1. Anasayfa
 2. Sağlık

Parol Şurup Fiyatları

Parol Şurup Fiyatları
Parol Şurup Fiyatları

Parol Şurup Fiyatları, yeni zamlar sonrasında sıkça araştırılan bir konudur. Etkili bir ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği tüketicilerin Parol Şurup Fiyatını araştırmasını sağlıyor. Kolay bir şekilde ulaşması için eczanelerde bulunan Parol şurup fiyatlarını detaylı olarak araştırdık ve sizler için derledik. Parasetamol tabanlı olan Parol şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. İçeriğimizin devamında yeni ve zamlı haliyle parol şurup fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan Parol Şurup Fiyatları listesine geçelim.

Parol Şurup Fiyatları

Parol şurubun çalışma sistemi oldukça basittir. Ağrı ve ateş yükselmesini tetikleyen kimyasalların salınmasını engeller. Bu durumda ağrınız ve ateşiniz hızlı bir şekilde azalır. Son zamlardan sonra merak edilen Parol Şurup Fiyatları listesi aşağıdaki gibidir. Yorumlar kısmından parol şurup fiyatı hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • PAROL 250 mg/5 ml 150 ml PLUS Şurup Fiyatı 83,50 TL’dir.
Parol ŞurupFiyatları
PAROL 250 mg/5 ml 150 ml PLUS Süspansiyon Fiyatı83,50 TL
Parol Şurup Fiyatları
 • Parol Çocuk Şurubu fiyatı 83,50 TL’dir.

Parol şurup diş çıkartan çocuklarda, kulak ağrılarında, soğuk algınlığında ve ateşli hastalıklarda kullanılır. Eczanelerde bulunan parol şurup fiyatı yukarıda bulunan tablodaki gibidir. Bu konu haricinde merak ettiğiniz diğer konular için içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

parol şurup fiyat
parol şurup fiyat

Parol Şurup Fiyat bilgisine bu yazımızdan ulaşarak ucuz olarak yararlanabilmenizi ve tasarruf etmenizi amaçlamaktayız. Fiyat araştırması sağlayan sitemiz sizlere Güncel Fiyat Bilgilerini sunmayı amaçlamaktadır. Sağlık kategorimizde yer alan Parol Şurup Fiyatları gibi diğer fiyat listelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Parol Şurup Ne İşe Yarar?

Parol şurup, öksürük ve boğaz ağrısı gibi semptomları hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Öksürüğü bastıran ve boğazı yatıştıran özelliklere sahiptir. Genellikle soğuk algınlığı, grip veya üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak ortaya çıkan semptomları gidermek amacıyla kullanılır. Parol şurup, içeriğindeki aktif bileşenler aracılığıyla öksürüğü baskılar, balgamın incelmesine yardımcı olur ve boğazdaki tahrişi azaltır. Dozaj talimatlarına uyulduğunda ve özel durumlar için doktora danışıldığında etkili ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Parolun yan etkileri nelerdir?

Parol şurup kullananlar için, Parol şurup olası yan etkileri şu şekildedir;

 • Yutkunmada zorluk çekme
 • Döküntü
 • Dudakta ve Yüzde Şişme
 • Sulu kabarcıklar
 • Fazla su ihtiyacı
 • Ödem
 • İdrar kaçırma
 • Halsizlik
 • Yorgunluk
 • Baş Ağrısı
 • Yüzde lekeler
 • Sarılık
parol şurup
parol şurup

Parol Şurup Nasıl Kullanılır?

Parol Şurubun genel kullanımı şu şekildedir;

 • 0-3 ay arası dört kilogramdan ağır olan bebeklerde 40 miligram kadar yeterli gelmektedir.
 • 3-6 ay arasında 5 kilodan ağır bebeklerde ise 60 miligram ile 80 miligram arasında kullanmak doğru olacaktır.
 • 6 aydan büyük bebeklerde 8 kilodan fazlaysa 96 miligram kullanılabilir.
 • 1 yaşından büyük 10 kilogramdan fazla bebeklere 120 miligram
 • 2 yaşından büyük 12 kilodan fazla bebeklerde 150 miligram kullanılabilir.
 • 3 yaşından büyük 15 kilodan fazla olan bebeklerde 170 miligram
 • 4 yaşında 17 kilodan büyük bebeklere 198 miligram
 • 5 yaşında 19 kilodan büyük bebeklere 200 miligram
 • 6 yaşında ve 21 kilodan büyük bebeklere ise 258 miligram verilebilir.

Sizler için hazırlanan Parol Şurup Fiyat listesinde hatalı veya noksan gördüğünüz bir nokta varsa iletişim sayfamızdan veya aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Güncellenmesini, yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Parol Şurup Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Parol şurup nedir ve nasıl etki eder?

Parol şurup, öksürük veya boğaz ağrısı gibi semptomları hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Genellikle öksürük kesici ve boğazı yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Şurup, içeriğindeki aktif bileşenler aracılığıyla öksürüğü bastırır ve boğazdaki tahrişi azaltır.

Parol şurubun aktif bileşenleri nelerdir?

Parol şurubunun aktif bileşenleri arasında genellikle dekstrometorfan, guaifenesin, levomentol veya mentol bulunur. Dekstrometorfan öksürüğü baskılar, guaifenesin ise balgamın incelmesine yardımcı olur. Levomentol veya mentol ise boğazı rahatlatır ve ferahlık sağlar.

Parol şurup ne zaman kullanılmalıdır?

Parol şurup, öksürük veya boğaz ağrısı gibi semptomları hafifletmek için kullanılır. En yaygın olarak soğuk algınlığı, grip veya üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı semptomları gidermek için kullanılır. Ancak, doğru dozajı ve talimatları takip etmek önemlidir ve çocuklar veya hamilelik dönemi gibi özel durumlar için doktorunuza danışmanız gerekebilir.

Parol şurubun yan etkileri nelerdir?

Parol şurubunun bazı yaygın yan etkileri arasında uyuşukluk, baş dönmesi, mide bulantısı, kabızlık veya ishal bulunabilir. Nadir durumlarda, alerjik reaksiyonlar veya ciddi yan etkiler görülebilir.

Parol şurup kimler tarafından kullanılmamalıdır?

Parol şurubu kullanmadan önce, ilaçla etkileşime girebilecek diğer ilaçlarınız veya sağlık durumlarınız hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir. Ayrıca, 2 yaşın altındaki çocuklar, bazı sağlık sorunları olan kişiler veya belirli ilaçlara veya bileşenlere alerjisi olan kişiler parol şurubunu kullanmamalıdır. Doktorunuza danışarak doğru kullanımı hakkında bilgi almanız önemlidir.

Parol soğuk algınlığına iyi gelir mi?

Parolun bir diğer özelliği ise ateş düşürücü olarak tercih edilmesidir. Bu durumda grip ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarında ateş düşürmede kullanılarak iyileşme üzerine pozitif bir etkisi vardır.

Parol şurup etkisini ne zaman gösterir?

Parol plus, calpol plus vs gibi formlarında 1 ölçekte 250 mg parasetamol vardır. 20 kiloya 1 ölçek şeklinde kullanılır. 6 saatte bir, günde 4 defa (maximum 6 defa) kullanılır. 30 dk içinde etkisi başlar. Yüksek dozda kullanılırsa karaciğer üzerinde zararlı etkisi vardır.

Parol Şurup Fiyatları Ne Kadar Güncel?

Haftalık periyotlar ile Parol Şurup Fiyat listesi yenilenmektedir. Fiyat Listesi sizler için sürekli güncel tutularak doğru bilgiye ulaşmanız hedeflenmektedir.

Parol kaç saatte bir verilir?

Parol ilacı 4 saatte bir içilebilir. 24 Saatlik sürede dört defadan fazla verilmemelidir. Çocuğunuza devamlı kullanacaksanız doktora danışmanız önerilir.

Parol şurup kaç yaş için?

Parol şurup 6 yaş ve üzerinde kullanılmaktadır.

Parol şurup fiyatı ne kadar?

Parol şurup fiyatı güncel olarak 83,50 TL‘dir. Eczanelerde bulabilirsiniz.

Parol Şurup Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet Fiyatı Nedir platformunda paylaşılan Parol Şurup Fiyat Listesi günceldir ve haftalık olarak güncellenerek sizlere en güncel hali sunulmaktadır.

Parol Şurup Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Hazırladığımız fiyat listesini Parol Şurup hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar, firmalar veya çağrı merkezlerinden temin edilerek direk kurumdan öğrenilen bilgi paylaşılmaktadır. Zaman zaman kendimiz giderek, yerinde görerek de fiyat listelerine ulaşmaktayız.

Parol Şurup Fiyatları

Parol Şurup gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bunu sağlayarak Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Parol Şurup Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Yazılarımızın hemen altında bulunan ilgili kategoriden benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Fiyat Karşılaştırması sağlayan fiyatınedir.net 2 yılı aşkındır sizlere hizmet vermektedir.

İlgili Bağlantılar;

Calpol Fiyatları

Dolgit Krem fiyatları

Protein Tozu Fiyatları

Eczanede Kulak Deldirme Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba! 25 yaşında genç bir araştırmacıyım. Genel anlamda fiyat araştırmaları yapmayı severim. Ürün veya hizmetlerin fiyatlarında ki değişiklikleri hobi olarak takip ediyorum. Ayrıca güncel fiyat araştırma platformu Fiyatı Nedir sitesinde aktif olarak güncel fiyat paylaşımlarımı yapıyorum. Her şeyin güncel fiyatı için beni takibe alabilirsiniz. Üniversitede iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra Fiyat araştırmaları üzerine makaleler ve çalışmalar hazırlamaya başladım.

Yazarın Profili