1. Anasayfa
 2. Maaş

Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2022

Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2022
Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2022
0

Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2022? merak edenler için araştırma yaptık. Sizlere Zamlı Öğretmen Maaşları, 2022 yılı Öğretmen Maaşları ne kadar bilgisini hazırladık. Bu yazımızda en düşük Öğretmen maaşı ne kadar bilgisine de ulaşabilirsiniz.

2022 yılında Öğretmen maaşları merak edilenlerden olmuştur. Fiyatinedir.net olarak 2022 Öğretmen maaşları ne kadar araştırmasını yaparak bu listeyi sizler için hazırladık.

öğretmen maaşları
öğretmen maaşları

Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2022

Son yıllardaki dalgalanmalı enflasyon vatandaşları tedirgin bir hale getirmiştir. Bu nedenle birçok kişi 2022 Öğretmen maaşı konusunda araştırma yapmaktadır. Öğretmen maaşlarına yapılan son zamlardan sonra bir nebzede olsa Öğretmenleri rahatlatmıştır. Ayrıca ilerleyen zamanlarda Öğretmen Maaşlarına iyileştirmeler yapılacağı da konuşulmaktadır. Maalesef işlem yapılması da gerekmektedir.

Hem döviz hareketliliğinden oluşan hayat pahalılığı hem de enflasyon dalgalanması yüzünden Öğretmen maaşları da eriyip gidiyor. Hayat pahalılığı Öğretmen Maaşlarının yetersizliğine sebep oluyor. Lafı daha fazla uzatmadan Öğretmen Maaşları ne kadar 2022 listesini paylaşalım;

Artışla beraber memur maaşlarına yapılacak olan zam yüzde 30,5’e yükseldi.

 1. Kademe Öğretmen Maaşları

Öğretmenlerin maaşları branşlarına, çalışma yıllarına ve yükseldikleri derecelere göre farklılık göstermektedir.

25 yılın üzerinde çalışmaya sahip olan 4. Derece olmayı başarmış olan öğretmenlerin maaşlarının 8021 TL olacağı 3. kademe ama 25 yıldan az çalışmış olanların ise 6,157 TL alacağı söylenmektedir. 2. Kademe 25 yıldan az çalışmış öğretmenlerin maaşlarının ise 7989 yükselecektir. 2. Derece öğretmen maaşlarının ise 7979 TL olacaktır.

 1. Kademe Öğretmen Maaşları

İkinci kademeye erişmiş öğretmenlerin derecelerine göre 2022 de alacakları maaşlara bakacak olursak; 21 yıl çalışmış üçüncü derece bir öğretmen 7870 TL, 20 yıl çalışmış ikinci derece bir öğretmen 7860TL, 19 yıl çalışmış 7857 TL alacaktır. 19 yıl çalışmış olan birinci derece bir öğretmen 7857 TL, üçüncü derece 21 çalışmış bir öğretmen ise 7824 TL alacaktır.

 1. Kademe Öğretmen Maaşları

Üçüncü kademeye erişmiş öğretmenlerin derecelerine göre 2022 de alacakları maaşlar;19 yıl çalışmış üçüncü derece bir öğretmen 7662 TL, 18 yıl çalışmış ikinci derece bir öğretmen 7642 TL, 17 yıl çalışmış birinci derece öğretmen 7622 TL alacaktır.

 1. Kademe Öğretmen Maaşları

Üçüncü kademeye erişmiş öğretmenlerin derecelerine göre 2022 de alacakları maaşlar; 19 yıl çalışmış üçüncü derece bir öğretmen 7662 TL, 18 yıl çalışmış ikinci derece bir öğretmen 7642 TL, 17 yıl çalışmış birinci derece öğretmen 7622 TL alacaktır.

Paylaştığımız liste son zamlardan sonraki Öğretmen maaşı listesidir. Eksik, güncel olmayan veya hatalı bir maaş listesiyle karşılaşırsanız yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

öğretmen maaşı
öğretmen maaşı

Ayrıca; Banka Personel Maaşları Listesine de Bakabilirsiniz

Öğretmen Maaşları sizce yeterli mi? bu konuda ki görüşlerinizi yorumlar kısmından ileterek bize bilgi verirseniz çok seviniriz. Diğer mesleklerin maaş bilgilerine bakmak isterseniz Maaşlar kategorimizden ulaşabilirsiniz. Yeni yılda Öğretmen maaşı ne kadar olur? tahminlerinizi de bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Fiyatinedir.net sitesini takip ederek Öğretmen Maaşları Ne kadar bilgisi gibi bütün maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Üstelik sürekli olarak güncel maaş bilgileri sunmaya çalışmaktayız. Güncel Öğretmen maaşı bilgisine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizler için zamlı Öğretmen maaşı bilgisine bu yazımızda yer verdik.

2023 Öğretmen Maaşları

Yukarıda paylaştığımız Öğretmen Maaşı güncel ve zamlı maaştır. Hatalı veya eksik gördüğünüz bir nokta olursa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz maaş bilgisini de bizimle paylaşıp sitemize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca; Tarım Bağkuru Emekli Maaşları Listesine de Bakabilirsiniz

Öğretmen Maaşları Hakkında

Paylaştığımız Öğretmen maaşı 2022 yılına aittir. Yeni yılda farklı maaş skalaları olduğu sürece bu kategorimizden sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Sitemizi takibe alarak güncel maaş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer kategorilerimizden ülkemizdeki güncel fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Öğretmen maaşı 2022 listesini araştırıp sizler için hazırladık ve yayınladık.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir