Demet Akalın Ne Kadar Kazanıyor?

Başarılı Şarkıcı Demet Akalın Ne Kadar Kazanıyor?

Başarılı Şarkıcı Demet AKALIN ne kadar kazanıyor merak konusu olmuştur. Bu Merak doğrultusunda Demet AKALININ bölüm başı ne kazandığı, Ne kadar kazandığı, Kaç para aldığını sizler için araştırdık.

 

Demet Akalın Ne Kadar Kazanıyor?

Demet Akalın’ın son açtığı Beach’ten günlük 150 bin lira aldığı söyleniyor,  Bir mobilya firmasının yeni dönem reklam yüzü olan Demet Akalın, bu proje için koltuk şarkısını yeniden yorumladı. ve Bu reklamdan 650 bin lira kazandığı söylenenler arasında.

Demet AKALIN aylık kazancı
Demet AKALIN aylık kazancı

Demet AKALIN BİYOGRAFİ

1972-96: İlk yıllar ve kariyer başlangıcı

Demet Akalın, 23 Nisan 1972 tarihinde Ali ve Şenay Akalın çiftinin kızı olarak Gölcük, Kocaeli’de doğdu. İlk öğretimini Gölcük’de ve lise eğitimini buradaki Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Annesinin desteği ile Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna girdi. Ardından Neşe Erberk’te mankenlik yapmaya başladı. O dönemde bazı filmlerde de rol aldı. Bunlar: 1992 yılında “Günlerden Pazar”, 1994 yılında “Tele Anahtar” ve aynı yıl Hülya rolüyle “Sensiz Olmaz” filmlerinde rol aldı. Ece Sükan ile beraber Hayatın Anlamı isimli TV Filminde rol aldı. Boşnak, Tatar ve Laz kökenli bir aileye doğdu.

Demet AKALIN kazanç
Demet AKALIN kazanç

1996-2005: SebebimUnuttum ve Banane[

Demet Akalın, mankenliğe devam ederken gazinolarda sahne almaya başladı. Eylül 1996’da ilk stüdyo albümü Sebebim, Elenor Plak tarafından yayımlandı. Pop ve arabesk tarzlarını birlikte barındıran albüm, Hürriyet‘ten Naim Dilmener’e göre “acemiliklerden acemilik beğenememiş Akalın’ın titrek vokalinden dolayı ses getiremedi.” Seda Akay ile Niran Ünsal’ın birlikte ortaya çıkardığı albümle aynı adı taşıyan şarkı, hem Akalın’ın hem de albümün çıkış şarkısı olarak tanıtıldı. Bu şarkıya çekilen video klibin gösterime girmesinin ardından “Asla Affedilmez” ve “Sakın Vazgeçme” şarkılarının klipleri de gösterime girdi. 1998’de Akalın, Kanal D’de yayınlanan on bir bölümlük Sibel dizisinde Deniz rolünü canlandırarak yer aldı.

Demet AKALIN kaç para kazanıyor
Demet AKALIN kaç para kazanıyor

Haziran 2000’de ilk EP’si Yalan Sevdan‘ı Şahin Özer Müzik etiketiyle yayımladı. EP’nin klip çekilen tek şarkısı “Senin Anan Güzel mi?”, Akalın’ın ilk hit parçası olarak değerlendirildi ve Habertürk‘ten Sırma Karasu tarafından Türk pop müziğindeki “giderli şarkıların ilk örneklerinden biri” olarak tanımlandı. İkinci Demet Akalın stüdyo albümü Unuttum, Peker Müzik tarafından Haziran 2003’te piyasaya sürüldü. Neredeyse tamamı Ersay Üner’in yazıp bestelediği şarkılardan oluşan albümdeki aynı adlı şarkının yanı sıra “Gazete” ve “Allahından Bul” şarkılarına klip çekildi.

Aralık 2004’te şarkıcı, Ersay Üner’in yanı sıra Serdar Ortaç ve Yıldız Tilbe tarafından yazılan şarkıları seslendirdiği üçüncü stüdyo albümü Banane‘yi Seyhan Müzik etiketiyle yayımladı. 40 bin kopya satan albümdeki sekiz şarkıya klip çekildi: “Bittim”, “Aşkın Açamadığı Kapı”, “Banane”, “Vuracak”, “Bir Anda Sevmiştim”, “Tamamdır”, “Pembe Dizi” ve “Adam Gibi”. Bunlardan ikincisi 12. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde Yılın Şarkısı kategorisinde ödüle layık görülürken. Üçüncüsünün klibi, Madonna’nın 2002’de yer aldığı BMW kısa filmi “Star” ile taşıdığı benzerlikler yüzünden haberlere konu oldu. Yedincisinde ise Akalın’a gelecekteki eşi Oğuz Kayhan eşlik etti.

 

Demet AKALIN Twitter Hesabı

Ünlüler Ne Kadar Kazanıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir