1. Anasayfa
 2. Elektronik

Apple Vision Pro Fiyatları

Apple Vision Pro Fiyatları
Apple Vision Pro Fiyatları
0

Apple Vision Pro Fiyatları araştırılmaya başladı. Geçtiğimiz gün WWDC 2023 kapsamında “one more thing” diyerek vision pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıtan Apple, Kendi ekosistemine özel Vision Pro gözlük ile hayranlarını sevindirdi. Peki Apple Vision Pro fiyatı ülkemizde ne kadar olacak? Apple vision pro vergisi ne kadar olacak? tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Apple Vision Pro Fiyatları

Bildiğiniz gibi Apple Vision Pro fiyatı 3,499$ olarak açıklandı. 2024 yılında piyasaya sürülecek olan Vision Pro ilk etapta sadece Amerika için satışa sunulacak. Dolayısıyla Apple ekosistemini kullanan tüketiciler ülkemize gelmesini bekleyecekler. Sanal gerçeklik gözlükleri için birden fazla mevzuata ve dilimlere giren vergiler bulunmakta. Hadi tüm vergi oranlarıyla birlikte Apple Vision Pro Fiyatı ne kadar olacak ona bakalım;

Apple Vision Pro Fiyatı 143.768 TL olacaktır. Türkiye’de satılacak Apple Vision Pro Fiyat, 143.768 TL’dir.

Örnek olarak hesaplarsak, Apple Vision Pro fiyatları ve vergi tahmini aşağıdaki gibidir,

Apple Vision Pro Fiyatı: 3499$

 • Gümrük Fiyatı: 75.317 TL
 • (%20) Gümrük Vergisi: 15.020 TL
 • (%12) TRT Bandrolü: 10.814 TL
 • (%20) ÖTV: 20.816 TL
 • (%18) KDV: 21.801 TL
 • Türkiye’de Apple Vision Pro Satış Fiyatı; 143.768 TL civarında olacaktır.

Apple Vision Pro Fiyat bilgisine tablo olarak bakmak istersek;

VergilerVergi OranıFiyat
Gümrük Vergisi%2015.020 TL
TRT Bandrolü%1210.814 TL
ÖTV%2020.816 TL
KDV%1821.801 TL
Apple Vision Pro Gümrük Fiyatı75.317 TL
TOPLAM FİYAT143.768 TL
Apple Vision Pro Fiyat Tablosu

Apple Vision Pro Vergileri

Apple Vision Pro ülkemizde sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gözlükleri sınıfında yer alacağından dolayı bu doğrultuda ki vergi kalemlerini listeliyoruz.

Türkiye’de Apple Vision Pro gibi Sanal gerçeklik gözlüklerinden alınan vergiler ve oranları;

 • Gümrük Vergisi (%20)
 • TRT Bandrolü (%12)
 • ÖTV (%20)
 • KDV (%18)
Apple Vision Pro Vergileri
Apple Vision Pro Vergileri

Apple Vision Pro Fiyat bilgisini sizler için sunduk. Yazımızın devamından Vision pro teknik özellikleri ve detayları gibi bir çok konuda bilgi alabilirsiniz.

Paylaştığımız geçmiş vergi hesaplamalarına göre hesaplanan Vision Pro Fiyatı, zaman içerisinde değişiklik göstere bilir. Ayrıca mevzuat değişiklikleri ve oranlarından etkilenebilir. Bu doğrultuda gerçeğe en yakın ortalama fiyat bilgisi olarak değerlendirebilirsiniz.

Fiyatı Nedir

Apple Vision Pro

Apple 2023 WWDC etkinliğinde uzun zamandır beklenen Karma Gerçeklik gözülüğü Vision Pro’yu tanıttı. Vision Pro, Apple markasına ait ilk karma gerçeklik gözlüğü olma özelliğini taşımaktadır.

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro

Apple Vision Pro, Apple ekosistemi içerisinde yer alan ios gibi tamamen kendine özgü, visionOS işletim sistemine sahiptir ve Spatial Audio gibi özellikleri taşımaktadır. Vision Pro ilk süreçlerde AR cihazı olarak konumlandırılsa da, bir kadran yardımı ile artırılmış ve tam sanal gerçeklik arasında geçiş imkanı sunuyor.

Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Kullanıcılar arasında Apple Sanal Gerçeklik gözlüğü olarak adlandırılan Apple Vision Pro, kumandasız kullanıma sahip ve kullanılacak uygulamaları açmak için onlara bakmanız yeterli. Dilediğiniz noktayı seçmek için ufak bir dokunuşunuz yeterli olacaktır. Ayrıca kaydırmak için hafifçe vurmanız istediğinizi gerçekleştirecektir. Bunlarla beraber sesli komutlarla cihazdaki tüm fonksiyonları kullanabiliyorsunuz.

Apple Vision Pro Kullanımı;

 • Uygulamaları açmak için bakmak yeterli,
 • Seçmek için dokunmak yeterli,
 • Kaydırma işlemi için hafifçe vurabilirsiniz,
 • Sesli komutlarla Apple Vision Pro’nun her özelliği kullanılabiliyor.

Vision Pro ile size tek gerekli olacak şey bir oda. Başka hiç bir şeye ihtiyacınız kalmıyor.

Apple Vision Pro Özellikleri

Apple Vision Pro ile uzaktan konuşurken, Face Time katılımcılarını odanın etrafında “Video Karoları” olarak düzenleyebilir, bu tarz işlemler için uzamsal ses kullanılmaktadır. Ayrıca Apple markasının asıl amacı olduğu üzere Vision Pro kullanırken etrafınızdaki insanlardan izole olmayacaksınız. Cihaz başlığında, “EyeSight” adı verilen yeni teknoloji ile gözlerinizi takip edecek ve tam VR kullanımı durumundaysanız, parlayan bir ekran vasıtasıyla gözlerinizi gizleyerek müsait olmadığınızı gösterecek.

Apple Vision Pro Özellikleri
Apple Vision Pro Özellikleri

Vision Pro Geçişli Videolar Kullanıyor

Apple Vision Pro kullanımında cihazınız, dünyayı tam renkli olarak görmenizi sağlayacak ve buna bağlı doğrudan geçişli videolar kullanacak.

Apple, Vision Pro ile nesneleri bir mesaj dizisinden gerçek dünyaya çekmek de dahil olmak üzere 3 boyutlu nesneleri gerçek alanınıza yansıtabileceğini söylüyor. Ayrıca Apple başlığı sayesinde Disney’in Premium içerikleri dahil olmak üzere Arcade ve TV içeriklerini de sergiliyor.

Vision Pro Geçişli Videolar Kullanıyor
Vision Pro Geçişli Videolar Kullanıyor

Disney, Apple’ınVision Probaşlığı ile spor, Star Wars, Marvel, National Geographic ve daha fazlası için temalı deneyimleri tanıttı. Disney+, cihaz piyasaya sürüldüğünde kulaklık için kullanılabilir olacak. Vision Pro, ekranı odanızın boyutlarının ötesine ölçeklendirmek için sinematik bir video izleme deneyimi de sunuyor. Vision Pro aynı zamanda “Apple’ın ilk 3D kamerası” ve Spatial Audio ile videoda derinlik gösteriyor.

Donanım Haber

Vision Pro kameranın derinlik bilgisini kendinde bulundurarak özel anları yakalamak için kullanabileceğini ve aynı zamanda bir kişinin ne zaman kayıt yapıp, durdurup başlattığını netleştirdiğini söylemektedir.

Vision Pro oyun konusunda da oldukça zengin. Apple, Arcade kütüphanesinden 150’den fazla ve farklı oyunu destekleyebileceğini ayrıca sistem gerektiğinde bir Xbox veya PS5 kumandasıyla da Vision Proyu eşleştirebileceğinizi söylüyor. Haliyle kendi eko sisteminde bulunan Mac vb. cihazlarla da Vision Proyu eşleştirip uygulamaları ve özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Apple Vision Pro Kamera ve Sensörler

Vision Pro cihazın iç taraflarında;

 • 5 Adet sensör
 • 12 Adet kamera

bulunuyor. Ayrıca Ekran kısmı yer alıyor. Cihaz fanla soğutma sistemi kullanıyor. Kulaklığın üst kısmında bir düğme ve Digital Crown bulunuyor. Optimum uyum sağlamak için modüler bir sisteme sahip olan Vision Pro, yan taraflarında audiopodlar barındırıyor. Başlığın pili ayrı olup manyetik bir bağlantıyla kulaklığın yan tarafına bağlanıyor.

Apple Vision Pro Kamera ve Sensörler
Apple Vision Pro Kamera ve Sensörler

Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğünde microOLED Apple silikon arka panel bulunuyor ve iki ekran panelinde 23 milyon piksele sahiptir. 4K video tam çözünürlükte işlenebiliyor. Vision Pro, ortam sesi sağlayan yeni bir Spatial Audio teknolojisine sahip. Ayrıca Vision Pro, ses ışını izleme özelliğini kullanarak sesi ortamla eşleştirebiliyor. Cihaz, gerçek zamanlı sensör işlemeye adanmış yeni bir “R1” çipi ile eşleştirilmiş M2 çipini barındırmaktadır.

Vision Pro piyasaya sürüldüğünde iPhone ve iPadler için geliştirilen uygulamaların bir çoğunu çalıştırabilmek için kendine özgü VisionOS işletim sistemini kullanacak. iPhone ve iPadler ile uyumlu olan uygulamalar haricinde VisionOS için geliştirilmiş özel uygulamaları keşfetmek için yeni bir App Stora sahip olacak.

İşin Güvenlik kısmına gelince, Vision Pro, Optic ID özelliğine sahip yeni bir teknoloji ile geliyor. İsminden de belli olduğu üzere Cihaz giyildiğinde kullanıcıya İRİS TARAMA yaparak tanıyacak.

Apple Vision Pro Fiyatları – Tanıtım Videosu

Apple Vision Pro Fiyatı

Apple, duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğü Vision Pro için çıkış fiyatının ABD’de 3499 Dolar olarak duyurdu. Vision Pro ilk etapta sadece ABD’de 2024 yılında satışa sunulmaya başlanacak. Sonraki süreçte Vision Pro ülkemize ve diğer ülkelere satılacaktır.

İlgili Bağlantılar;

Vergisiz Macbook Fiyatı

Vergisiz iPhone Fiyatı

Disney Plus Fiyatı

Netflix Fiyatı

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir