1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

2. El Otomobil Pazarında Fiyatları Gören Şoke Oluyor!

2. El Otomobil Pazarında Fiyatları Gören Şoke Oluyor!
2. El Otomobil Pazarında Fiyatları Gören Şoke Oluyor!
0

Son zamanlarda 2. el otomobil pazarında yaşanan gelişmeler otomobil tutkunlarını şoke etti. Bir vatandaş, 2. el oto pazarındaki fiyatları görünce gözlerine inanamadı. Broadway modeli 1994 yapımı bir aracın satış fiyatının 178.000 TL olduğunu öğrendiğinde, 1999 model Toros SW’un 297.000 TL, standart Toros’un 273.000 TL ve 2000 model Şahin’in ise 178.000 TL olduğunu görünce neredeyse şoka girdi.

ikinci el otomobil pazarındaki şok fiyat
ikinci el otomobil pazarındaki şok fiyat

Bu şaşırtıcı fiyatlar, sosyal medyada paylaştığı videoda büyük ilgi gördü. Peki, bu yüksek fiyatlar nereden geliyor? Uzmanlara göre, bu durumun temel nedeni, yeni araç fiyatlarındaki sürekli artışın 2. el piyasasına yansıması. Ayrıca, pandemi sürecinin ardından artan talep, 2. el araçların değer kazanmasına neden oldu.

@pufiduf oto pazarındaki en ucuz arablarını çekerken bir anlık şok yaşamak . #otopazarı #arabapazari #renotoros #tofassahin #renobrodway ♬ orijinal ses – pufi

ikinci el otomobil pazarındaki bu fiyat artışı, birçok kişiyi araç sahibi olma hayali ile karşı karşıya bırakırken, ekonomik faktörler ve arz-talep dengesinin etkisiyle de açıklanıyor. Bu durum, otomobil almayı düşünenler için ciddi bir düşünce gerektiriyor. 2. el otomobil fiyatlarındaki bu yükseliş, gelecekte nasıl bir seyir izleyeceği konusunda da merak uyandırıyor.

Güncel Fiyat bilgilerini Fiyatı Nedir üzerinden takip edin!

Bulgaristan Araba Fiyatları
Egea’nın Yurtdışı Fiyatları Yerli Otomobil Algımızı Değiştirecek
Gürcistan Araba Fiyatları
100 Kat Gidecek Hisseler

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir