1. Anasayfa
 2. Sağlık

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları
Sadece Üst Diş Teli Fiyatları
0

Güncel fiyatları bilgi paylaşım sitemizde sizler için Sadece Üst Diş Teli Fiyatlarını hazırladık ve sunacağız. Sadece Üst Diş Teli Fiyatı son dönemlerde en çok merak edilen ve araştırılanlardan olmuştur. Sadece Üst Diş Teli tercih eden kullanıcılar uygun fiyatlardan yararlanmak için fiyat araştırması yapmaktadır. Web sitemizde Sadece Üst Diş Teli Fiyatı araştırmasını sağlayarak sizlere yardımcı olmak istemektedir. Araştırmasını gerçekleştirdiğimiz ve sizlere sunduğumuz Sadece Üst Diş Teli Fiyat listesi doğru ve güncel olarak hazırlanmıştır. Sizler için oluşturduğumuz güncel Sadece Üst Diş Teli Fiyatları listemize geçmeden önce belirtmeliyiz ki fiyatlarımız internet mecraları, ilgili kurumların destek hatları veya şubeleri gibi kanallardan araştırılarak yayınlanmaktadır. Sadece Üst Diş Teli Fiyatları gibi çok merak edilen fiyatları sizler için derleyip toparlamaktayız. Sadece Üst Diş Teli Fiyatı sürek güncel tutulmaktadır. Haftalık periyotlar halinde yazımız, listemiz düzenlenerek güncel tutulmaktadır.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatı listemizi sizler için oluşturduk ve paylaşıyoruz. Yazımızım devamında Sadece Üst Diş Teli Fiyat Bilgisi yer almaktadır. Okumaya devam ederek Sadece Üst Diş Teli Fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede para ödemeden önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyat ile kâr edebilirsiniz. Pandemi süreci ve covid salgını maalesef ülkemizin ekonomisine de olumsuz etki etti. Sadece Üst Diş Teli Fiyatları da bu zamlardan nasibini aldı. Maalesef ki bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Yazımızın devamından Güncel Sadece Üst Diş Teli fiyatları, Sadece Üst Diş Teli fiyatı, Sadece Üst Diş Teli ne kadar? Sadece Üst Diş Teli kaç para, zamlı Sadece Üst Diş Teli fiyatları. Sadece Üst Diş Teli fiyat bilgisi,  Sadece Üst Diş Teli fiyatları gibi sorularınızın yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat araştırmasını sağlayabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan Güncel Sadece Üst Diş Teli Fiyatları listemizi paylaşalım.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağaza, firmaya göre Sadece Üst Diş Teli Fiyatları farklılık gösterir.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Son zamanlarda sıkça tercih edilen Sadece Üst Diş Teli, özellikle olumsuz ekonomi şartlarında daha fazla araştırmaya sahip olmuştur. Sadece Üst Diş Teli tercih eden tüketicilerin araştırması doğrultusunda bu yazımızı oluşturduk. Sizler için Sadece Üst Diş Teli Fiyatları listemiz güncel olarak hazırlanmıştır ve size doğru bilgili ulaştırmak istemektedir. Sadece Üst Diş Teli Fiyat bilgisine bu yazımızdan ulaşarak ucuz olarak yararlanabilmenizi ve tasarruf etmenizi amaçlamaktayız. Fiyat araştırması sağlayan sitemiz sizlere Güncel Fiyat Bilgilerini sunmayı amaçlamaktadır. Sağlık Fiyatları kategorimizde yer alan Sadece Üst Diş Teli Fiyatları gibi diğer fiyat listelerimizi de inceleyebilirsiniz.

sadece üst çene diş teli fiyatı
sadece üst çene diş teli fiyatı

Fiyat listemizi sürekli güncel tutmayı amaçlamaktayız. Lütfen eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiyi bizimle paylaşınız. Bu sayede yeni ve doğru bilgiye ulaşmış oluruz.

Kırık dişler, çene sorunları ve çarpık dişler için metal, şeffaf, lingual ve şeffaf plaket fiyatları ortalama 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

 • Ortalama olarak diş teli fiyatları 3.500 TL12.000 TL
 • Sadece üst veya alt çene diş teli fiyatı 3.000 TL7.000 TL,
 • Çift çene diş teli tedavisi ise 4.000 TL12.000 TL aralığındadır.
Diş Teli TercihleriSadece Üst Diş Teli Fiyatları
Metal diş teliTek çene üst diş teli fiyatı: 3.000 TL – 5.000 TL
Şeffaf diş teliTek çene sadece üst diş teli fiyatı: 4.000 TL – 5.000 TL
Lingual diş teliSadece üst diş teli fiyatı: 4.000 TL – 7.000 TL
Şeffaf plak takımıTek çene diş teli ücreti: 7.000 TL – 9.000 TL
Metal diş teliTek çene üst diş diş teli fiyatı: 5.000 TL
Şeffaf diş teliTek çene sadece üst diş teli fiyatı: 5.000 TL – 6.500 TL
Lingual diş teliTek çene üst diş teli fiyatı: 4.500 TL – 7.000 TL
Şeffaf plak takımıTek çene sadece üst diş teli fiyatı: 7.000 TL- 9.000 TL
Metal diş teli işlemiSadece üst diş teli tek çene diş teli fiyatı: 5.000 TL
Şeffaf diş teliTek çene diş teli fiyatı: 5.000 TL – 6.500 TL
Lingual diş teli işlemiSadece üst diş teli fiyatı: 5.000 TL – 7.000 TL
Şeffaf plak takımıTek çene diş teli fiyatı: 7.500 TL – 9.000 TL

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları Ne Kadar Güncel?

Haftalık periyotlar ile Sadece Üst Diş Teli Fiyat listesi yenilenmektedir. Fiyat Listesi sizler için sürekli güncel tutularak doğru bilgiye ulaşmanız hedeflenmektedir.

Sizler için hazırlanan Sadece Üst Diş Teli Fiyat listesinde hatalı veya noksan gördüğünüz bir nokta varsa iletişim sayfamızdan veya aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Güncellenmesini, yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Sadece Üst Diş Teli gibi ürün veya hizmete para ödemeden önce ilgili incelemeler ve karşılaştırmaları sağlayarak en uygun, ucuz ve doğru olanı tercih etmenizi öneririz. Fiyat ve Performans altın kural olmalı ve para yönetimini sağlamak özellikle bu zor zamanlarda hepimizin amacı olmalı. Web sitemizi takip ederek istediğiniz her ürün veya hizmetin fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sağ üstte yer alan arama butonuna aradığınız şeyi örneğin ” Sadece Üst Diş Teli Fiyatı ” yazarak ilgili listeyi bulabilirsiniz. Aradığınız fiyat listesi sitemizde yer almıyorsa bize bildirerek çok kısa bir sürede sitemize eklenmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Güncel olarak paylaştığımız Sadece Üst Diş Teli Fiyat listemizde,

Sizlere doğru ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Sadece Üst Diş Teli Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumlardan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili mağazalarından öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Daha erken güncellenmesini istediğiniz fiyatları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz ürün veya hizmete ait Fiyat listelerini de bizlere ulaştırabilirsiniz.

sadece üst diş teli fiyatları 2022
sadece üst diş teli fiyatları

Sadece Üst Diş Teli Fiyatı listesini sizler için hazırladık ve paylaştık. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerinden haberdar olabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki Ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda Sadece Üst Diş Teli Fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün Fiyatını artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapmasını gerektiriyor. Fiyat karşılaştırması ve araştırması neticesinde tüketiciler Sadece Üst Diş Teli Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatı tercih etmektedir. Uygun Sadece Üst Diş Teli fiyatı? Güncel Sadece Üst Diş Teli fiyatı ve ucuz Sadece Üst Diş Teli Fiyat bilgisi gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyat araştırması yapmak cimrilik gibi algılanmamalı. Alacağınız bir ürünün veya hizmetin uygun fiyatlısı varsa neden fazla para veresiniz ki? Bununla beraber günümüzde internetinde hayatımızın her anına girmesiyle birlikte bu gibi durumlar daha doğal hale gelmektedir. Bağlantılı olarak firmalar yayınladıkları fiyatlar arasındaki uçurum farkları kapatmak zorunda kalacaklardır.

Sadece Üst Diş Teli Hakkında Sık Sorulan Sorular?
 • Sadece Üst Diş Teli Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet paylaştığımız Sadece Üst Diş Teli Fiyat Listesi günceldir ve haftalık olarak güncellenerek sizlere en güncel hali sunulmaktadır.

 • Sadece Üst Diş Teli Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Hazırladığımız fiyat listesini Sadece Üst Diş Teli hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar, firmalar veya çağrı merkezlerinden temin edilerek direk kurumdan öğrenilen bilgi paylaşılmaktadır. Zaman zaman kendimiz giderek, yerinde görerek de fiyat listelerine ulaşmaktayız.

Okumanızı Önerdiğimiz İçerik: Güncel 18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatı – 2023 Diş Teli Fiyatları: İzmir, Alsancak – Pro Estetik Diş Kliniği

Sadece Üst Diş Teli gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bunu sağlayarak Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Sadece Üst Diş Teli Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Yazılarımızın hemen altında bulunan ilgili kategoriden benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Fiyat Karşılaştırması sağlayan fiyatınedir.net 2 yılı aşkındır sizlere hizmet vermektedir. Paylaşımlarımızla beraber kendimizi geliştirme sürecimiz devam etmektedir. Çok yakında kurumsal bir hizmet ve telefon uygulaması ile hayatımıza devam edeceğiz. Bu sayede siz değerli tüketicilerin fiyat araştırma ve karşılaştırma konusunda asistanlığı bizlerin sorumluluğunda olacak.

Diş Teli Nedir?

Genel tanımı ile çapraşık diş, çene durumunu teşhis eden ve bu rahatsızlığı tedavi eden uzmanlık dalına ortodonti denir. Ortodonti denildiğinde akla gelen tedavi yöntemlerinden biri de diş teli tedavileridir. Günümüzde ortodonti fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ortodonti fiyatları farklı faktörlere göre değişir.

Hastanın genel durumu, uygulanacak tedavi şekli, tedavinin süresi gibi birçok husus ortodonti fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Sağlık açısından öneme sahip olan ortodonti tedavileri estetik olarak da büyük öneme sahiptir.

Çapraşık dişlerin tedavisi için diş teli uygulamaları yapılmaktadır. Şeffaf diş teli, görünmez diş teli gibi tedavilerle hasta istenilen görüntüye kavuşur. Şeffaf diş teligörünmez diş teli tedavileri hastanın genel durumuna ve isteğe göre değerlendirilmektedir.

Diş Teli Uygulaması

Diş teli tedavileri en sık başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bu tedavi yöntemi ile ilgili olarak hastaların ilk aklına gelen soru diş teli nasıl takılır sorusudur. Diş teli nasıl takılır konusunda ayrıntılı bilgi vermeden önce önemle belirtilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Diş teli tedavisi zor bir uygulama değildir. Aynı zamanda kalıcı bir tedavi yöntemi olduğu da unutulmamalıdır.

Diş teli nasıl takılır konusunda öncelikle hastanın genel durumuna bakılır. Muayene tamamlandıktan sonra hastanın dişlerinin ölçümleri yapılır. Bu tedavi yöntemine katkı ve fayda sağlayacak bazı analizler gerçekleştirilir. Diş teli nasıl takılır konusunda en önemli husus bu tedavinin doğru ve titiz bir şekilde uygulanmasıdır.

Dişlerin mevcut durumu kayıt altına alınır. Hastanın dişleri fotoğraflanır. Fotoğraf çekimleri dijital ortamda yapılmaktadır. Hastanın dişlerinin profil ve cephe görüntüleri fotoğraflanır. Analizler yapıldıktan sonra hastaya en uygun gülümseme tasarımı belirlenir. Tüm bunlar hazır olduğunda tedaviye başlanır. Diş teli takılma işlemi sırasında dişlerin kuru olması gerekmektedir. Bunu sağlayabilmek için hastanın ağzına ekartör yerleştirilir. Ekartör, dudak ve yanakların diş yüzeyine temas etmesine engel olan bir tür plastiktir. Bu plastik ağıza yerleştirildikten sonra braket adı verilen diş telleri, diş teli yapıştırıcısı yardımı ile dişlerin üzerine yapıştırılır.

Diş teli yapıştırıcısı özel bir yapıştırıcıdır. Bu özel diş teli yapıştırıcıları mavi ışık ile sertleşme özelliğine sahiptir. Braketler dişlere yerleştirildikten sonra mavi dalga boyunda ışık uygulaması yapılır. Bu uygulama her bir dişin üzerine bir braket gelecek şekilde yapılmaktadır. Tüm braketlerin yapıştırılmasının ardından ekartör hastanın ağzından çıkarılır.

Braketlerin ortasından geçen uzun ve ince yapıdaki tel braketlere lastikleri yardımı ile tutturulur. Diş teli nasıl takılır konusunda diş telininin takılma süresi de merak edilmektedir. Hastalar için bu uygulamanın ne kadar süreceği önem taşır. Elbette, diş teli uygulamasında süre uzmanın el hızına ve aynı zamanda el alışkanlığına göre değişebilmektedir.

Diş Teli Nasıl Takılır

Hastalar diş teli taktırma işlemleri ile ilgili çeşitli endişelere kapılırlar. Bu endişelerden bir tanesi de diş teli takılması sırasında acı duyulup duyulmayacağıdır. Diş telinin takılması işlemlerinde hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Aynı zamanda diş teli takıldıktan sonra da hasta hiçbir acı ya da ağrı duymaz. Telin takılma işlemleri son derece basit ve pratik adımlardan oluşmaktadır.

Diş telinin takılması ve tedavi sonunda çıkarılması işlemlerinde dişlerin zarar görüp görmeyeceği de hastaların endişelerinden biridir. Öncelikle belirtmek gerekir ki diş teli takma işlemlerinde doğru ve kaliteli malzemeler kullanılması büyük önem taşır. Bununla beraber diş teli, doğru yöntemler ile uygulandığında dişlere hiçbir zarar vermez. Diş telinin bu kadar sık tercih edilmesinin en önemli sebebi de dişlerin doğal yapısının bozulmamasıdır. Ancak; dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır.

Hastalar diş teli takıldıktan sonra hatalı kullanım yapabiliyorlar. Bunun sonucunda kırılmalar yaşanabilir. Bu durumda tekrar takılması gerekir. Tekrarlayan kırılma ve onu izleyen yapıştırmalar dişlere zarar verebilir. Bu nedenle hastaların diş teli kullanımına dikkat etmeleri ve doktorların talimatlarına uygun bir şekilde hareket etmeleri gerekir. Yine bu konu ile ilgili dikkat çeken nokta; tedavi süresince diş fırçalama alışkanlığıdır.

Tedavi esnasında tellerin çevresinde gıda retansiyon alanları oluşmaktadır. Bu alanların düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Hasta günlük diş fırçalamayı ihmal etmemelidir. Yetersiz diş fırçalama sonucunda braketlerin çevresinde çürükler meydana gelebilir. Bu çürükler diş telleri olduğu için değil dişlerin yeteri kadar ve doğru bir şeklide fırçalanmamasından kaynaklanır. Diş teli takılan hastalara profesyonel olarak diş fırçalama eğitimi verilmektedir. Hasta tüm bu yönlendirmelere uygun davranarak diş teli tedavisini sorunsuz bir şekilde geçirir.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir