1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

Doğum Yardımı: Yeni Doğanların ve Ailelerin Yanında Bir Destek

Doğum Yardımı: Yeni Doğanların ve Ailelerin Yanında Bir Destek
Doğum Yardımı Yeni Doğanların ve Ailelerin Yanında Bir Destek
0

Doğum anı, aileler için en özel ve heyecan verici anlardan biridir. Türkiye, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine yönelik “Doğum Yardımı” ile yeni doğan bebekleri ve aileleri desteklemektedir. Bu program, ailelerin en değerli anında yanlarında olmayı amaçlayarak, doğan her yeni üyenin geleceğini güçlendirmektedir.

Başvuru ve Öncelik

Doğum yardımı başvurusunda öncelik annelere verilmektedir. Annesinin Türk vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olmaması durumunda ise, aynı şartları taşıyan baba tarafından başvuru yapılabilmektedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri bu programdan faydalanma hakkına sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardım Paketleri
Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardım Paketleri

Doğum Yardımı Miktarları

Doğum yardımı, ailelerin ilk adımlarını atmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yardım miktarları, çocuk sayısına göre belirlenmektedir:

 • Birinci çocuk için 300 TL
 • İkinci çocuk için 400 TL
 • Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL

Tek Seferlik Ödeme: Doğum yardımı ödemeleri tek seferlik olarak gerçekleştirilir. Bu destek programı, ailelerin bebeklerine en iyi şekilde başlamalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Doğum yardımı

Ailelerin sevinç dolu anlarını desteklemek ve bebeklerin geleceğine parlak bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak amacıyla sunulmaktadır. Bu özel programa başvuru yaparak ailenizin yeni üyesine sağlanan destekten faydalanabilirsiniz. Unutmayın, geleceği inşa etmek hep birlikte mümkün!

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir