1. Anasayfa
 2. Araba

BYD Türkiye Fiyat Listesi

BYD Türkiye Fiyat Listesi
BYD Türkiye Fiyat Listesi
0

Çinli otomobil üreticisi BYD, Türkiye pazarına “ALJ Türkiye” iş birliği ile resmi olarak adım atıyor.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PAZARINDA YENİ BİR AKTÖR

Türkiye’nin hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarına Çin merkezli otomobil üreticisi BYD de katılıyor. Türkiye’deki planlarını açıklayan BYD, hangi modelleri sunacağını ve satışların başlama tarihini duyurdu.

BYD’nin Türkiye’deki Model Seçenekleri

BYD'nin Türkiye'deki Model Seçenekleri
BYD’nin Türkiye’deki Model Seçenekleri

BYD, Türkiye pazarına ilk olarak şehir içi ve uzun yolculuklarda konfor ve verimlilik sunmayı hedefleyen Atto 3 EV modeli ile giriş yapıyor. Ayrıca Türk tüketicileri için globalde oldukça popüler olan diğer modeller olan Tang EV ve Han EV’in de ilerleyen dönemlerde sunulması planlanıyor. Bu modeller, performansları, tasarımları ve teknolojik özellikleri ile sektörde öne çıkıyor. Ancak fiyatlar henüz netleştirilmedi.

Türkiye’de BYD Satışlarının Başlama Tarihi

Türkiye'de BYD Satışlarının Başlama Tarihi
Türkiye’de BYD Satışlarının Başlama Tarihi

BYD’nin heyecanla beklenen Türkiye satışları, tahmini olarak 3 Kasım’da başlayacak. Bu tarihten itibaren, yetkili satıcılar ve bayiler aracılığıyla tüketiciler, BYD otomobillerini inceleyebilecek, test sürüşleri yapabilecek ve satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Elektrikli Otomobil Pazarının Yeni Aktörü

Türkiye, elektrikli otomobil pazarında hızla büyümeye devam ediyor. BYD’nin bu pazarda yer alması, rekabeti daha da kızıştıracak gibi görünüyor. Markanın globaldeki başarıları, Türkiye’de de benzer bir performans sergileme potansiyelini gösteriyor. Ayrıca BYD’nin sunduğu yenilikçi özellikler, otomobil tutkunları için yeni bir deneyim sunabilir.

Beklenen Fiyatlar

BYD Atto 3’ün Türkiye’deki fiyatı hakkında kesin bir bilgi henüz yok, ancak Avrupa fiyatlarına göre yaklaşık olarak 1.700.000 TL civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. Bu fiyat, elektrikli otomobil segmentindeki diğer modellere kıyasla oldukça rekabetçi görünüyor.

Teknik Özellikler

BYD Atto 3, 150 kW’lik bir elektrik motoru ile güçlendirilmiş ve 420 km’lik bir menzil sunuyor. Ayrıca çevre dostu bir otomobil olarak 16 kWh/100 km yakıt tüketimi sağlıyor. 0’dan 100 km hıza 7.3 saniyede ulaşabilen aracın maksimum hızı ise 160 km/s. Geniş bir bagaj hacmi olan 555 litre ile pratik bir kullanım sunuyor.

BYD Atto 3 Satışa Çıkış Tarihi

BYD Atto 3’ün Türkiye’deki satışa çıkış tarihi Kasım ayı olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren Türk otomobil severler, çevre dostu ve teknolojik özellikleri ile dikkat çeken bu elektrikli otomobili sahip olabilecekler.

Güncel Araba Fiyatları takibini Fiyatı Nedir üzerinden yapabilirsiniz.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir