1. Anasayfa
 2. Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
0

Borç kapatma kredisi veren bankalar, mali sorunlarla boğuşan bireyler için önemli bir finansal çözüm sunmaktadır. Bu krediler, mevcut borçları tek bir çatı altında birleştirerek daha düşük faiz oranları ve ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Kredi kapatma kredisi veren bankalar arasında, özellikle borç transferi kredisi veren bankalar ve emekliye borç kapatma kredisi veren bankalar büyük ilgi görmektedir. Sicili bozuk olan bireyler için dahi borç kapatma kredisi seçenekleri mevcuttur.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

kredi kapatma kredisi veren bankalar
kredi kapatma kredisi veren bankalar

Güncel Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar;

 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • Akbank
 • Yapı Kredi
BankaKredi TürüFaiz OranıMin. VadeMax. Vade
Türkiye İş BankasıBorç Kapatma Kredisi2,05%1 ay24 ay
Garanti BBVABorç Kapatma Kredisi2,26%3 ay12 ay
AkbankBorç Transferi Kredisi2,43%1 ay12 ay
Yapı KrediBorç Transfer Kredisi2,64%1 ay12 ay
Kredi Kapatma Kredisi veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, borç transferi kredisi ile müşterilerin mevcut borçlarını farklı kredi kuruluşlarından tek bir bankaya taşımasını sağlar. Bu şekilde, farklı kredi kartı borçları veya diğer kredi türlerinden kaynaklanan yüksek faiz oranları ve farklı ödeme tarihleri gibi sorunlar ortadan kalkar. Borç transferi kredisi veren bankalar, daha düşük bir faiz oranı ve tek bir ödeme planı sunarak bireylerin finansal durumunu düzene sokmalarına yardımcı olur. Bu krediler, borçlarını tek bir yerde toplama fırsatı sunarak daha düzenli bir mali planlama yapma imkanı sağlar. Yukarıda paylaştığımız borç kapatma kredisi veren bankaların detayları, şartları yazımızın devamında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç Kapatma Kredisi Nedir
Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç kapatma kredisi, bir bireyin farklı kredi veya borç türlerinden kaynaklanan borçlarını tek bir kredi altında birleştirerek daha düşük faiz oranları ve ödeme kolaylığı sağlayan bir finansal üründür. Bu kredi türü, kişinin mevcut borçlarını ödemekte zorlandığı durumlarda, borç yükünü hafifletmek ve mali durumunu düzene sokmak için bir çözüm sunar. Borç kapatma kredisi, bireylere daha düşük faiz oranları ve daha uzun vadelerle yeni bir ödeme planı sunarak finansal rahatlama sağlamakta ve borçlarını daha kontrollü bir şekilde ödemelerini sağlamaktadır.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi
Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kredi borçlarını Türkiye İş Bankasına taşıyanlar, %2,05’ten başlayan faiz oranlı Borç Transferi Kredisi ile tüm bankalardaki borçları tek çatı altında toplayabilirler. Türkiye İş Bankasından Toplamda 50.000 TL borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar;

 • Nüfus aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu
 • SGK Hizmet Döküm Belgesi
 • SGK Prim Ödeme Belgesi

Faiz oranı müşteri özelinde uygulanan en düşük oran olup, müşteri ve kredi bilgilerine göre değişiklik gösterebilmektedir ve bilgi amaçlıdır. Bankanın faiz oranını değiştirme hakkı saklıdır.

Detaylar / Türkiye İş Bankası

Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi veren bankalardan bir diğeri de Garanti BBVA’dır. Toplamda 50.000 TL ye kadar aylık %2,26 Faiz oranıyla borç kapatma kredisi çekebilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar;

 • Nüfus aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu
 • SGK Hizmet Döküm Belgesi
 • SGK Prim Ödeme Belgesi
Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi
Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Borçlarınızı Akbank çatısı altında toplamayı düşünürseniz, Akbank borç kapatma kredisinden aylık %2,43’ten başlayan faiz oranlarıyla yararlanabilirsiniz. Akbank borç kapatma kredisi toplamda 50.000 TL ye kadar olup, 12 ay vade fırsatıyla can suyu olabilmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar;

 • Nüfus aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu
 • SGK Hizmet Döküm Belgesi
 • SGK Prim Ödeme Belgesi
Akbank Borç Kapatma Kredisi
Akbank Borç Kapatma Kredisi

Yapı Kredi Borç Transfer Kredisi

Yapı kredi bankası borç kapatma kredisinde %2,64 aylık faiz oranlarıyla başlayan hizmet sunmaktadır. Ayrıca Yapı kredi borç kapatma kredisinde toplam 60.000 TL ye kadar yararlanabiliyorsunuz. 12 ay vade fırsatı sunan Yapı Kredi, borç kapatma kredisini sizlere telefon bankacılığı üzerinden sunmaktadır.

Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi
Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi

Başvuru İçin Gerekli Evraklar;

 • Nüfus aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu
 • SGK Hizmet Döküm Belgesi
 • SGK Prim Ödeme Belgesi

Araştırmalarımız doğrultusunda “En uygun Borç Kapatma Kredisi” , “Borç Transfer Kredisi” veren bankaları sizler için sunduk. Kredi başvuruları yönlendirmesi için enuygun.com’u tercih ettik, anlaşmaları doğrultusunda bankalardan en uygun borç kapatma kredisi kendilerine sağlanmaktadır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hakkında S.S.S.

Devlet bankaları borç kapatma kredisi veriyor mu?

Kamu bankaları yani devlet bankalarından; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank borç kapatma kredisi vermeye devam ediyor.

Borç kapatma kredisi için kredi notu kaç olmalı?

Kredi notunun borç kapatma kredisine etkisi faiz oranlarında olmaktadır. İcralık olan müşterilere bile borç kapatmak kredisi verilmektedir.

Borç kapatma kredisi için ne gerekli?

Resmi olarak belgelendirilebilir düzenli bir geliriniz olması, bankalardaki bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamının borç kapatma kredisi alınacak bankaya devredilmesi, Talep edilen kredi vadesinin 24 ayı geçmemesi, Kredi ödemelerinde taksit tutarının aylık gelirinizin yarısını geçmemesi, Mevcut kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekmektedir.

Borç transferi nedir?

Borç kapatma kredisi, bir bireyin farklı kredi veya borç türlerinden kaynaklanan borçlarını tek bir kredi altında birleştirerek daha düşük faiz oranları ve ödeme kolaylığı sağlayan bir finansal üründür.

Borç transferi kredisi nasıl alınır?

İlgili bankaların çağrı merkezleri, internet siteleri veya mobil uygulamalarından borç kapatma kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Borcunu, Kredi ile Kapatmak Doğru mu?

Kredi borcunu kredi ile kapatmak doğru bir finansal strateji olabilir, ancak bu durum kişinin mali durumuna, kredi koşullarına ve faiz oranlarına bağlıdır. İşte bazı faktörler:

 • Faiz Oranları: Eğer mevcut kredi borcunun faiz oranı, kredi ile kapatma seçeneğinde sunulan faiz oranından daha yüksekse, yeni bir kredi alarak daha düşük faizli bir seçenek kullanmak mantıklı olabilir. Daha düşük faiz oranı, toplam geri ödeme miktarını azaltabilir ve daha hızlı bir şekilde borçları kapatmanıza yardımcı olabilir.
 • Ödeme Kolaylığı: Farklı kredilerden kaynaklanan ödemeleri takip etmek ve yönetmek zor olabilir. Bir borç kapatma kredisi alarak, tüm borçlarınızı tek bir kredi altında birleştirerek ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Tek bir ödeme planıyla daha organize bir şekilde borçlarınızı yönetebilirsiniz.
 • Toplam Geri Ödeme Miktarı: Borç kapatma kredisiyle birlikte, kredi süresi ve faiz oranı gibi faktörlerin yanı sıra, toplam geri ödeme miktarını da dikkate almanız önemlidir. Bazı durumlarda, kredi ile kapatma işlemi daha uzun bir süreye yayıldığı için toplamda daha fazla geri ödeme yapmanız gerekebilir. Bu yüzden, toplam geri ödeme miktarını değerlendirmek önemlidir.

Kredi borcunu kredi ile kapatmak doğru bir adım olabilir, ancak bu kararı verirken faiz oranları, ödeme kolaylığı ve toplam geri ödeme miktarı gibi faktörleri dikkate almanız önemlidir. En iyi seçeneği belirlemek için farklı bankaların tekliflerini karşılaştırarak ve mali durumunuzu değerlendirerek doğru bir karar verebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

Yıllara Göre Asgari Ücret

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Nedir?

TÜFE Nedir?

Cari Denge Nedir?

Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYİH) Nedir?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir