1. Anasayfa
 2. Sağlık

Bengay Fiyatları

Bengay Fiyatları
Bengay Fiyatları
2

Güncel Bengay Fiyatları

Bengay Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Bengay Fiyatları fiyat bilgisine ulaştık ve eczanelerden aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok tercih edilen ürünler arasında yer alan Bengay da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Bengay Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Bengay fiyat bilgisi yer almaktadır. Bengay fiyatları güncel ve doğru olarak eczanelerden öğrenilmiştir.

bengay kaç para
bengay kaç para

Bengay Fiyatları

 • Yeni yılda Güncel Bengay Fiyatlrı 15,40 TL‘dir
bengay kaç tl
bengay kaç tl

Bengay Nedir?

Bengay, artrit, morluklar, basit sırt ağrıları, burkulmalar ve suşlarla ilişkili kas ve eklem ağrısını geçici olarak hafifletmek için uygulanan topikal bir ağrı kesici ısı ovasıdır.

Bengay, Üçüncü Fransız Cumhuriyeti’nde Dr. Jules Bengué tarafından geliştirildi ve 1898’de Amerika’ya getirildi. Bengué ismi Ben-Gay (daha sonra Bengay) için ticarileştirildi. İlk olarak Pfizer Consumer Healthcare tarafından üretildi. Daha sonra Johnson & Johnson tarafından satın alındı. Ürünün topikal olarak 12 yaş ve üstü yetişkinler ve çocuklar için ve günde en fazla 3 ila 4 kez kullanılması tavsiye edilir. Üretici, ürünün 20⁰ ila 25⁰C (68⁰ ila 77⁰F) arasında saklanmasını önerir.

bengay krem endikasyonları
bengay krem endikasyonları

Bengay Yararları Nelerdir?

BENGAY haricen kullanılan bir ağrı kesici ve iltihap gidericidir. Ağrılı bölgelere uygulandığında bu bölgelerdeki damarları genişleterek serinlik hissi verir ve ağrıyı azaltır. Sinir ve kasların gevşemesini sağlar.

bengay krem kaç para
bengay krem kaç para

Bengay Nasıl Kullanılır?

Bengay ağrılı bölgeye günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Aşırı kullanımdan kaçınınız. Bengay 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır

bengay krem kullananlar
bengay krem kullananlar

BENGAY aşağıdaki hastalıkların lokal tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak etkilidir:

 • Kireçlenme(osteoartrit), eklem iltihaplanması (romatoid artrit), eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma (periartrit), eklem bölgesinde ağrılı şişlikler (bursit), tendon iltihabı (tendinit) ve tendon kılıfı iltihabı (tenosinevit) gibi romatizmal hastalıklar
 • Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku travmaları
 • Ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas iskelet sistemi hastalıkları.
bengay krem satın al
bengay krem satın al

Bengay Olası Yan Etkileri Nelerdir?

El, ayak, bilek, yüz ve dudakların şişmesi ya da ağız ve boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anjioödem) Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

bengay satın al
bengay satın al

BENGAY aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:

 • BENGAY sadece haricen uygulanmak içindir.
 • Sıcak su torbası veya bandaj ile birlikte kullanmayınız.
 • Çocuklar ve ergenlik çağındaki gençlerde viral grip veya suçiçeği semptomlarında nadir olarak görülebilen fakat ciddi bir hastalık olan Reye Sendromlu hastalarda,
 • Gözlere ve ağız içi gibi ince bir tabaka (müköz membran) ile kaplı diğer bölgelere değdirmemeye dikkat ediniz ve tahriş olmuş deriden uzak tutunuz.
 • Ciltte önemli tahriş oluştuğu takdirde tedaviyi kesiniz.
 • Ağn 10 günden fazla devam eder veya iyileşmezse hemen bir doktora başvurunuz.
  Bu uyanlar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa, sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

BENGAY’ın yiyecek ve içecek ile kullanılması:

Geçerli değil.

A101 8 Temmuz 2022 Aktüel – Bengay Fiyatları – Bim Pirinç FiyatlarıA101 Zula Altını Fiyatları

Acıbadem Hastanesi Fiyatları – İsveç Klinik Saç Ekimi Fiyat – İsveç Klinik Fiyatları – Masseter Botoks Fiyat – Bengay Fiyatları – ZYZAPIN Fiyatı Nedir? – Kayropraktik Fiyat

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir