1. Anasayfa
 2. Sağlık

Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoks Fiyat
masseter botoks fiyat
0

Masseter Botoks Fiyat arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Masseter Botoks fiyat bilgisine ulaştık ve piyasadan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde birçok hizmet pandemi ve döviz fiyatlarındaki artış nedeniyle fazlasıyla zamlandı. Masseter Botoks fiyatları da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Masseter Botoks Fiyatı 2022 yılında ne kadar? Bu yazımızda güncel Masseter Botoks fiyat bilgisi yer almaktadır. Masseter Botoks Fiyatı Nedir 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak piyasadan detaylı bir şekilde öğrenilmiştir. Yazımızdan sürekli güncel Masseter Botoks fiyatı, anlık Masseter Botoks fiyatı bilgisine ulaşabilirsiniz. Masseter Botoks fiyat sorunuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

masseter botoksu fiyat
masseter botoksu fiyat

Masseter Botoks Fiyat

 • Doktorlara, Bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterse de 2500 TL ile 3500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Nedir? / Masseter Botoks Fiyat Bilgisi

Çene bölgesinin yan tarafında bulunan ve en güçlü çiğneme kası olarak bilinen masseter kasının büyüyerek, dışarıdan bile görünecek kadar belirgin hale gelmesine masseter hipertrofisi (masseter büyümesi) adı verilir. Bu durumun en yaygın sebepleri, değişik nedenlerle diş sıkma ve gıcırdatmanın yanı sıra çok fazla sakız çiğnemek ve sıkça sert et tüketilmesidir. Bu rahatsızlığın tedavisi için uygulanan masseter botoksu, masseter kasının bulunduğu yüzün alt kısmının inceltildiği estetik işlemdir. Çene botoksu olarak da bilinen bu uygulamada yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavi edilmesi amaçlanır.

çene botoksu fiyat
çene botoksu fiyat

Özellikle yoğun stresli dönemlerde insanlar, farkında olmadığı halde dişlerini sıkabilir. Diş sıkma alışkanlığı, yüz ve çiğneme kaslarında büyümeye yol açar. Bu durum, yüzün estetik görünümü açısından da bir hayli sakıncalıdır. Zira yüzün görünümü bozulmuş olur. Bu duruma çare olarak geliştirilen çene botoksu uygulaması sayesinde, yüzde daha erkeksi ve sert bir görünümü sağlayan kare yüz şekli küçültülür. Böylece, daha orantılı bir yüz şekli ortaya çıkmış olur. Masseter kasının gereğinden fazla büyümesi, hem estetik açıdan hem de fiziksel olarak rahatsızlık yaratabilir. Dolayısıyla diş sıkma botoksu olarak da bilinen bu işlem, bazen hem şekil hem de işlevsel tedavi hedefiyle uygulanır.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Neden Yapılır?

Masseter kasının büyümesi, fonksiyonel açıdan pek bir engel teşkil etmez. Ancak bu anormal büyüme, görsel olarak rahatsız edici olabilir. Zira bu tip durumlarda çene yanlara doğru genişler ve yüz şekliniz kareyi andırmaya başlar. Bu durum özellikle de kadınlar için sorun teşkil etmektedir. Çünkü kadınlar, erkeksi ve sert yüz hatlarına sahip olmak istemez.

Masseter kasının anormal derecede büyümesi, görüntü olarak sıkıntı oluşturmanın yanı sıra uykuda diş gıcırdatma ve diş sıkma gibi problemlere de davetiye çıkarır. Hem ağrıya sebebiyet veren hem de dişlerde hasar oluşturabilen bu durumdan kurtulmak gerekir. Çene botoksu olarak da bilinen masseter botoksu, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için geliştirilmiş bir yöntemdir.

Masseter Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Masseter botoksunun sağladığı çeşitli avantajlar vardır. Bu işlemin bireylere en çok sağladığı faydaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

● Son derece güvenli bir uygulamadır. Bilindiği gibi botoks, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle, plastik cerrahi operasyonları gibi risk taşımamaktadır.

● Çene yapısını incelterek kare görünümünden ziyade daha ince ve oval bir yüze kavuşturur.

● Çene kaslarına yapılan bu botoks işlemiyle çene kaslarının boyutu küçülür. Böylece, daha ince ve belirgin çene hattına kavuşmuş olursunuz.

● Çene sıkma ve diş gıcırdatmadan dolayı gelişen ağrıdan kurtulmuş olursunuz. Masseter Botoks Fiyat

Kimler Masseter Botoksu Yaptırabilir?

Çene şeklinden memnun olmayan ve uygulamaya sorun teşkil edecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan yetişkinler bu işlemi yaptırabilir. Ancak hamile veya emziren anneler ve genel sağlık durumu yerinde olmayan bireylere çene botoksu önerilmez. Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Çene botoksu uygulamasında botoks direkt olarak masseter kasına enjekte edilir. Yaklaşık 10 dakika süren bu işlem esnasında birey herhangi bir acı duymaz. Zira uygulama öncesi genellikle anestezik krem ile bölge uyuşturulur. Bu işlem tamamlandıktan sonra iş hayatına hızlı bir şekilde dönüş yapabilmek mümkündür. Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Masseter botoksu işlemi ne kadar sürer?

Ortalama 10 dakika süren işlem, son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Uygulamadan sonra hastanede kalmanız gerekmez; hemen normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Bu uygulamanın esas etkisini görmek için ortalama 3-4 hafta beklemek gerekir. Bu süreçte çene şeklini tam olarak alacaktır.

Masseter botoks ne kadar kalıcı?

Masseter kası botoksu, ortalama 3-6 ay boyunca etkilidir. Bu süre çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Şayet daha kalıcı bir etki istiyorsanız, uygulamadan 2-4 ay sonra tekrar botoks yaptırmanız tavsiye edilir.

Masseter botoks etkisi ne zaman geçer? / Masseter Botoks Fiyat

Bu uygulama sonucunda elde edeceğiniz yüzde incelme 3-4 hafta içerisinde maksimum seviyeye gelir. Bu işlemle ortaya çıkan V etkisi (inceltici etki), 4 ay kadar devam eder. İşlemi ve dolayısıyla enjeksiyonları tekrarladığınız sürece, incelme etkisinin kalıcılığı artacaktır.

İşlemin ne sıklıkla tekrarlanması gerekir? / Masseter Botoks Fiyat

Genellikle ilk tedavinin ardından hastaların çoğu için ek tedavi gerekmez. Ancak daha fazla kontur isteyen bireylerin, 6 ayda bir tekrar enjeksiyon için işlemi yaptırmaları tavsiye edilir.

Botoks ile çene küçültme nedir? / Masseter Botoks Fiyat

Botoks ile çene küçültme, çene kaslarının boyutunu küçültmek için kaslara botulinum toksini enjekte etme işlemidir. Botoks uygulamasıyla non-invaziv bir şekilde yüz oranlarında iyileşme ve daha ince bir görünüm sağlanır.

Masseter botoksu nasıl etki eder? / Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoksu ile enjeksiyon, kasları rahatlatmanın yanı sıra zaman içinde zayıflatır. Bu durum, kasın boyutunu azaltırken daha ufak bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz elde edilmesini sağlar.

Tedaviden sonra herhangi bir ağrı yaşanır mı? / Masseter Botoks Fiyat

Bu tedavi işleminden sonra bireylerin herhangi bir ağrı veya acı yaşaması söz konusu değildir.

Uygulamanın ardından yemek yediğimiz zamanlarda ağrı hissedilir mi? / Masseter Botoks Fiyat

Bu işlemden sonraki süreçte yemek yediğiniz zamanlarda ağrı olmaz.

Uygulamadan sonra ne zaman makyaj yapmaya başlayabiliriz? / Masseter Botoks Fiyat

Masseter botoksu işleminin ardından ilk 24 saat makyaj yapmamanızda fayda vardır. Daha sonraki günlerde ise yapabilirsiniz. Fakat yine de bunun için doktorunuza mutlaka danışın, uygulamadan sonra en sağlıklı bilgiyi doktorunuz verecektir.

Masseter botoksundan sonra nelere dikkat etmek gerekir? / Masseter Botoks Fiyat

İşlemin ardından aklınızda bulunması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

● Botoks 7.günde etkisini göstermeye başlayacaktır. Bunun bilincinde olmalısınız.

● İlk birkaç saat kasları zorlayacak sert gıdalar çiğnememelisiniz.

● Bölgeye masaj yapmamanız gerekir.

Botoks enjeksiyonu ile çene küçültme ameliyatı arasındaki farklar nelerdir?

Botoks ile çene küçültme, ameliyatsız gerçekleşen bir estetik işlemdir. Çene küçültme ameliyatı ise yeniden şekillendirmek adına çene kemiğinde kesi ya da traşlama yapılmasını içeren cerrahi bir operasyondur. Masseter botoksu ile çene küçültme, herhangi bir kesi ya da komplikasyon riski olmadan doğal ve ince bir görünüm sağlayabilir. Çene küçültme ameliyatı ise her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler barındırabilir. Bu açıdan çene botoksu daha güvenilir bir uygulamadır. Masseter Botoks Fiyat

Masseter Botoks Fiyatları
 • Doktorlara, Bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterse de 2500 TL ile 3500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Acıbadem Hastanesi Fiyatları – İsveç Klinik Saç Ekimi Fiyat – İsveç Klinik Fiyatları – Masseter Botoks Fiyat – Bengay Fiyatları – ZYZAPIN Fiyatı Nedir? – Kayropraktik Fiyat

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir