Saman Balyası Fiyatları

Saman Balyası Fiyatları

2023 Güncel Saman Balyası Fiyatları

Ülkemizde çiftçiliğin yaygın olarak yapılması ve bu hususda yem çeşitlerinin satılmasıda revaçtadır. Saman balyası arpa, buğday, yulaf vb tahılların ayrıştırılmasından sonra geriye kalan kısımlarının tarım makinesi yardımı ile sıkıştırılarak elde edilir. Konumuzda saman balyası fiyatları hakkında piyasaya ait veriler, fiyatlar, ne kadara alınıp satıldığına ilişkin bilgiler yer alacaktır. Ayrıca saman fiyatı, saman balyası kg fiyatı gibi aramalara yanıt bulabilirsiniz.

2022 Saman Balyası Fiyatı
2023 Saman Balyası Fiyatı

Saman balyası nerelerde kullanılır? Hayvancılık sektöründe yaygındır. Bu işlerle uğraşanlar hayvanlarını besilemek, büyütmek ve yetiştirmek için saman vermektedir. Besin değeri yem olarak düşüktür ancak ülkemizde tercih edilmektedir. Ayrıca kümes hayvancılığı yapanlar veya büyükbaş, küçükbaş yetiştiricileri altlık olarak kullanmaktadır. Saman balyası kaç kilo gelir?

 
Saman Balya Fiyat
Saman Balya Fiyat

Saman balyası ağırlığı ne kadar? Ortalama olarak 25 kg’dan başlar, daha büyük ebatta olanlar 50kg, 100 kg ağırlıklarını bulabilir. Kullanım yeri ve istiflenmesi göz önüne alınarak büyüklüğü belirlenmektedir.

Saman Balyası Fiyatları

Saman BalyasıFiyatları
1 Ton Press Saman Balyası Fiyatı3.500 TL
Saman Balyası Fiyatları
Saman Balya Fiyatı
Saman Balya Fiyatı

Saman Balyası Fiyatı 2023?  Tarım alanında ekimi yapılan buğday, arpa, darı, yonca, mısır, yulaf ve otların biçiminden sonra bitkinin tohumlarının alındıktan sonra kalan sapların/samanların balya makinesi ile bağlanmasına denir.

Saman Balyası
Saman Balyası

Saman balyaları buğday, arpa, yulaf, pirinç vb. tahılların başaklarından(tanelerinde) ayrılmasının ardından bitkinin geriye kalan kısımlarının balyalama makinesi aracılığıyla sıkıştırılması/paketlenmesi ile  elde edilir.

Saman Balya Fiyları 2022
Saman Balya Fiyları 2023

Trakya Saman Balyası Fiyatları

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ bölgesinde  1 balyanın fiyatı 100 TL civarındadır. 1-2 ay daha yüksek saman fiyatları olacaktır. Nisan ayında otlar ve yeşil buğday çıktığında fiyatlar düşecektir. Kış ayı yağışlar iyi oldu. Fakat buğdaya mart ve nisan yağmurları daha çok lazımdır.

Saman Balyası Fiyatları
Saman Balyası Fiyatları

Konya Saman Balyası Fiyatları

Hurda Fiyatları

Onduline Fiyatları

İlgili yazılar sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacı ile hazırlanmıştır.  Fiyat Araştırması sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?