Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler

Prefabrik evler günümüzde gerek iç ve dış mimarisi ile gerekse doğal afetlere karşı olan dayanıklılığı ile oldukça popüler hale gelmiştir. Öyle ki dışarıdan bakıldığında klasik usulde üretilen evler ile hiç bir farkı yoktur. Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgileri sizler için derledik.

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler

Son yıllarda yaşanan kur dalgalanmaları ve değişen piyasa koşulları sebebiyle inşaat sektöründe bolca kullanılan malzemelerin fiyatları oldukça artış göstermiştir. Fakat bu artışlara rağmen prefabrik ev fiyatları oldukça uygun kalmıştır. Sizde hemen prefabrik ev fiyatları ile ilgili hemen tıklayıp bilgin alın. Uygun kalmasının sebebi ise gelişen inşaat teknolojilerini gösterebiliriz. Klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları da yükselince bu evler, ulaşılmaz bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca bir ev sahibi olmak isteyen insanlar da bir alternatif aramışlardır. En iyi alternatif olarak karşılarına prefabrik evler çıkmıştır.

prefabrik ev
prefabrik ev

Prefabrik ev tercih eden insanlar pek çok açıdan avantaj kazanabilirler. Özellikle prefabrik ev fiyatları sayesinde pek çok maliyetinizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu avantajlardan en büyüğü arsa özgürlüğünüzdür. Prefabrik evlerin taşınabilmesi özelliği sayesinde yarın öbür gün arsanızı satıp evinizi farklı bir yere de taşıyabilirsiniz. 

Prefabrik Ev Avantajları

Bir başka fiyat avantajı ise fiyata dahil olan pek çok malzemedir. Bu malzemeler duş teknesi, lavabo ve bataryalardır. Bu malzemeler sayesinde malzeme için ayırdığınız bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra tasarruf sağlayabileceğiniz pek çok avantaj bulunmaktadır. İşte o avantajlar;

 

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları (duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması 
  • Konut dış ve iç kapıları ve montajı
  • Konut pencereleri ve montajı (çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajı
  • Konut dış ve iç boya işlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde müşteriye verilmesi

Bunlara ek olarak bütün prefabrik ev modellerimizin hepsinde izolasyon çalışmaları tam olarak yapılmıştır. Tüm prefabrik evlerimizin üretimini yaparken iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında (16 kg/m3) yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak konteyner yapılarımızda da bu izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Sizde detaylı bilgi almak isterseniz konteyner ev için tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunlara ek olarak prefabrik evlerde isteğe göre opsiyonel olarak iç ve dış duvarlarımızda 80 mm kalınlığında taş yünü kullanılabilir. Ayrıca tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmıştır. Bu malzeme tavanda ısı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır.

prefabrik ev modelleri
prefabrik ev modelleri

Prefabrik evlerin tüm mimarisinde bu izolasyon çalışmalarını destekleyen materyaller kullanılmıştır. Bunlardan birisi de PVC pencerelerdir. Bunlara ek olarak tüm bu izolasyon çalışmaları ve benzer işlemler prefabrik ofisler için de uygulanmaktadır. Bu ofisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz prefabrik ofis hakkında uzman kadromuzdan tıklayıp bilgi alın. PVC pencerelere geri dönecek olursak, bu pencereler üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmaz ve üzerinden tahliye eder. Kullanılan bir başka yalıtkan malzeme ise çatıda kullanılan galvanizdir. Galvanizde tıpkı PVC pencereler gibi üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmadan üzerinden kaydırmak usulü ile tahliye eder. 

Prefabrik Ev Fiyatları

Tüm bu izolasyon çalışmaları sonucunda hayalinizdeki prefabrik eve yerleştikten sonra ısınma maliyetlerinizi minimize eder. Gerek fiyat bakımından gerekse mimari açıdan pek çok avantajı bulunan bu evlerin fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir;

Cinsi Boyutu (m2) Fiyat Birim Fiyatı
Prefabrik ev fiyatları 40 m2 Türk Lirası 93.200
Prefabrik ev fiyatları 49 m2 Türk Lirası 113.500
Prefabrik ev fiyatları 52 m2 Türk Lirası 127.700
Prefabrik ev fiyatları 62 m2 Türk Lirası 136.800
Prefabrik ev fiyatları 68 m2 Türk Lirası 154.400
Prefabrik ev fiyatları 72 m2 Türk Lirası 161.200
Prefabrik ev fiyatları 74 m2 Türk Lirası 165.300
Prefabrik ev fiyatları 80 m2 Türk Lirası 170.000
Prefabrik ev fiyatları 81 m2 Türk Lirası 178.100
Prefabrik ev fiyatları 85 m2 Türk Lirası 181.300
Prefabrik ev fiyatları 92 m2 Türk Lirası 201.500
Prefabrik ev fiyatları 96 m2 Türk Lirası 205.900
Prefabrik ev fiyatları 98 m2 Türk Lirası 218.400
Prefabrik Villa fiyatları 114 m2 Türk Lirası 231.700
Prefabrik Villa fiyatları 123 m2 Türk Lirası 259.500
Prefabrik Villa fiyatları 126 m2 Türk Lirası 257.300
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları 90 m2 Türk Lirası 243.800
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları 100 m2 Türk Lirası 254.600
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları 114 m2 Türk Lirası 298.400

 

Dikkatinizi Çekebilir; Prefabrik Havuz Fiyatları

Havuz Klor FiyatlarıPrefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli BilgilerÇim Tohumu FiyatlarıPimapen Balkon Kapı FiyatlarıFayans Usta Fiyatları

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?