkiye’de vergi politikaları bakımından özel bir konumda bulunur. Motor gücü 160 kW’ı geçmeyen ve vergisiz fiyatı 1 milyon 250 bin TL’yi aşmayan elektrikli araçlar yüzde 10 ÖTV dilimine girmektedir. Bu araçlar için KDV oranı ise yüzde 18’dir. Motor gücü 160 kW’ı geçmeyen ve vergisiz fiyatı 1 milyon 250 bin TL ile 1 milyon 750 bin TL arasında olan elektrikli araçlar yüzde 25 ÖTV dilimine girmektedir. Bu araçlar için KDV oranı ise yüzde 18’dir. Motor gücü 160 kW’ı geçmeyen ve vergisiz fiyatı 1 milyon 750 bin TL’yi aşan elektrikli araçlar ise yüzde 40 ÖTV dilimine girmektedir. Bu araçlar için KDV oranı yine yüzde 18’dir.

Vergisiz Araba Fiyatları ve Elektrikli Araç Tercihi

Elektrikli araçlar vergi avantajları ile dikkat çekse de vergisiz araba fiyatları Türkiye’de genel olarak yüksektir. Bu durum, elektrikli araçların benzinli veya dizel araçlara göre daha pahalı olmasına neden olur. Ancak çevre dostu ve düşük işletme maliyetleri ile elektrikli araçlar, geleceğin otomobil tercihlerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Togg’un vergisiz fiyatı ve elektrikli araçların vergi politikaları, Türkiye’de otomobil tercihlerini etkileyen önemli faktörlerden biridir. Elektrikli araçlar, çevre bilincinin artması ve enerji verimliliği nedeniyle giderek daha fazla ilgi görmektedir.

İlgili Bağlantılar;
Samsung Resmi Web Sitesi: https://www.togg.com.tr/
TOGG Elektrikli Arabanın Kullandığı Elektrik Fiyatları
Togg Araba Fiyatları
Gürcistan Araba Fiyatları
Fiat Egea Fiyatları
Egea’nın Yurtdışı Fiyatları Yerli Otomobil Algımızı Değiştirecek

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 23 Eylül 2023

  Seçim bitti Togg bitti görmüyoruz artık ortalıkta

 2. Seçimden önce sokaklar togg kaynıyordu şimdi neredeler çok merak ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir