1. Anasayfa
 2. Sağlık

Bengay Fiyatları

Bengay, kas ağrıları, kramplar ve şişlik gibi çeşitli ağrı ve iltihap durumlarını tedavi etmek için kullanılan bir merhemdir. Türkiye'de çeşitli eczanelerde ve online satış sitelerinde satılmakta olan ürünün fiyatı, ambalaj büyüklüğüne ve eczanenin konumuna göre değişebilmektedir.

Bengay Fiyatları
Bengay Fiyatları
2


Bengay, kas ağrıları, kramplar ve şişlik gibi çeşitli ağrı ve iltihap durumlarını tedavi etmek için kullanılan bir merhemdir. Etken maddesi mentol ve kafur olan Bengay, ciltte bir ısınma hissi yaratarak ağrıyı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Bengay, Türkiye’de çeşitli eczanelerde ve online satış sitelerinde satılmaktadır. Ürünün fiyatı, ambalaj büyüklüğüne ve eczanenin konumuna göre değişebilmektedir.

bengay kaç para
bengay kaç para

Bengay Fiyatları

Bengay Fiyatı 61,69 TL’dir. Aşağıdaki fiyat listesinden farklı Bengay çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 • BEN-GAY 50 gr pomad 61,69 TL’dir.
 • Bengay Ultra Strength Pain Relief Cream Kas Rahatlatıcı Krem 639,90 TL’dir.
bengay kaç tl
bengay kaç tl

Bengay Nedir?

Bengay, artrit, morluklar, basit sırt ağrıları, burkulmalar ve suşlarla ilişkili kas ve eklem ağrısını geçici olarak hafifletmek için uygulanan topikal bir ağrı kesici ısı ovasıdır.

bengay krem endikasyonları
bengay krem endikasyonları

Bengay, Üçüncü Fransız Cumhuriyeti’nde Dr. Jules Bengué tarafından geliştirildi ve 1898’de Amerika’ya getirildi. Bengué ismi Ben-Gay (daha sonra Bengay) için ticarileştirildi. İlk olarak Pfizer Consumer Healthcare tarafından üretildi. Daha sonra Johnson & Johnson tarafından satın alındı. Ürünün topikal olarak 12 yaş ve üstü yetişkinler ve çocuklar için ve günde en fazla 3 ila 4 kez kullanılması tavsiye edilir. Üretici, ürünün 20⁰ ila 25⁰C (68⁰ ila 77⁰F) arasında saklanmasını önerir.

Bengay Yararları Nelerdir?

BENGAY haricen kullanılan bir ağrı kesici ve iltihap gidericidir. Ağrılı bölgelere uygulandığında bu bölgelerdeki damarları genişleterek serinlik hissi verir ve ağrıyı azaltır. Sinir ve kasların gevşemesini sağlar.

bengay krem kaç para
bengay krem kaç para

Bengay Nasıl Kullanılır?

Bengay ağrılı bölgeye günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Aşırı kullanımdan kaçınınız. Bengay 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır

bengay krem kullananlar
bengay krem kullananlar

BENGAY aşağıdaki hastalıkların lokal tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak etkilidir:

 • Kireçlenme(osteoartrit), eklem iltihaplanması (romatoid artrit), eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma (periartrit), eklem bölgesinde ağrılı şişlikler (bursit), tendon iltihabı (tendinit) ve tendon kılıfı iltihabı (tenosinevit) gibi romatizmal hastalıklar
 • Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku travmaları
 • Ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas iskelet sistemi hastalıkları.
bengay krem satın al
bengay krem satın al

Bengay Olası Yan Etkileri Nelerdir?

El, ayak, bilek, yüz ve dudakların şişmesi ya da ağız ve boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anjioödem) Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

bengay satın al
bengay satın al

BENGAY aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:

 • BENGAY sadece haricen uygulanmak içindir.
 • Sıcak su torbası veya bandaj ile birlikte kullanmayınız.
 • Çocuklar ve ergenlik çağındaki gençlerde viral grip veya suçiçeği semptomlarında nadir olarak görülebilen fakat ciddi bir hastalık olan Reye Sendromlu hastalarda,
 • Gözlere ve ağız içi gibi ince bir tabaka (müköz membran) ile kaplı diğer bölgelere değdirmemeye dikkat ediniz ve tahriş olmuş deriden uzak tutunuz.
 • Ciltte önemli tahriş oluştuğu takdirde tedaviyi kesiniz.
 • Ağn 10 günden fazla devam eder veya iyileşmezse hemen bir doktora başvurunuz.
  Bu uyanlar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa, sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.
Bengay Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Ben Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Stajyer Doktor Seren Korkmaz. Sağlık alanında bilgilerimi sizlerle de paylaşmak istedim. İlaçlar, ameliyatlar ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken her adımda size yazılarımla destek olacağım. Unutmayın her hastanın tedavisi farklıdır! burada paylaştıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın denemeyin.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir