1. Anasayfa
 2. Bilgilendirme

2023 Güncel Tercüme Fiyatları – Okeanos Tercüme

2023 Güncel Tercüme Fiyatları – Okeanos Tercüme
2023 Güncel Tercüme Fiyatları – Okeanos Tercüme
0

Tercüme faaliyetlerinde hizmet sunan pek çok kuruluşun belirlediği kriterler farklı olabilir. Serbest piyasa ekonomisi adı verilen bu sistematikte firmaların belirledikleri fiyatlar genellikle kelime sayısı üzerinden belirlenir. İşgücü göz önüne alınarak daha çok kurumsal, yeminli ve apostil onaylı olarak talep edilen çevirilerde istenen fiyat farklılaşabilir. Kalite, deneyim ve uzun yıllar bu sektörde var olmak uzmanlık seviyesi de fiyat farklılığını beraberinde getirecektir. Şirketlerin belirlemiş olduğu bu farklı tarifeler profesyonellik arttıkça firmaların belirledikleri yönde yükselebilir. 

Elbette ki burada en önemli fark çevirisi yapılacak olan dilin hangi dil olduğu da büyük önem taşıyor. Günümüzde sıklıkla kullanılan çevirisi talep edilen diller arasında İngilizce, Rusça, Almanca ve Japonca yer alıyor. Her bir dilin kendi içerisindeki fonetik yapısı ve gramer unsurları farklılaştığı için çeviri sırasında talep edilen ücretle farklılaşabiliyor.

Çeviri Fiyatları Neye Göre Belirlenir
Çeviri Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Çeviri Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tercüme fiyatları hesaplanırken özellikle kelime sayısı veya firmaya göre karakter sayısına göre belirli bir miktar uygulanıyor. Birim hesaplaması üzerinden bakıldığında bir kelime ya da karakter üzerinden değerlendirme yapılıyor. Genellikle word dosyası olarak oluşturulup karşı tarafa teslim ediliyor. Çevirisi yapılacak olan belge öğrenciye ait bir transkript belgesi, diploma örneği, evlilik cüzdanı, pasaport, nüfus kayıt örneği olabilir.

Standart olarak belirlenmiş bir taban fiyat üzerinden görüşmeyi sağlandıktan sonra net rakam ortaya çıkacaktır. Belirli alana yönelik sunulan çeviri fiyatları hakkında fikir verebilmek bu aşamada mümkün değildir. Fakat firmalarla iletişime geçildiğinde 1000 karakter üzerinden boşluksuz şekilde birim fiyat tarafınıza iletilecektir. Online ortamda anında teslim e-posta ile gönderim sağlandığında fiyatta daha uygun bir rakam oluşabilir. Ancak postalama yolu ile kargo süreci devreye girdiğinde fiyat farklılığı oluşabilir.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

2023 Güncel Tercüme Fiyatları – Okeanos Tercüme

Acapulco Resort Convention & Spa Hotel

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir