1. Anasayfa
 2. Sağlık

Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları
Diş Kaplama Fiyatları
1

Güncel Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Diş Kaplama Fiyatları fiyat bilgisine ulaştık ve eczanelerden aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok tercih edilen ürünler arasında yer alan Diş Kaplamaları da güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Diş Kaplama Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Diş Kaplama fiyat bilgisi yer almaktadır. Diş Kaplama fiyatları 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak hastanelerden öğrenilmiştir.

zirkonyum kaplama fiyat
zirkonyum kaplama fiyat

Diş Kaplama Fiyatları

 • Tek diş geçici kuron: 200-400₺
 • Abument harici implanta porselen uygulaması: 850-1000₺
 • Veneer kuron: 700-1000₺
 • Yaprak porselen uygulaması: 1500-2000₺
 • Metal desteksiz tam seramik kuron: 1500-2000₺

Diş Kaplama Nedir?

Kuron, Fransızca’da taç demektir. Dişhekimliğinde ise kullanımı kesilmiş dişlerin üzerine geçirilen sabit proteze verilen addır. Porselen ve metal alt yapılı olarak hazırlanır genelde.

Diş hekimi, prepare ettiği yani kestiği dişin ölçüsünü alır ve teknisyene yollar. Gelen kuron, daimi simantasyon için kullanılan simanlarla yapıştırılır.

Kaynak: Wikipedia

zirkonyum diş fiyatları
zirkonyum diş fiyatları

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

 • Diş kaplaması yapılması için hastanın ilk olarak uzman bir diş hekimine muayene olması gerekir. Ardından hangi kaplama çeşidi yapılacağına karar verilir. Dişlerin ölçüleri alındıktan sonra dişlerin temizliği başlayacaktır. Diş temizlenirken belirli zamanlarda dişe kalıplar geçirilmektedir. Bu kalıpların amacı dişin gerekli şekle gelip gelmediğini anlamaktır.

 

 • Diş kalıba tam bir şekilde oturmazsa, doktor kalıbı çıkardıktan sonra dişin şeklini tekrar düzeltecektir. Bu işlem tekrarlandığında kalıp tam oturursa; dişin uygun şekle getirildiği anlaşılacaktır. Kaplama dişe geçirildikten sonra özel yapıştırıcılar kullanarak kaplamanın dişe oturtulması sağlanır. Bu sayede diş, çürük halinden kurtulur ve yeni haline kavuşur.

 

 • Diş kaplama yapılabilmesi için her şey uygun olursa, işlemlerin tamamı 3 seansta halledilecektir. Ancak bazı durumlarda doktorun isteği bu yöndeyse ve hastanın durumu elverişli ise, 2 seansta dişe kaplama yapılması mümkündür. Diş kaplama yapılırken seansların arasına 2 ya da 3 gün fark konulduğu zaman kaplamanın daha iyi bir şekilde oturması sağlanacaktır.

 

 • Diş kaplaması yapıldıktan sonra hasta, ağız bakımını asla aksatmamalıdır. Normal bir insanın yapması gerektiği gibi dişi her gün en aşağı 2 kere fırçalamalıdır. Buna ek olarak kaplama diş yaptıran kişilerin diş ipi kullanması da oldukça faydalı olacaktır. Diş, kaplama yapıldıktan sonra herhangi bir şekilde fazladan bir bakım istememektedir. Normal bir dişiniz gibi ona da rutin bakımları yapmanız yeterli olacaktır.

Antikor Testi Fiyatları – Diş Dolgu Fiyatları – Diş Kaplama Fiyatları – Gebelik Testi Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir