1. Anasayfa
 2. Nedir?

Acı Çehre Nedir?

Acı Çehre Nedir?
Acı Çehre Nedir
1

Acı Çehre Tohumu Nedir?

Aktarların kapısını sık sık aşındıranlar, her gün yeni bir bitki, yeni bir mucize keşfetmeyi sevenler buraya! Acı Çehre Nedir ?

Kinoa’lar, chia’lar bir yana, bugün adıyla bile hepsini geride bırakacak ilginç bir tohumla tanışacağız: Acı çehre tohumu ile!

Acı çehre tohumu nedir, ne değildir henüz bilmiyorsanız onunla tanışmanızın tam zamanı şimdi. Acı çehre tohumunun faydalarını ve nasıl kullanıldığını öğrenince hemen denemek isteyebilir, koşar adım en yakın aktara gitmek isteyebilirsiniz, baştan söyleyelim.

O zaman buyursunlar, karşınızda artılarıyla eksileriyle, kısacası tüm yönleriyle acı çehre otu!

Nedir, ne değildir öğrenmeden olmaz: Acı çehre tohumu nedir?

Acı çehre tohumu, genel olarak zayıflamak isteyen insanların başvurduğu, acı çehre otu olarak da anılan bir bitki. Kimyasal yöntemler ya da zayıflama ilaçları kullanmak istemeyen ve doğal yollarla kilo vermek isteyenlerin tercihi olan acı çehre tohumu, genel olarak kurutulmuş haliyle değerlendiriliyor.

Sindirim kolaylaştırdığı söylenen acı çehre tohumunu güvenilir aktarlardan ya da doğal ürünler satan market ya da online alışveriş sitelerinden kolayca temin etmek mümkün oluyor. “Peki ama acı çehre tohumu ne işe yarıyor?” derseniz sizi hemen aşağıya doğru alabiliriz.

Acı Çehre Tohumu
Acı Çehre Tohumu

Acı çehre tohumu faydaları

 • Acı çehre tohumu metabolizmayı hızlandırarak hızlı kilo vermeye destek oluyor.
 • Sindirim sistemi üzerinde etkili olduğundan yağ yakımını da hızlandırıyor ve vücuttan sadece su değil aynı zamanda yağ kitlesinin de uzaklaştırılmasına yardım ediyor.
 • Acı çehre otunun kötü kolesterolü düşürücü özelliği olduğu da söyleniyor.
 • Su kaybına neden olduğundan ödem ve şişlik gibi sorunlara çözüm oluyor.
 • Bu özelliği sayesinde kabızlık sorunu yaşayanların da sorununa çare oluyor.
 • Acı çehre tohumundan hazırlanan çay içildiğinde tatlı yeme isteği azalıyor.
 • Hatta sadece tatlı yeme isteğini azaltmakla da kalmayan acı çehre tohumu, iştahın kapanmasına neden oluyor. Bu sayede aşırı iştahlı olanlara da kilo verme süreçlerinde destek oluyor.
 • Hızlı kilo vermeye yardımcı olsa da acı çehre tohumu bu nedenle vücutta oluşabilecek sarkmaların da önüne geçiyor, cildin sıkı bir şekilde kalmasına yardım ediyor.
 • Son olarak, acı çehre tohumunun prostat üzerinde de iyileştirici etkileri olduğu söyleniyor.

Acı çehre tohumu nasıl kullanılır?

Acı Çehre Tohumu Faydaları
Acı Çehre Tohumu Faydaları

Acı çehre tohumunun yukarıdaki faydalarından yararlanmak isteyenler ama “Acı çehre tohumu nasıl kullanılır?” diye düşünenler buraya. Acı çehre tohumunun kullanımı için seçebileceğiniz birkaç farklı yol var aslında.

Öncelikle bir bardak sıcak suyun içine 5-6 adet kurutulmuş acı çehre tohumu atabilir ve bu şekilde 5-10 dakika demlendirip süzdürerek çay olarak tüketebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamaya karar verirseniz sabah ve akşam, kahvaltı ve akşam yemeğinden yaklaşık 30 dakika kadar önce içebilirsiniz.

Eğer farklı bir şekilde tüketmek isterseniz yine günde 2 kez, tok karnına 3-4 adet acı çehre tohumunu ılık su eşliğinde çiğneyerek de tüketebilirsiniz. Tadının pek beğenilmediğini de belirtmeden geçmeyelim tabii.

Acı çehre tohumunu nasıl tüketmeye karar verirseniz verin fark etmez, yan etkilerinden zarar görmemek için gün içinde mutlaka bol bol su içmeye özen gösterin.

Eğer bolca su içmeyi ihmal etmez ve belirli bir süre acı çehre tohumunu düzenli olarak kullanırsanız 1 haftada 4 kiloya yakın kilo verebileceğiniz dahi söyleniyor. Ancak verdiğiniz bu kiloyu koruyabilmek için elbette sonrasında da yediklerinize dikkat etmeniz, bol su içmeye devam etmeniz ve hatta spor yapmanız büyük önem taşıyor.

Acı çehre tohumu zararları

Acı Çehre Nedir
Acı Çehre Nedir

Acı çehre tohumu vücutta su kaybına neden olduğundan bu tohumu kullanmaya karar verenlerin gün içinde mutlaka en az 2 litre su içmesi gerekiyor, aksi halde bir süre sonra vücut fazla su kaybına maruz kalıyor ve bu da baş ağrısından tutun mide kramplarına kadar birçok soruna neden olabiliyor.

Aşırı tüketiminde ishal sorunu oluşabiliyor, bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabiliyor. Bu da grip ve nezle başta olmak üzere birçok hastalığa daha kolay yakalanma riskini beraberinde getiriyor.

Acı çehre tohumunun kullanımı aynı zamanda vücudun diğer birçok vitamin ve minerali emmesini olumsuz etkiliyor. Bu nedenle aşırı ve sürekli kullanımı asla önerilmiyor.

Aynı şekilde karaciğerin yorulmasına, hızlı kilo kaybettirme özelliğinden dolayı kalp çarpıntısı gibi ciddi sorunların oluşmasına neden olabiliyor.

Tüm bu özellikleri nedeniyle özellikle kalp, karaciğer ve şeker rahatsızlığı başta olmak üzere ciddi ve kronik bir rahatsızlığı bulunanların, hamilelik dönemindeki kadınların, bünyesi hassas olanların ve alerjik reaksiyon gösterenlerin tüketmesi tavsiye edilmiyor.

Acı çehre tohumunu tüketmek istiyorsanız öncesinde mutlaka doktorunuza danışmanız ve doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor. Unutmayın, hiçbir şey sağlığınızdan daha değerli değil.

Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz. Güncel fiyatları fiyatinedir.net sitemizden anlık olarak takip edebilir, Güncel ve detaylı fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz güncel fiyat listelerini araştırarak sizlerle paylaşmaktadır. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerine ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güncel Luveris Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir