1. Anasayfa
 2. Genel

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler
Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler
0

Prefabrik evler günümüzde gerek iç ve dış mimarisi ile gerekse doğal afetlere karşı olan dayanıklılığı ile oldukça popüler hale gelmiştir. Öyle ki dışarıdan bakıldığında klasik usulde üretilen evler ile hiç bir farkı yoktur. Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgileri sizler için derledik.

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli Bilgiler

Son yıllarda yaşanan kur dalgalanmaları ve değişen piyasa koşulları sebebiyle inşaat sektöründe bolca kullanılan malzemelerin fiyatları oldukça artış göstermiştir. Fakat bu artışlara rağmen prefabrik ev fiyatları oldukça uygun kalmıştır. Sizde hemen prefabrik ev fiyatları ile ilgili hemen tıklayıp bilgin alın. Uygun kalmasının sebebi ise gelişen inşaat teknolojilerini gösterebiliriz. Klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları da yükselince bu evler, ulaşılmaz bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca bir ev sahibi olmak isteyen insanlar da bir alternatif aramışlardır. En iyi alternatif olarak karşılarına prefabrik evler çıkmıştır.

prefabrik ev
prefabrik ev

Prefabrik ev tercih eden insanlar pek çok açıdan avantaj kazanabilirler. Özellikle prefabrik ev fiyatları sayesinde pek çok maliyetinizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu avantajlardan en büyüğü arsa özgürlüğünüzdür. Prefabrik evlerin taşınabilmesi özelliği sayesinde yarın öbür gün arsanızı satıp evinizi farklı bir yere de taşıyabilirsiniz. 

Prefabrik Ev Avantajları

Bir başka fiyat avantajı ise fiyata dahil olan pek çok malzemedir. Bu malzemeler duş teknesi, lavabo ve bataryalardır. Bu malzemeler sayesinde malzeme için ayırdığınız bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra tasarruf sağlayabileceğiniz pek çok avantaj bulunmaktadır. İşte o avantajlar;

 

 • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 • Prefabrik bina elemanları (duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması 
 • Konut dış ve iç kapıları ve montajı
 • Konut pencereleri ve montajı (çift cam PVC)
 • Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi
 • Elektrik armatürlerinin montajı
 • Konut dış ve iç boya işlerinin uygulanması
 • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde müşteriye verilmesi

Bunlara ek olarak bütün prefabrik ev modellerimizin hepsinde izolasyon çalışmaları tam olarak yapılmıştır. Tüm prefabrik evlerimizin üretimini yaparken iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında (16 kg/m3) yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak konteyner yapılarımızda da bu izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Sizde detaylı bilgi almak isterseniz konteyner ev için tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunlara ek olarak prefabrik evlerde isteğe göre opsiyonel olarak iç ve dış duvarlarımızda 80 mm kalınlığında taş yünü kullanılabilir. Ayrıca tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmıştır. Bu malzeme tavanda ısı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır.

prefabrik ev modelleri
prefabrik ev modelleri

Prefabrik evlerin tüm mimarisinde bu izolasyon çalışmalarını destekleyen materyaller kullanılmıştır. Bunlardan birisi de PVC pencerelerdir. Bunlara ek olarak tüm bu izolasyon çalışmaları ve benzer işlemler prefabrik ofisler için de uygulanmaktadır. Bu ofisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz prefabrik ofis hakkında uzman kadromuzdan tıklayıp bilgi alın. PVC pencerelere geri dönecek olursak, bu pencereler üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmaz ve üzerinden tahliye eder. Kullanılan bir başka yalıtkan malzeme ise çatıda kullanılan galvanizdir. Galvanizde tıpkı PVC pencereler gibi üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmadan üzerinden kaydırmak usulü ile tahliye eder. 

Prefabrik Ev Fiyatları

Tüm bu izolasyon çalışmaları sonucunda hayalinizdeki prefabrik eve yerleştikten sonra ısınma maliyetlerinizi minimize eder. Gerek fiyat bakımından gerekse mimari açıdan pek çok avantajı bulunan bu evlerin fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir;

CinsiBoyutu (m2)Fiyat BirimFiyatı
Prefabrik ev fiyatları40 m2Türk Lirası93.200
Prefabrik ev fiyatları49 m2Türk Lirası113.500
Prefabrik ev fiyatları52 m2Türk Lirası127.700
Prefabrik ev fiyatları62 m2Türk Lirası136.800
Prefabrik ev fiyatları68 m2Türk Lirası154.400
Prefabrik ev fiyatları72 m2Türk Lirası161.200
Prefabrik ev fiyatları74 m2Türk Lirası165.300
Prefabrik ev fiyatları80 m2Türk Lirası170.000
Prefabrik ev fiyatları81 m2Türk Lirası178.100
Prefabrik ev fiyatları85 m2Türk Lirası181.300
Prefabrik ev fiyatları92 m2Türk Lirası201.500
Prefabrik ev fiyatları96 m2Türk Lirası205.900
Prefabrik ev fiyatları98 m2Türk Lirası218.400
Prefabrik Villa fiyatları114 m2Türk Lirası231.700
Prefabrik Villa fiyatları123 m2Türk Lirası259.500
Prefabrik Villa fiyatları126 m2Türk Lirası257.300
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları90 m2Türk Lirası243.800
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları100 m2Türk Lirası254.600
İki Katlı Prefabrik Ev fiyatları114 m2Türk Lirası298.400

 

Dikkatinizi Çekebilir; Prefabrik Havuz Fiyatları

Havuz Klor FiyatlarıPrefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Önemli BilgilerÇim Tohumu FiyatlarıPimapen Balkon Kapı FiyatlarıFayans Usta Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir