1. Anasayfa
 2. Genel

Deniz Patlıcanı Fiyatları

Deniz Patlıcanı Fiyatları
Deniz Patlıcanı Fiyatları
0

Deniz patlıcanı, Ege Denizi’nde yetişen bir deniz canlısıdır. Deniz hıyarı olarak da bilinen bu canlı, yüksek besin değeri ve faydaları nedeniyle özellikle Uzak Doğu’da çok popülerdir. Deniz patlıcanının faydaları arasında; bağışıklık sistemini güçlendirme, cilt sağlığını koruma, sindirim sistemini düzenleme ve kansere karşı koruma sayılabilir.

Deniz Patlıcanı Kilosu
Deniz Patlıcanı Kilosu

Deniz Patlıcanı Fiyatları

Deniz patlıcanı fiyatları, yüksek talep ve arzın az olması nedeniyle oldukça yüksektir. 2023 yılı itibarıyla deniz patlıcanının kilosu yaklaşık 150 dolar civarındadır. Bu da Türk Lirası cinsinden yaklaşık 4500-5500 TL‘ye denk gelmektedir.

Deniz PatlıcanıFiyatları
Deniz Patlıcanı Fiyatı150 Dolar170 Dolar
Deniz Patlıcanı Fiyatları

Deniz patlıcanı, Türkiye’de avlanması yasak olan bir canlıdır. Bu nedenle, deniz patlıcanı genellikle kaçak yollarla avlanmakta ve yurt dışına ihraç edilmektedir.

Deniz patlıcanı, şeffaf deniz hıyarı olarak da bilinen bir türdür. Bu tür, diğer deniz patlıcanlarının aksine şeffaf bir gövdeye sahiptir. Şeffaf deniz hıyarı, genellikle Çin ve Japonya’da tüketilir.

Deniz Patlicanı
Deniz Patlicanı

Deniz Patlıcanı Fiyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Deniz Patlıcanı için araştırma yaparak en uygun fiyattan yararlanmayı istemektesiniz. Uygun ve ucuz Deniz Patlıcanı Fiyatları hakkında araştırmanıza bizde katkı sağlamak için güncel Deniz Patlıcanı Fiyat listesini paylaştık. Yorumlar kısmından eksik veya hatalı gördüğünüz kısımları bize bildirebilirsiniz. Deniz Patlıcanı Fiyatları hakkında merak edilen, sıkça sorulan soruları sizler için derledik inceleyebilirsiniz. Güncel ve detaylı fiyat listelerine sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz

Fiyatinedir.net Deniz Patlıcanı Fiyatları bilgisini sizler için araştırdı ve yayınladı. Bu yazımızı takibe alarak güncel Deniz Patlıcanı Fiyatı nedir bunu öğrenebilirsiniz. Unutmayın sitemiz üzerinde diğer konulara bakarak güncel fiyatları sürekli takip edebilirsiniz.

DENİZ PATLICANI FİYATI GİBİ MERAK EDİLEN BİR DİĞER FİYAT LİSTESİDE: Deniz Tarağı Fiyatları LİSTESİDİR. DİLERSENİZ BU YAZIMIZIDA İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Deniz Patlıcanı Nedir?

Deniz patlıcanı, derisidikenlilerin Holothuroidea sınıfından omurgasızlara verilen genel ad. Vücutları, ağızla anüsten geçen eksen yolunda uzamış olup, sosis veya hıyara benzer. Ağız ve anüs karşılıklı iki uca yerleşmiştir.

Deniz patlıcanları, dünyanın her okyanusunda, kıyılara yakın sığ sularda ve derin denizlerde yaşar. Çeşitli şekil ve boyutlarda olabilirler. Bazı deniz patlıcanlarının uzunluğu birkaç santimetre iken, bazıları 1 metreye kadar büyüyebilir.

Deniz patlıcanlarının beslenme şekli, türlerine göre farklılık gösterir. Bazı deniz patlıcanları, deniz yosunu ve diğer bitkilerle beslenirken, bazıları küçük omurgasızlarla beslenir.

Deniz patlıcanları, deniz ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Denizdeki besin döngüsünde önemli bir rol oynarlar ve denizin temizlenmesine yardımcı olurlar.

Deniz patlıcanları, özellikle Uzak Doğu’da çok popüler bir gıdadır. Çin, Japonya ve Kore’de deniz patlıcanı ile çeşitli yemekler yapılır. Deniz patlıcanının yüksek besin değeri ve faydaları nedeniyle, son yıllarda dünya çapında popülaritesi artmaktadır.

Deniz patlıcanının faydaları

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Cilt sağlığını korur.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Kan basıncını düşürür.
 • Kalp sağlığını korur.
 • Kanser riskini azaltır.

Deniz patlıcanı, Türkiye’de avlanması yasaktır. Bu nedenle, deniz patlıcanı genellikle kaçak yollarla avlanmakta ve yurt dışına ihraç edilmektedir.

Deniz patlıcanı nasıl yenir?

Deniz patlıcanı, genellikle çiğ olarak veya pişirilerek tüketilebilir. Çiğ olarak tüketildiğinde, önceden iyice yıkanmalıdır. Pişirildiğinde, genellikle haşlama veya buğulama yöntemi kullanılır.

Deniz patlıcanı Türkiye’de yasak mı?

Evet, deniz patlıcanı Türkiye’de avlanması yasaktır. Bu nedenle, deniz patlıcanı genellikle kaçak yollarla avlanmakta ve yurt dışına ihraç edilmektedir.

Deniz Patlıcanı Fiyatları kaç lira?

Deniz Patlıcanı fiyatları güncel zamlarla beraber Fiyatı 150 Dolar’dır. Güncel Deniz Patlıcanı Fiyatı 150 Dolar’dır. Bu fiyat yazı tarihindeki son zamlarla yükselen fiyattır. Sürekli gelen zamlar Deniz Patlıcanı Fiyatını da etkilemektedir. Bundan dolayı sitemiz Deniz Patlıcanı fiyat listesini haftalık ve aylık periyotlar halinde güncellemektedir. Sizde yorumlar kısmından bize bilgi vererek Deniz Patlıcanı fiyat bilgisinin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Deniz Patlıcanı fiyatı gibi güncel fiyat listesine sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz fiyat listesini iletişim bilgilerimizden bize iletebilirsiniz.

Deniz Patlıcanı Fiyatları

Deniz Patlıcanı Fiyatları Zamlanacak mı?

Deniz Patlıcanı fiyatları hatta diğer ürün ve hizmetlerin hepsi maalesef döviz ve yakıt fiyatlarına orantılı olarak zamlanmaktadır. Bu neticede dövizdeki hareket veya yakıttaki, benzindeki zamlanma direk Deniz Patlıcanı Fiyatı listesine yansıyacaktır. Bununla beraber Deniz Patlıcanı Fiyat listesi de zamlanacaktır. Bizler normalde haftalık veya aylık olarak konuları güncelliyoruz. Fakat döviz ve yakıt zamlanması gibi etkileyen hızlı durumda fiyat listemiz 1-2 gün eski kalabiliyor. Anlık zamlarda bizlere yorumlar kısmından bildirim de bulunarak fiyatın güncellenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

DENİZ PATLICANI FİYATI GİBİ MERAK EDİLEN BİR DİĞER FİYAT LİSTESİDE: Uskumru Fiyatları LİSTESİDİR. DİLERSENİZ BU YAZIMIZIDA İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Deniz Patlıcanı Fiyatı doğru mu?

Deniz Patlıcanı fiyat bilgisi doğru ve günceldir. Fiyat listelerini oluştururken özellikle mağazalardan, firma iletişim bilgilerinden ve internet mecralarındaki fiyat listeleri, kullanıcı yorumlarından yola çıkarak Fiyat tablosu oluşturuyoruz. Bu neticede fiyat listesini haftalık periyotlar ile güncelliyoruz. Doğal olarak sizlere güncel fiyat listesini ulaştırmış oluyoruz.

Deniz Patlıcanı fiyat bilgileri zamlarda güncellenerek sizlere ne güncel haliyle sunulmaktadır. Fiyatı nedir, fiyat araştırma platformunda bulunan bütün konularımız haftalık veya aylık periyotlar ile güncellenmektedir. Sizlerde sitemizi takip ederek güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulamadığınız bir fiyat listesi olursa iletişim bilgilerimizden bize bildirim açabilirsiniz. Ortalama 1-2 iş günü içerisinde fiyat listesi eklenir veya güncellenir. Deniz Patlıcanı Fiyatı gibi GENEL FİYATLAR kategorimizde yer alan diğer konulara da ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz.

Deniz Patlıcanı Fiyatı Hakkında

Sizlere hazırladığımız Deniz Patlıcanı Fiyatı hakkında genel bilgilerde vermiş olduk. Sitemizde güncel fiyat bilgileri yer alır. Sitemizi takip ederek marketlerden tutun ürünlere kadar her alanda fiyat bilgilerini araştırabilir bilgi sahibi olabiliriniz.

Özellikle son dönemlerdeki piyasa hareketliliği Deniz Patlıcanı fiyat listesi gibi fiyat listelerini sürekli araştırma ihtiyacı sunmaktadır. Sizde sitemizden güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Peki Deniz Patlıcanı Fiyatı bilgisine nasıl mı ulaştık?

Mağazalardan, çağrı merkezlerinden ve internet kanallarından araştırma yaparak güncel ve doğru Deniz Patlıcanı Fiyatı listesini hazırladık.

 • Paylaştığınız Deniz Patlıcanı Fiyat bilgisi ne kadar güncel?

Deniz Patlıcanı Fiyat bilgisi gibi sitemizde yer alan bütün Fiyatların listesi haftalık veya aylık periyotlar ile güncellenerek sizlere güncel olarak sunulmaktadır.

Fiyatinedir.net Bilgilendirme Metni

Fiyatinedir.net web sitesi sizlere güncel fiyat bilgisi sağlamak üzere kılavuz görevi gören bir platformdur. Bu noktada Deniz Patlıcanı fiyatı gibi diğer tüm konularımızda yer alan fiyat bilgileri sadece kılavuz olması için yayınlanmaktadır.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir