Amerika Macbook Fiyatları

Amerika Macbook Fiyatları

Amerika Macbook Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Amerika Macbook fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. dünya genelinde birçok ürün ve hizmet pandemi nedeniyle zamlandı. Markalar da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Amerika Macbook Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Amerika Macbook fiyat bilgisi yer almaktadır. Amerika Macbook fiyatı 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak mağazalarından öğrenilmiştir.

Amerika Macbook fiyatları gibi makaleleri takip ederek fiyat araştırması yapıyorsanız sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.

amerikada macbook fiyatları
amerikada macbook fiyatları

Amerika Macbook Fiyatları

  • Amerika Macbook fiyat, 2022 yılında 1.199,00 $’dır. Amerika Macbook fiyatları, M1 Chip 13-inch Macbook için 1.199,00 $’dır.
  • Amerika Macbook fiyatları 2022, AMD Radeon Pro 5300M işlemcili 16-inch 512GB Macbook için 2.199,00 $’dır.
  • Amerika Macbook fiyatları 2022, AMD Radeon Pro 5500M işlemcili 16-inch 1TB Macbook için 2.599,00 $’dır.

Amerika’dan Macbook Getirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu bölümde yurt dışından Türkiye’ye seyahat ederken yolcuların yanlarında getirebilecekleri ürünlerden bahsedeceğiz. Zaten cep telefonu gibi elektronik eşyalar e-ticaret yoluyla, yani kargo ile getirtilerek satın alınamıyor.

macbook air amerika fiyatı
macbook air amerika fiyatı

Yurt dışından gelirken elektronik cihaz getirme konusunda devletin koyduğu belirli sınırlamalar vardır. Bunlar havaalanı memurlarının inisiyatifine de bağlı olarak kimi zaman gevşetiliyor olsa da, genel itibariyle bu kısıtlamalara uymakta fayda vardır. Aksi halde yasal sorunlarla karşılaşılabilir.

Öncelikli kural, yolcuların yanında “ticari değeri olan” ürünler getiremeyeceğidir. Bu şu anlama geliyor: kendinize yetecek kadar alışveriş yapmalısınız. Yani birden fazla sayıda elektronik cihaz getirmek sıkıntıya yol açabilir. Düzenlemeye göre her yolcu yanında en fazla €430 (Avro) değerinde kişisel kullanım ya da ‘hediye’ amaçlı eşya getirebilir ve bunu gümrüğe bildirme zorunluluğu olmadan ülkesine götürebilir. Bu ürünler vergiden muaf sayılırlar; yalnızca kullanıma açtırmak için belirli bir harç ödemek gerekir. Bu konuya birazdan değineceğiz.

Burada aslında bizim için önemli olan şu: gümrükten geçerken nasıl bir görüntü çiziyorsunuz? Yanınızda getirdiğiniz eşyaları ticari amaçla mı getirdiniz; yoksa kişisel kullanım ve hediye için mi? Konuya bu şekilde yaklaşmak aslında tüm kısıtlama kurallarından daha önemli.

Daha önce duymuşsunuzdur. Örneğin Amerika’dan gelirken Apple’ın neredeyse her ürününden birer ikişer tane alıp gelen tanıdıklarınız mutlaka vardır. Aslında toplam değerleri; hatta ayrı ayrı değerleri €430’yu geçen bu ürünleri gümrükten nasıl sokuyorlar? Başta da belirttiğimiz gibi gümrük memurlarının inisiyatif kullanma hakkı her zaman vardır. Kurallara uyulması elbette tavsiye edilmekle birlikte, kişisel kullanım için aldığınız bir elektronik ürünü ülkemize getirirken oturup ince hesaplamalara girmeye çok da gerek yok.

NOT: 15 yaşından küçük yolcular için üst sınır €430 değil €150’dur.

Sizler için bugünkü fiyat araştırmamızda Amerika Macbook Fiyatı konusunu paylaştık. Fiyat araştırması üzerine hizmet veren Fiyat bilgilendirme sitemiz ürün fiyatlarından, hizmet fiyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Amerika Macbook Fiyatları konumuzda hatalı fiyat var ise iletişim bilgilerimizden bize bildirebilirsiniz.

Amerika Macbook Fiyatı Hangi yıla göre belirlendi?
Amerika Macbook fiyatı 2022 yılında araştırılıp paylaşıldı.
Amerika Macbook Fiyatı Neden Uygun?
Vergilendirme olmadığı ve yerli markaları olduğundan dolayı satış fiyatları uygun.
Amerika Macbook Türkiye’dekinden Farklımı?
Hayır herhangi bir farkı yok sadece fiyat farkı mevcut

Bulgaristan Telefon Fiyatları – Bulgaristan Ps5 Fiyatları – Oppo A54 Fiyat – Ukrayna Telefon Fiyatları – Ukrayna PS5 Fiyatları – Fransa Telefon FiyatlarıAmerika iphone FiyatlarıAmerika Macbook FiyatlarıPs5 Amerika Fiyatı

Yurt Dışı Telefon FiyatıAmerika iphone fiyatlarıBim Telefon FiyatlarıBulgaristan Telefon fiyatıYunanistan Telefon FiyatlarıKktc iPhone fiyatlarıiPhone 15 Fiyatları

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?