1. Anasayfa
 2. Nedir?

Spirulina Tozu Nedir & Fiyatları Ne Kadar

Spirulina Tozu Nedir & Fiyatları Ne Kadar
spirulina tozu
0

Spirulina tozu en popüler süper gıdalar arasında yer alan mavi ve yeşil alg türü olarak öne çıkar. Protein, demir, B vitaminleri, çeşitli mineraller ve beta karoten içerir. Faydalı mineral ve vitaminler içeren spirulina tozu antioksidanlar, aminoasitler ve yüksek klorofil içeren yapısıyla dikkat çeker.

Spirulina Tozu Nedir?

Aktif bileşeni olan fikosiyanin ile oksidatif hasarlara karşı önlem alınabilmesine destek veren spirulina tozu antioksidan kaynağıdır. Birçok hastalığa katkı sağlayan kronik inflamasyonun önlenmesine yardımcı olur.

Alerjik rinit belirtilerinin tedavisini destekleyebilen spirulina tozunun belirli semptomların azalmasına yardımcı olan araştırma sonuçları bulunmaktadır.

Spirulina tozu kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olabilir.

Spirulina tozunu dilerseniz diyet listelerinizde de tutabilirsiniz. Besleyici özelliklere sahip olan bu toz düşük kalorili bir süper besindir. Tüm yüksek klorofil içeren besinler gibi, detoksifikasyon özelliği de olan Spirulina metabolizmanızın hızlanmasına destek verebilir.

organik spirulina tozu
organik spirulina tozu

Spirulina Tozu Ne İşe Yarar?

Spirulinanın antioksidan özellikleri yapılan egzersizlerden sonra meydana gelebilecek oksidatif hasar ve kas yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Spirulina tozunun dayanıklılığı artırmaya destek verdiği ve kişilerin yorulma sürelerinin azalmasına yardımcı olduğunu ortaya koyan araştırmalar bulunuyor.

Yaşlanma sürecinde bağırsaklardaki sağlıklı bakterilerin korunmasına yardımcı olduğu bilinen spirulina tozu aşırı yüksek miktarda lif içermediğinden dolayı diyetlerde yüksek lifli gıdalarla birlikte kullanılması uygun olabilir. Spirulina içerisindeki klorofil kandaki toksik maddelerin temizlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi konusunda destekleyicidir.

Spirulina tozunun vücuda girebilecek arsenik, demir, kurşun, florür, cıva gibi toksik maddelere karşı vücudun doğal arındırma sürecini destekleyebilir. Aynı zamanda ağır metal zehirlenmelerinde klinik tedavinin yanı sıra çinko ile birlikte spirulina tozu da destekleyici olarak uzman doktorlar tarafından verilebilmektedir.

spirulina toz
spirulina toz

Spirulina Tozu Fiyatları Ne Kadar?

Spirulina tozu fiyatları, kalitesine ve gramajına göre değişmektedir. Tekli paketlerle veya setler halinde satışı mevcuttur. Birçok farklı özelliği ile dikkat çeken spirulina tozuna ulaşmak ve beslenme programınız içerisine dahil etmek isterseniz https://www.naturiga.com/ adresindeki seçeneklere göz atabilir ve spiruline ya da Spirulina içeren fonksiyonel karışımlardan dilediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Fiyatları ise şu şekildedir:

Organik Spirulina Tozu (100 gr) – 79,00 TL,

Organik Yeşil Karışım 100 gr(Spirulina, Klorella ve Buğday Çimi Karışımı) – 89,00 TL

Yosun Ailesi (Spirulina 100 gr & Klorella 50 gr) – 189,70 TL.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”Spirulina hangi hastalıklara iyi gelir?” answer-0=”İçerdiği organik demir ve kalsiyum sayesinde sağlıklı kemik, sinir, kan ve kas dokusuna etkili bir destektir. – B12 vitamini bakımından zengin bir kaynaktır. – Bilimsel araştırmalarda da sindirim sistemini desteklediği ve bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı gözlemlenmiştir.” image-0=”” headline-1=”h4″ question-1=”Spirulina tozu günde ne kadar alınmalı?” answer-1=”Spirulina için önerilen doz günlük 1-3 gram arasında yani 1 çay kaşığı kadardır, ayrıca 10 grama kadar etkili olduğu ve bir yan etki oluşturmadığı biliniyor.” image-1=”” headline-2=”h4″ question-2=”Spirulina zayıflamaya yardımcı olur mu?” answer-2=”Spirulina Zayıflatır Mı? Herhangi bir kimyasala maruz kalmadan büyüyen ve sofralara kadar gelen spirulina tozu ile zayıflamak mümkün. Mikrobesinler açısından hayli zengin olan Spirulina, öğünlerden önce tüketilerek iştah keser ve daha az yemek yeme isteği bırakır.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

Nedir kategorimizden ekstra bilgiler öğrenebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Spirulina Tozu Nedir & Fiyatları Ne Kadar Granola Nedir?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir