1. Anasayfa
 2. A101 Ürün Fiyatları

A101 Kefir Mayası Fiyatları

Bim'de Vivo ve Yayla Kefir Mayası Fiyatları

A101 Kefir Mayası Fiyatları
A101 Kefir Mayası Fiyatları
0

Kefir mayası, son yıllarda sağlıklı yaşamın bir parçası haline gelmiş, probiyotik içeriği ile önemli bir fermente ürün olarak dikkat çekmektedir. Bu makalemizde kefir mayası özellikleri ve A101 kefir mayası fiyatları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

A101 Kefir Mayası Fiyatları

a101 kefir mayası
a101 kefir mayası

A101 marketlerinde bulabileceğiniz kefir mayaları, probiyotik bakteriler içerir ve bağırsak sağlığını desteklemeye yardımcı olur.. Ayrıca, evde kendi kefirinizi yapmak için gereken maya ve bakteri kültürünü içerirler. A101’deki kefir mayası fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Yayla Prebiyotik Yoğurt Mayası 1 gr fiyatı 29,67 TL,
 • Vivo Kefir Mayası 4×1 Gr fiyatı 29,90 TL‘dir.

Fiyat Tablosu:

A101 Kefir MayasıFiyatları
Vivo Kefir Mayası 4×1 Gr29,90₺
Yayla Prebiyotik Yoğurt Mayası 1 gr29,67₺
A101 Kefir Mayası

Kefir Mayası Nedir?

ürk mutfağına özgü olan kefir, günümüzde dünya genelinde tüketilen sağlık deposu bir besindir. İnek, koyun, keçi veya manda sütünden üretilen kefir mayası, sağlığa faydalı bakteriler içeren hafif ekşi bir fermente süt ürünüdür. Kefir, kilo kontrolüne önem veren veya formunu korumak isteyen birçok kişi tarafından sıkça tüketilmektedir. İçerdiği süt proteini ve probiyotikler sayesinde vücuda bir dizi sağlık avantajı sunar. Ayrıca, laktoz içermemesi nedeniyle neredeyse herkes tarafından tüketilebilir bir gıda maddesidir. Kefir, hafif ekşi lezzeti ve içeriği nedeniyle yoğurda benzerlik gösterse de aralarında bazı farklılıklar bulunur. Kefir, yoğurttan daha fazla probiyotik ve protein içerir ve yapısı daha incedir, bu nedenle içilmesi daha kolaydır.

Hazır kefir satın alabileceğiniz gibi, kefir mayası kullanarak evde de kefir yapma imkanınız vardır. Kefir mayası, uzun ve sağlıklı yaşamın anahtarı olarak kabul edilen bir ürün olmuş ve günümüzde organik beslenmenin öne çıkmasıyla tekrar popülerlik kazanmıştır.

Kefir Mayasının Faydası Nedir?

kefir mayası a101
kefir mayası a101
 • Kefir, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olarak vücudu hastalıklara karşı daha dayanıklı hale getirebilir.
 • İçerdiği probiyotik bakteriler sayesinde kefir mayası, sindirim sistemini destekleyerek kabızlık veya hazımsızlık gibi sorunları hafifletebilir.
 • Mevsim değişikliklerine karşı direnci artırarak mikroplarla savaşmada yardımcı olabilir.
 • Yüksek kalsiyum ve magnezyum içeriği sayesinde kemikleri güçlendirerek diş sağlığını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, menopoz döneminde kemik kaybını önleyebilir.
 • A ve C vitaminleri açısından zengin olup, antioksidan içeriği ile vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir.
 • Kolesterol seviyelerini dengeleyerek kalp-damar sağlığını koruma konusunda etkili olabilir.
 • Cilt sağlığına katkıda bulunarak sivilce ve akne oluşumunu engelleyebilir, daha sağlıklı ve parlak bir cilt sunabilir.
A101 Kefir Mayası Fiyatları

A101 marketlerinde Vivo ve Yayla markasına ait kefir mayası fiyatları yukarıdaki gibidir. Eğer uygun fiyatta kefir mayası alacaksanız A101 marketler zincirini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili bağlantılar:
Şok Ayran & Kefir Fiyatları
A101 Ayran Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba! 25 yaşında genç bir araştırmacıyım. Genel anlamda fiyat araştırmaları yapmayı severim. Ürün veya hizmetlerin fiyatlarında ki değişiklikleri hobi olarak takip ediyorum. Ayrıca güncel fiyat araştırma platformu Fiyatı Nedir sitesinde aktif olarak güncel fiyat paylaşımlarımı yapıyorum. Her şeyin güncel fiyatı için beni takibe alabilirsiniz. Üniversitede iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra Fiyat araştırmaları üzerine makaleler ve çalışmalar hazırlamaya başladım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir