1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

Dilan Polat hakkında 200 milyon liralık şüpheli işlem!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), sosyal medyada lüks yaşam tarzlarıyla dikkat çeken Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında 200 milyon TL değerindeki şüpheli işlemleri araştırmak üzere bir inceleme başlattı.

Dilan Polat hakkında 200 milyon liralık şüpheli işlem!
Dilan Polat hakkında 200 milyon liralık şüpheli işlem!
0

Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında 200 milyon liralık şüpheli işlem incelemesi, Sosyal medyada zengin yaşamıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) inceleme başlattı.

MASAK 200 Milyon Liralık Şüpheli İşlem Buldu!

MASAK 200 Milyon Liralık Şüpheli İşlem Buldu!
MASAK 200 Milyon Liralık Şüpheli İşlem Buldu!

MASAK’ın incelemesine göre, Dilan Polat’ın bağlantılı olduğu şirketlerin mal aldığı şirketlerden bazıları, gerçek bir mal alımı olmayan, beyanname vermeyen, çalışanı olmayan, bankacılık hareketi olmayan ve hakkında sahte belge düzenleme kaydı olan şirketler.

Bu şirketlerle yapılan işlemlerin toplam tutarının 200 milyon liradan fazla olduğu belirlendi.

MASAK, bu işlemlerin suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçunu oluşturabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Engin Polat ve Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi şirketinin çok sayıda lüks taşıt ve gayrimenkul alımı yaptığı, Polat ve şirketinin hesaplarında nakit yatırma ile biriken tutarların taşınmaz araç alımına yönlendirildiği belirtildi.

MASAK, Polat ve eşinin banka, kripto varlık ve elektronik para kuruluşları işlemlerinin askıya alınması değerlendirmesinde bulundu. Dilan Polat Ne Kadar Kazanıyor incelemesini yapmıştık. Ayrıca Dilan Polat Fiyatları yazımızda şubelerindeki fiyatlardan da bahsetmiştik. Sizce bu kazançlar bunlarla sınırlı mı?

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor. İlerleyen süreçlerde ne olacağını hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Twitter 23 Derece

11 Ekim 2023 tarihi saat 13:00 da yeni belgeler ortaya sürüldü

Gazeteci Erk Acarer’in (@eacarer) ortaya çıkardığı belgeler, Dilan Polat ve Engin Polat’a dair dikkat çekici yeni ayrıntıları gün yüzüne çıkardı:

 • İkinci bir bakış açısına göre, Polat ailesi hakkında iki farklı soruşturma dosyası açılmış durumda.
 • Bu soruşturmaların odak noktasında olan 17 kişi, şüpheli olarak adlandırılıyor.
 • Emniyetin genel kanısı, Polatlar’ın güzellik merkezlerini kendilerinin kurşunlattıkları yönünde.
 • Ayrıca, gelen bilgilere göre Dilan Polat’ın kardeşi, Sıla Doğu’nun intihar girişiminde bulunduğu ve acil servise kaldırıldığı iddia ediliyor.
Gazeteci Erk Acarer'in (@eacarer) ortaya çıkardığı belgeler, Dilan Polat ve Engin Polat'a dair dikkat çekici yeni ayrıntıları gün yüzüne çıkardı
Gazeteci Erk Acarer’in (@eacarer) ortaya çıkardığı belgeler, Dilan Polat ve Engin Polat’a dair dikkat çekici yeni ayrıntıları gün yüzüne çıkardı

12 Ekim 2023 Yeni Gelişmeler, Masak Raporu

Dilan Polat’ın şirketleriyle ilgili MASAK raporları ortaya çıktı:

 • Dilan Polat’ın sahibi olduğu Rise and Shine Kozmetik şirketi sahte belge düzenledi. Üç şirketin ise naylon faturalar keserek vergi kaçırma amacı güttüğü tespit edildi.
 • 500 milyon liranın üzerinde satış yaptığı saptanan Polat’a bağlı kuruluşların, mal aldığı şirketlerin büyük kısmı, kendileriyle bağlantılı olan tedarikçilerden oluştu.
 • MASAK, bu tedarikçilerin gerçek bir mal alışı olmayan, beyanname vermeyen, çalışanı, bankacılık hareketi olmayan ve hakkında sahte belge düzenleme kaydı olan 3 şirket olduğunu saptadı.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir