1. Anasayfa
 2. Nedir?

Love Bombing Nedir?

Love Bombing Nedir?
Love Bombing Nedir
0

Love bombing, bir ilişkideki aşırı ilgi ve sevgi gösterilerini ifade eden bir terimdir. İlk kez Moon tarikatı üyeleri tarafından kullanılan bu terim, aslında başka bir amaç için kullanılan aşırı sevgi ve ilginin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Günümüzde ise romantik ilişkilerin başlangıcında sıkça görülen bir davranış biçimi olarak karşımıza çıkıyor.

Love bombing, bir kişinin partnerine aşırı derecede ilgi göstermesi, sürekli iltifatlar yapması ve büyük jestlerde bulunmasıyla kendini gösterir. Bu davranışlar, partnerin kendini değerli ve özel hissetmesine neden olabilir. Ancak, asıl amaç, karşı tarafı manipüle ederek onu kontrol altına almaktır.

Love bombing belirtileri şunlardır

Love bombing belirtileri
Love bombing belirtileri
 1. Hediyelere Boğarlar: Love bomberlar, sürekli olarak pahalı hediyeler veya büyük jestlerle partnerlerini şımartmaya çalışırlar.
 2. İltifat Etmekten Vazgeçemezler: Sürekli olarak abartılı iltifatlar yaparlar ve partnerlerini sürekli olarak överler.
 3. Sürekli İletişim: 7/24 ararlar ve mesaj atarlar. İletişim tek taraflı gelmeye başlarsa, bu bir tehlike işareti olabilir.
 4. Hızlı Bağlanma: İlişkinin başlarında hızla bağlanmak isterler ve hemen evlilik veya birlikte yaşama gibi büyük planlar yapmaya çalışabilirler.
 5. Sınır Koyduğunuzda Üzülürler: Sınırlar koymaya çalıştığınızda, bu onları üzebilir ve manipülasyon taktikleriyle sizi ikna etmeye çalışabilirler.

Love bombing, duygusal manipülasyonun bir türüdür ve sağlıksız bir ilişki dinamiği yaratabilir. Eğer bu tür bir davranışı partnerinizde veya ilişkinizde fark ederseniz, dikkatli olmalı ve profesyonel yardım almayı düşünmelisiniz.

Sağlıklı bir ilişki, karşılıklı saygı, anlayış ve iletişim gerektirir. Love bombing gibi manipülatif davranışlar, ilişkinin sağlığını tehdit edebilir ve bu tür durumlarda uzman bir ilişki terapistinden yardım almak önemlidir. Unutmayın, sağlıklı bir ilişki, güvene dayalı ve eşit bir paylaşımı içermelidir.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir